reklama
 1. Odliczaj z nami do Dnia Dziecka. Klikasz w okienka kalendarza?/ Wygraj magiczne klocki! Kliknij!/
  Zamknij powiadomienie

Karmienie piersią a godziny pracy

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez Marciaag, 4 Maj 2013.

 1. Marciaag

  Marciaag Styczniowa mama Oliwi

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam​
  W poniedziałek wracam do pracy po urlopie macierzyńskim. Od samego początku w firmie zatrudniona jestem na 3/4 etatu(nie korzystam ze zmniejszonego etatu).W pracy przedstawiłam zaświadczenie,że karmię piersią oraz podpisałam oświadczenie,iż zgadzam się na pracę w nocy.Mój grafik wygląda tak,że idąc do pracy pracuję w większości dni od 13-21.30 pojedyncze przypadki to praca od 14-21.30.W pracy uzyskuję sprzeczne informacje co to czasu jaki przysługuje mi na karmienie gdy jestem w pracy te 8,5h wg jednej Pani jestem zatrudniona na 3/4 etatu i przysługuje mi 0,5h bez względu na to,że jestem danego dnia w pracy min.8h,a druga uważa,że jeżeli danego dnia jestem w pracy min. 8h to przysługują mi 2x0,5h.


  Mam też pytanie odnośnie przerwy na karmienie w nocy.Tak jak pisałam wyraziłam zgodę na pracę w godzinach nocnych(pracuję od 21 do 6 ) czy pracując w nocy również przysługuje mi przerwa na karmienie?

  I ostatnie pytanie :) Jak wygląda kwestia przerwy na karmienie gdy jestem na szkoleniu?Szkolenie trwa od 9 do 16 i jest w innej miejscowości niż mój zakład pracy(oddalone o ok 20km).Czy w dniu,w którym jestem na szkoleniu taka przerwa również mi przysługuje czy w tym przypadku nie stosuje się przerw.

  Bardzo dziękuję

  Pozdrawiam Marta
   
  Ostatnia edycja: 4 Maj 2013
 2. reklama

Poleć forum