reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie

Dziewczyny karmiące piersią, a kiedy odciągacie pokarm? Załóżmy, że młody zje z obu piersi, a z a 2 h znowu będzie chciał. To kiedy mogę ściągnąć pokarm? Zaraz po jego jedzeniu pewnie za dużo tam nie będzie, a jak ściągnę np. po godzinie to czy potem mały się naje z cycka?

Iwon no to ejst włąśnie trochę problem jak dziecko często je i mnei to też stresuje. przy córce w ogóle nie odciągałam bo ona wisiała na mnie. Teraz pyatłam przyjaciókę jak ona odciągała i wiem ze ona akrmiła tylko zjednej piersi na jedno karmienie, ale miała batdzo dużo pokarmu. Ja nie mam tyle, w nocy faktycznie mały je tylko z jednej peirsi ale w ciągu dnia, a teraz w upały szczególnie jedna mu nie wystarcza.
Ale to ejst wygodne, bo karmisz z jednej, drugą sciągasz, a przy następnym akrmieniu zmiana.
Ja teraz żeby odciągnać cokolwiek staram sie ściągać tak przynajmniej godzinę po karmieniu i pić dużo płynów przed i w trakcie.

Zrobiło mi się w piersi jakieś zgrubienie (boli jak dotykam), na skórze widać zaczerwienienie gorączki nie mam co z tym zrobić ????

Agulex może być mały zastój, z niego moze się tez zrobić zapalenie wtedy weź sobie paracetamol. Ja próbowałam amsowac, ale żeczywiscie boli i podobno to nie ejst dobry sposób bo można uszkodzić zatoki mleczne. Pomagał mi ciepły prysznic i przystawianie malucha, w pewnym momecie poczujesz przy karmieniu jak si ę odblokuje i zejdzie mleko z tego meijsca.

McMickey ja nie dopajam, ale w te upały to ejst o tyle słąbe że młody często chce cycka i ja nie wiem w końcu kiedy jest głodny, kiedy spragniony, a kiedy poprostu chce cyckać. Kurcze smoczka Wojtek bojkotuje, a ja nie chcę zeby tak na mnie wisiał jak Ala, w tych upałach to jest masakra, a do tego on takie niespokojnie je...
 
reklama
ja daje Milanowi herbatke z kopru w te upały bo nie wyobrazam sobieco chwile dawac mu cycka, nie mam poprostu na to czasu.. ale powiem Wam ze on czasem nie chce cycka a chce herbatki bo mleko wypluwa smoka wypluwa a jak butle z piciem dostanie to az usmiecha sie przy piciu ;)

agulex mialam to samo, okłady z rozbitych liści kapusty pomogły i oklepywanie lekkie opuszkami palców tuż przed karmieniem
 
No wlaśnie, ja też nie czuję żebym miała jakiś nadmiar (tak było tylko w 4 dobie jak był nawał). A chcę zacząć ściągać, żeby M. mógł go czasem pokarmić jak będę chciała wyjść.

No to moja rada ;)))

Zaraz po nakarmieniu malucha bierzesz laktator i scigasz ile masz - sprawdz czy duzo czy mało zostaje. Jesli mało a zalezy Ci zeby jednak troche wiecej poprodukowac to sciagaj sobie po karmieniu i pobudziz w ten sposób laktacje i zwiekszysz produkcje. Im wiecej bedziesz sciagac tym wiecej powinno sie produkowac, wic w zalenosci od potrzeby proponuje. Mleko mozesz mrozic na zapas ;)

Zawsze mozna napic sie czegos mleko- pednego :-D
 
Trochę próbowałam ale boli.
Ja tez proponuję okłady z rozbitej kapusty i to najlepiej jeszcze wsadzic ją w folię i w stanik- mi to naprawdę uratowało życie

wg mnie karmiąc mieszakną tzn raz cyc raz butla z czasem jest mniej pokramu.

W szpitalu podawali Hippa ale nie P nie mogl dostac (szukał pewnego dnia po sklepach i się troszkę zamotał :p)i kupił Nan PRO i to cały czas podajemy


december moj synek tez dostaje nan ale pro one? no chyab ze chodzi to ONE ze od urodzenia :zawstydzona/y:

Tak jak piszesz najprawdopodobniej za dużo zjadł.


:szok: mój mały glodomorek po mm jest głodny czasami co 2 dwie i pół godziny. i tak jest zazwyczaj :( ale nie powiem potrafi też przespać i 4h (ale to w nocy tylko, ewentualnie czasami na dworzu chociaz od trzech dni nawet na dworku nie bardzo chce spać:-()



odnosnie karmienia to samo co wyżej ;o a dopajam młodego herbatką rumianową/z kopru włoskiego badz glukozą.


