reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie piersią

Anekk ja nie uważam że jestreś zła matką i jakakolwiek podejmiesz decyzję to taką nie będziesz. Ale moja rada jest taka: WALCZ, STARAJ SIĘ, PRÓBUJ, bo ja sama zbyt szybko sie poddałam i tez miało to podłoże psychiczne, a teraz żałuję, bo mogłam dłużej próbować. Mój mąż też na poczatku wszystko robił żebym karmiła piersią i też nalegał, żebym się nie poddawała, ale w sumie razem podjęlismy tą decyzję. :(
 
reklama
Dziękuję Wam bardzo, bardzo za wsparcie! Bardzo duzo to dla mnie znaczy, że moja decyzja o niekarmieniu nie musi byc zle odebrana, naprawdę!Ale jeszcze spróbuję wytrwać, bo rzeczywiście WARTO!

Dziekuję i pozdrawiam Was bardzo serdecznie!
 
anekk trzymaj sie! Przeciez lepiej z radoscia imiloscia karmic butla niz wpedzac sie w jakis trudne stany bo musi byc piers i w rezultacie nie wiele z tego pozytku dla wszystkich. To musi byc decyzja zgodna z Toba sama... mnei tez kusi butla, karmie niby piersia ale ciagle wydaje sie ze Maly sie mna nie najada, dokarmiamy go ale zawsze zgadywanka ile dodac ile wyssal z piersi itd. Butla wiadomo ile zjadl i ze juz nie powinien byc glodny wiec czasem sie denerwuje ze albo glodze swoje dziecko nei reagujac jedzeniem dodatkowym bo ze mnie juz wszystko zjadl albo ze go przekarmiam i na wszystkie placze wtykam jedzenie... nie jest tak prosto byc matka...
Tez sobie postanowilam ze poki moge sprobuje do 2 -3 miesiaca a jak dalej bedzie tak ze po moim pokarmie bedzie chcial jesc nono stop co godzine czy poltorej to przejde na butle i mieszkanki i trudno! Jak ja bede zadowolona i wypoczeta to wiecej bedzie mial ze mnie Macius pozytku niz jak zmeczona i bez energii bede tylko dawac cycka i szukac tylko chwil wytcghnienia!
nie przejmuj sie tylko pogadaj od serca z mezem, powininen zrozumiec za i przeciw
pozdrawiam
 
ithildin dzięki za radę, postaram się go tak ponosić, chociaż on jest już naprawdę cięzki ;)
Anekk trzymaj się, ja też się bardzo szybko poddałam, głównie dlatego ze mały i tak nie chciał pić z piersi i pokarmu było malutko. Teraz przynajmniej wiem, że jak wypije flaszkę to nie jest już głodny i ewentualny płacz ma inny powód. Karmię go co jakieś 3 godziny, w nocy ma jedną dłuższą przerwę 4 godzinną. Z tym że kilka razy w ciągu doby po karmieniu mały robi sobie godzinkę lub dwie aktywności, szczególnie nie przepadam za tą nocną. ;)
 
Mój Maks to straszny żarłok. Od trzeciej doby karmię go piersią, wcześniej dostawał butlę (bo miałam cc). I przyssał się bez problemu, co to jdnak głód z człowiekiem robi:D Dzisiaj byliśmy u pediatry i okazało się, że przez 2 tyg. przybrał na wadze 800 g... da ktoś więcej?! Też mi się tak wydawało, że z chuderlawej żabki zrobił się całkiem spory i zaokrąglony maluch ::)
 
ja też jestem po cc ale karmię od smaego początku piersią,moja mała też jest małym żarłoczkiem :) aż mi się zachłystuje przy jedzeniu :) jak ja kocham patrzeć jak szuka cyca i jak się przysysa ;D
 
reklama
Ja też po cc od 3 doby karmię piersią. :laugh:
Jak na razie jej nie dokarmiam ale niekiedy wydaje mi się, że wieczorem nie mam już mleka w piersiach, bo ciągnie i się denerwuje. ::)
Właśnie zastanawiam się czy nie dokarmic jej na noc butelką :)
 
Do góry