reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie sztuczne

ja też sterylizuję butelki po każdym użyciu (tzn.również zbieram 3-4 butle, myję bez płynu w gorącej wodzie i do sterylizatora Aventa z tym , że ja mam ten parowy), i tak zamierzam do ok. 5 miesiąca, później już bedę coraz bardziej przyzwyczajać Młodego do zwykłej wody i bakterii w niej zawartych ;) :laugh:
 
reklama
A ja mam pytanie o picie - czy herbatkę (albo wodę) podgrzewacie przed kazdym podaniem, czy dajecie w temperaturze pokojowej, tak jak stoi ??? Wiem, że są różne szkoły, moja mama wciąż mnie opieprza, że nie podgrzewam, że to za małe dziecko i może go brzuszek potem boleć, no ale nie boli... gdyby bolał oczywiście spróbowałabym podgrzewać, no ale skoro nic się nie dzieje to czy jest taka konieczność? Moja mama jest co prawda specjalistką od dmuchania na zimne, a moja tesciowa z kolei okiem nawet nie mrugnęła jak będąc u niej dałam Olkowi herbatkę bez podgrzewania... ale sama nie wiem...
 
ja prawdę mówiąc stawiam herbatkę........na kaloryferze (akurat jest taki, że może butelka stać) i cały czas ta herbatka jest akurat do picia, moja teściowa też uważa, ze nie wolno dziecku dawać na razie nic zimnego do picia ;)
 
hmmm... no u mnie to nie przejdzie, bo jak odkręcę kaloryfer, żeby grzał, to sie chyba udusimy :p cały czas mamy zakręcony a i tak umieramy z gorąca.... :mad:
 
Ja podgrzewam w pogdrzewaczu. A co robicie gdy wam dziecko nie wypije całej herbatki bo ja zostawiam i podaje póżniej, dopiero wieczorem wylewm. Ostatnio kumpela mnie opieprzyła że powinnam za każdym razem robić swierzą herbatkę. Tylko że czasami Macio wypije całą butlę a czasami tylko dwa łyki i zal mi wylewać jak wiem ze za niedługo może mu się znowu chcieć pić
 
Ja rano robię herbatke 100ml i starcza nam do wieczora, bo Maja coś niechętnie ją pije, a ja przed każdym mleczkiem troszkę ja oszukuję, bo tak to by wcale nie piła.

A może zaproponujecie mi jakąś dobra coby Majce posmakowała???? A tak na marginesie ona lubi słodkie, lek podaję jej z wapnem o smaku truskawkowym, pychotka :laugh:
 
Ja też przygotowuję rano i starcza do wieczora, czasem nawet wylewam, a robię tylko 100ml. Adaś jednak woli mleczko i tylko czasami jak go suszy między posiłkami to sobie łyknie. Teraz dostaje herbatkę uspokajającą z Hippa.
 
reklama
ja też przygotowuję herbatkę rano i czasami starcza do wieczora, na noc robię drugą, bo mój Kubuś chyba jednak woli herbatki, gdyż jego mleko - Nutramigen - jest po prostu OCHYDNE...

te z daję herbatki Hippa, na zmianę runiankową,uspokajającą i w miarę potrzeby na przeziębienie.
 
Do góry