Mam pytanko co mam zrobić jak mały jest glodny po 2godzinach? Pytalam pediatry to stwierdził dawać mniej a częsciej ale to jest nie mozliwe :-( dając mu mniej a częsciej (czyt.90ml) Igorek ik tak nie zasnie i tak i do tego płacze non stop, dając mu tak co ok.3godzinki zjada 120ml i potrafi po dwóch już upominac sie o jedzenie i wtedy oczywiście płacze. Nie wiem co robić :( w dodatku od kilku dni nie spi wogole w dzien wstaje o 5-6 rano i do wieczora nic na dodatek calymi dniami placze ja za przeproszeniem nawet do kibelka isc na posiedzenie nie moge bo zaraz placze, jak placze to prostuje nózki/wygina się. Kolezanki mowia ze kolka lekarz ze moze go brzuszek bolec. I bądz tu mąrdy co mu jest. Wybaczcie ze to dodałam tu ale nie iwme gdzie moge napisac :( Maly niedawno zasnol i wkoncu mam chwilke dla siebie
Moj mały tez jest głodny co dwie godziny. Najlepsze jest to ze karmię go swoim mlekiem butlą bo ma w nosie cyca i zjada za każdym razem ok 90 ml. I często podaję mu też koperek, i widzę ze czasem nie chce mleka tylko wlaśnie koperek- napewno chce mu się pic. Jak karmi się piersią to wiadomo mleko ma różne fazy, a jak ja ściągam to wszystko się miesza i mleko jest jakby jedej gęstości.

Powiem wam ze te odciąganie jest dla mnie ardzo uciążliwe...ciągle jest u mnie teściowa, nawet nocuje bo mąż bardzo rano do pracy wstaje i nie mam sumienia go budzic nocami a ja sama nie daje rady bo jak mały placzę a ja muszę pokarm sciagac to jest masakra;/ podejrzewam ze potrzymam tak do miesiąca i przejdę na mieszanki...bo nie dam rady funkcjonowac....CZASEM SĆIAGAM BUTLĘ Z JEDNEGO CYCA a czasem z ledwą biedą z dwóch... zawsze sciagam po 15 inut tak co 3-4 godzi. Ale polozna powiedziala ze nie da rady az tak oszukac organizmu i ze w kncu przestanie produkowac;/
 
Lena01 dokładnie, One bo od urodzenia :) Podajemy maksymalnie 2x dziennie, chociaż staramy się raz dziennie, zwłaszcza w nocy - lepiej wtedy śpi :)
a tak zapytam bo moze przeoczyłam a karmisz butla czy piersia ze tylkop raz dziennie? u mnie nie widzialam tego nan one. tylko nan pro i nan pro h.a.

Moja od 2 dni domaga się jedzenia co 2,5-3 godz a wcześniej jadła dosłownie co 3-4 godz i to wpiernicza 100-120 ml masakra !!!!


Lena ja mam to samo choć moja mała przesypia noce i je teraz co 3 godz ale w dzień to jest męczarnia, ona poprostu nie śpi albo śpi na baczność co chwilka się budzi i jęczenie za chwilkę zasypia i tak w kółko :-( :-( :-(, ja dopiero właśnie jem coś od rana i to złapałam danio bo i tak ciągle latam do niej a najedzona i wykąpana !!! Już mnie pięty bolą od tego łażenia !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
dokładnie tylko mi to juz kregoslup siada i plecy, do P sie smialam ze od tego ''dzwigania'' i wgl jak mu kiedys pierdykne jak mnie wkurzy to biedak by sie zlozyl :-D
A jak dajecie do picia wodę to ja podgrzewacie czy w temp pokojowej?
ja zalezy od stopnia placzu malego :p i czy jest meeega upal czy poprostu goraco
 
reklama
Oj masakra. Dorwałam się do recznego laktatora Medeli i po godzinie ściągnęłam tyle co kot napłakał:-( Może nie umiem tego jeszcze uzywać... Ale jak tak to ma wyglądać to piernicze i pod moja nieobecność mała będzie dostawać mieszanki. Nie będę każdą wona chwile spędzać z cycem na wierzchu!Na dodatek mnie to boli! Jam mała dulda to jest to nawet przyjemne uczucie, a to zasysanie od laktatora jest okropne. No nic, jutro podejście nr 2
 
Do góry