reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie sztuczne

reklama
My juz tez mamy herbatkę z hippa tą z kopru włoskiego, ale niestety Maja nie lubi herbatek. Musze jej wciskać zawsze przed mleczkiem, to zawsze chociaż trochę wypije.

 
Ja też podawałm koper włoski, ale teraz juz zupełnie przerzuciłam się na wode z glukozą ze wzgledu na te wzdęcia. Mój maluszek nie ma chyba znaczących preferencji smakowych, bo pierś, butelkę, herbatkę czy wodę ciągnie tak samo chętnie, na szczęście :)
 
Z tego co ja wiem to nie tyle woda z glukozą pomaga na wzdęcia, co herbatka ziołowa szkodzi :) dlatego po prostu lepiej pic wodę.
aha, i nie przygotowuje za każdym razem świeżej, robię wtedy kiedy mleko, zazwyczaj wieczorem, i zwykle 100ml starcza na cały dzień. No ale wczoraj wieczorem np. zrobiłam 200 i juz jest tylko 100 :) a z tym podgrzewaniem to chyba nie jest problem - że mleka nie można wielokrotnie podgrzewać, to owszem, ale herbatki? wydaje mi się, że to herbatce nie zaszkodzi... ja w każdym razie podgrzewam tyle razy ile trzeba.
 
Pycha niby łyżeczkę - ale trudno powiedzieć jaką, płaską czy czubatą, zresztą łyżeczki też są różne... osobiście wsypuję taką miarkę od mleka - a skoro Olek chetnie pije, to chyba nie jest ani za mało słodkie, ani za bardzo :)
 
Witam Was, zupelnie przez przypadek trafiłam na Wasz wątek :)
jestem mamą grudniową, ale może przyjmiecie mnie do swojego grona. Podobnie jak Wy karmię mieszanką, ale z tym, że ja mam większy problem z doborem mleczka. Juz w ciągu 2 tygodni zmieniałam, bo... tak kazała lakarka :(
Najpierw był NAN1, ale że wyszło uczulenie (niby skaza białkowa) powiedzieli, ze mam przejśc na Bebiko i zobaczyc czy moze bedzie lepsze, po Bebiko kazali jednak wrocic do Nan HA i wlasnie od wczoraj podawałam go córci... ale ma takie wzdęcia i gazy, płacze, krzyczy pręży się... i dzisiaj dzwonilam do innej lekarki i kazała wrócic do Bebiko.

Gdzie Ci lekarze szkoły pokończyli? :(
U nas jutro zacznie się 6-ty tydzień i moja mała zjada mniej więcej 40-70 ml wmiędzyczasie, kiedy chcemy ją przetrzymać podajemy herbatkę lub wodę z glukozą. Swietne są herbatki Bobovity i nawet tańsze niż Hippa (małej bardziej bobo smakują)

Widziałam, ze pisałyscie o pieluszkach, ja już wypróbowałam chyba większość i najbardziej odpowiadają Mi:
Pampersiaki, Huggiesy i Rossmanowskie :)
chusteczki używam Dzidziusia (rzeczywiscie średnio pachną, ale używam rzadko-tylko do kupki) tak to przemywam przegotowaną wodą :) bardzo fajne są Nivea i Dada :)

a huggiesy teraz w Tesco i w Geancie w promocji :) wychodzi jakies 40 groszy za sztukę :)
 
reklama
witaj edytka250!!!!

z tego co wiem to każda zmiana mleka źle wpływa na dziecko, tak mi mowiła położna, i przy każdym przejściu na inne mleko, przez parę dni, dzidzia jest marudna, może mieć problemy z brzuszkiem, z kupką
 
Do góry