reklama
  1. Uwierz, że jesteś ok. Masz prawo mieć gorszy dzień, masz prawo czuć się zmęczona i popełniać błędy. Najważniejsze, że masz prawo być z siebie dumna. Razem z Dove świętujemy Dzień Mamy Świętuj z nami. Konkursowo/

Wybierz zabawkę, która uszczęśliwi twojego maluszka Konkurs/

Zamknij powiadomienie

Karmienie Naszych Maluszków

Temat na forum 'Dzieci urodzone w czerwcu 2013' rozpoczęty przez sa_raa, 19 Wrzesień 2013.

1. sa_raa

sa_raa *GrUdNiÓwECzkA 2oo6*

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Na życzenie a właściwie życzenia ;-)

View attachment 583534 View attachment 583535

Ja zacznę od:
    1. dodawania kaszki do MM
    2. Marchewki
    3. Jabuszka
    4. soczków

No i z podawaniem nowości czekam do końca 4 miesiąca. Jeszcze zdąży pojeść ;-)
    Każdy nowy produkt będę wprowadzać nie częściej niż co 3 dni.

Tak robiłam przy Olivierku i tak będę robiła teraz

Trzymam się schematów

Ostatnia edycja: 19 Wrzesień 2013
  2. teri114

teri114 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    sara dziękuje za wątek :-D

ja robię identycznie ja Ty najpierw dostała jedną miareczkę kaszki do mleczka potem marchewka ( 1 łyżeczka ) potem za 2 dni kalafior ( 2 łyżeczki ) teraz mamy znów 2 dni przerwy i jutro wrócimy do marchewki ( może tak 3 łyżeczki ) pierwszy raz dostała po skończeniu 4 miesięcy i zanim zje tak na prawdę z pół słoiczka to pewnie dopiero gdzieś po 5 miesiącu na razie pomalutku po troszeńku owoce jeszcze poczekają własnie zastanawiałm się kiedy soczki bo kupiłam taki soczek z samej marchewki po 4 miesiącu i nie wiedziałam kiedy moge jej daC tego soczku ale widze że soczki na końcu
    ja chciałam robić tak :
    https://www.bobovita.pl/assets/Uploads/Plan-wprowadzania-warzyw-i-owocw-do-diety-dziecka.pdf

Ostatnia edycja: 20 Wrzesień 2013
  3. reklama
  4. agacia84

agacia84 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Hej mamy!!
    Bardzo sie cieszę,że rozpoczynamy kolejny watek p.t. poszerzanie diety :-)
    Sama codziennie siedze w internecie i czytam na ten temat. Kupilam juz specjalny gryzak do ktorego wklada się kawelak owoca czy warzywa a dziecko przez siatkę zjada zawartość:-):-) fajna rzecz...zobaczymy
    Ja chce rozpoczac tak:
    -kleik na wieczor co by lepiej i dlugo spał
    -marchewka ze sloika( zdrowsza) powoli, codziennie coraz wiecej w porze obiadu
    -jablko jako deser tez stopniowo po tyg od marchwi
    -potem marchew z ziemniakiem tydz
    - marchew z dynia tydz......

HiPP: 4. - 6. miesiąc
    ja bede korzystac z tego schematu

A tu jadłospis
    HiPP: Jadłospisy

Ostatnio edytowane przez moderatora: 25 Marzec 2014
  5. Smile4u

Smile4u .

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Jej ale te schematy wydają mi się skomplikowane... :p:p:p przede wszystkim co i ile kupić na początek... bo jak wprowadzamy warzywka np 1 łyżeczkę w pierwszy dzień, to reszta słoiczka do wywalenia? ehh :p

6. _anula

_anula Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Smile - słoiczek możesz dokończyc Ty :p wbrew pozorom wcale to nie jest takie niesmaczne

7. DzikaBez

DzikaBez Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    o karmienie i tabelki jak dla mnie to nic skomplikowanego
    My mamy podobny system jak u saara

Za pierwszym razem łyżeczka, później ile zje ( na początku do dosłownie parę "plujkowych" łyzeczek)

Zaczynamy ok 5 mc. bo my cyckowo-mm, początek to
    -marchewka
    -dynia
    -jabłko
    -baban

Każdą nową rzecz po ok. 3-4 dni

Do tego wieczorami kaszka ryżowa z dodatkiem glutenu (ja gotowałam 0,5 łyżki grysiku na wodzie i dodawałam) można też kupić gotową glutenową.

Ewka po ok. tygodniu zjadało ok 100ml owocowej ciapy, po ok. 1 mc. wprowadziłam zupki i tu ten sam schemat z nowościami, mięso pod koniec 6 mc.

Na początek dobrze jest dawać słoiczki, zobaczyć jaka konsystencja ilość. Ja akurat mam dostęp do warzyw z ogródka teściowej i mamy więc gotuję sama a i mięso dzieci daję wyłącznie hodowane przez "rodzinkę" królik, kura, wujek ma gospodarstwo i w przyszłym tyg. będzie cielęcina to kupie więcej i zamrożę do tego ryby najlepiej te tłuste np. łosoś

Ewka miała apetyt i jadła ładnie po 2 tygodniach jadła juz ok 4 rzeczy ale to był sezon na maliny, jagody, borówki teraz tego nie mam

Ostatnia edycja: 25 Wrzesień 2013
  8. gosiak_85

gosiak_85 Czerwcóweczka 2013

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Z racji, ze tutaj kaszki i kleiki sa bezsmakowe (albo ja slepa jestem ) mam je jakos urozmaicac?? te owoce teraz raczej kiepskie i nie wiem co zrobic...chyba ze w polskim sklepie bede sie zaopatrywac w kaszki aby troche smak byl inny. Choc z drugiej strony to dodatkowy cukier :dry:

9. Isis

Isis Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja zaczęłam dodawać wieczorem do mm kleik (kupiłam nawet smoczek z większą dziurką) :-) Gabryś wciąga jak szalony :-) Jadł już z warzyw marchewę, a dziś deserek jabłko z dynią, no i wczoraj na śniadanie wypił kaszkę bananową z Nestle taką z kartonika ;-) Kaszki takie w miseczce to chyba za wcześnie jeszcze?

10. reklama
  11. teri114

teri114 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Isis to są takie kaszki w kartoniku gotowe dla takich małych ? nie wiedziałam :zawstydzona/y: Daria je kaszkę taka gęsta z miseczki łyżeczką wciąga aż się trzęsie no ale ona jest starsza za 2 tygodnie bedzie miała z 5 miesięcy :szok:
    ja nie wiem Daria zle znosi owoce 2 dni temu dałam jej troszke jabłuszka pierwszy raz bo do tej por to warzywa i po nich nic sie nie dzieje a po jabłku na wieczór było strasznie bolał ja brzuszek okropnie płakała wczoraj sprobowałam z bananem i to samo ??? o co chodzi ??:-(

12. Palindromea

Palindromea Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Sa_raa - też tak chciałam pociągnąć poszerzanie diety, ale Mikołaj (jak zresztą zawsze) miał swoje plany. I tak już do każdej mm dodajemy łyżeczkę kleiku. Niestety, pomimo zagęszczenia Młody wcale nie śpi dłużej - jedyne co udało się zachować jedzenie co 3 godziny (bez kleiku Miki jest głodny co 2).
    Niedługo spróbujemy pójść dalej, choć trochę się boję, bo jak po porodzie zjadłam marchewkę czy jabłko, to Miko reagował...

Poleć forum

1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności i efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij powiadomienie