reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie piersią a godziny pracy

Marciaag

Styczniowa mama Oliwi
Dołączył(a)
28 Kwiecień 2008
Postów
1 295
Witam​
W poniedziałek wracam do pracy po urlopie macierzyńskim. Od samego początku w firmie zatrudniona jestem na 3/4 etatu(nie korzystam ze zmniejszonego etatu).W pracy przedstawiłam zaświadczenie,że karmię piersią oraz podpisałam oświadczenie,iż zgadzam się na pracę w nocy.Mój grafik wygląda tak,że idąc do pracy pracuję w większości dni od 13-21.30 pojedyncze przypadki to praca od 14-21.30.W pracy uzyskuję sprzeczne informacje co to czasu jaki przysługuje mi na karmienie gdy jestem w pracy te 8,5h wg jednej Pani jestem zatrudniona na 3/4 etatu i przysługuje mi 0,5h bez względu na to,że jestem danego dnia w pracy min.8h,a druga uważa,że jeżeli danego dnia jestem w pracy min. 8h to przysługują mi 2x0,5h.


Mam też pytanie odnośnie przerwy na karmienie w nocy.Tak jak pisałam wyraziłam zgodę na pracę w godzinach nocnych(pracuję od 21 do 6 ) czy pracując w nocy również przysługuje mi przerwa na karmienie?

I ostatnie pytanie :) Jak wygląda kwestia przerwy na karmienie gdy jestem na szkoleniu?Szkolenie trwa od 9 do 16 i jest w innej miejscowości niż mój zakład pracy(oddalone o ok 20km).Czy w dniu,w którym jestem na szkoleniu taka przerwa również mi przysługuje czy w tym przypadku nie stosuje się przerw.

Bardzo dziękuję

Pozdrawiam Marta
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry