reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie piersią

darkmelody99

Początkująca w BB
Dołączył(a)
11 Luty 2022
Postów
24
Witam.
Termin mam na majówkę. Od początku chciałabym karmić piersią, ale tylko 3 msc z kawałkiem. Maj, czerwiec, lipiec a w sierpniu po troszku już odpuszczać piersi i iść w stronę mm. Czy będzie to dobre dla dziecka? Jakieś rady?
Czy w mniej więcej miesiąc uda mi się zatrzymać laktacje na spokojnie czy potrzeba na to więcej czasu?
Jestem w pierwszej ciąży i nie bardzo wiem.
 
reklama
Karmiłam do 8 miesiąca, gdzie w 6 miesiącu w dzień przeszłam na mm a na noc zostawiłam pierś, zeszłam powoli i nie było kłopotów z zapaleniem. Nie wiem co by było jakbym wcześniej to zrobiła. Druga sprawa dziecko może nie zaakceptować mm, albo butelki. My wypróbowaliśmy 3 rodzaje butelek i 3 rodzaje mm żeby znaleźć te które synek zaakceptował. Była walka żeby chcial pic, pierś to jednak pierś i jak już się nauczył to nie chcial zmiany.
 
Karmiłam do 8 miesiąca, gdzie w 6 miesiącu w dzień przeszłam na mm a na noc zostawiłam pierś, zeszłam powoli i nie było kłopotów z zapaleniem. Nie wiem co by było jakbym wcześniej to zrobiła. Druga sprawa dziecko może nie zaakceptować mm, albo butelki. My wypróbowaliśmy 3 rodzaje butelek i 3 rodzaje mm żeby znaleźć te które synek zaakceptował. Była walka żeby chcial pic, pierś to jednak pierś i jak już się nauczył to nie chcial zmiany.
A gdyby od poczatku mieszać pierś z butelką? W tym, że na początku byłoby to tylko moje mleko, a po czasie przejść na mm. Jak Pani myśli? Nie pomogłoby to trochę?
 
A gdyby od poczatku mieszać pierś z butelką? W tym, że na początku byłoby to tylko moje mleko, a po czasie przejść na mm. Jak Pani myśli? Nie pomogłoby to trochę?
tylko to wszystko zalezy od dziecka, mój syn w zyciu by nie zaakceptował butelki i takie odstawienie go w 3 miesiącu, to byłąby dla niego ogromna trauma. Nie wolisz od razu dawać butelki ? Możesz odciągać i podawać swoje mleko, tzw. KPI.
 
Jak już się nastawisz na karmienie tylko 3 miesiące, to zapewne wogóle nic tego nie będzie.
Zwłaszcza że dopiero po tym czasie laktacja jako tako się stabilizuje.

Z mojego doświadczenia - albo będziesz karmić piersią długo albo wcale.
 
reklama
Wszystko zależy od dziecka. Moja do 3 mies. czasem dostała butelkę z moim mlekiem, gdy nie zdążyłam wrócić do domu na porę karmienia a po 3 mies. totalnie bezbutelkowy dziecko. Pluła każda butelka i pozostało samo kp i planowanie tak ewentualnych wyjść by wrócić na karmienia 🤣

Pamiętaj, że z mm też nie zawsze trafisz za pierwszym razem i możesz szukać i szukać tego którego smak zaakceptuje dziecko.
Dla mnie osobiście kp było wygodą szczegolnie w nocy, nie wyobrażam sobie szykowania butelek po nocy 😵 Ale to moje zdanie i szanuje jeśli ktoś niechce być kp. To tylko jego decyzja.
 
Do góry