reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karta ciąży

sylka8

Aktywna w BB
Dołączył(a)
30 Wrzesień 2018
Postów
73
Byłam dzisiaj u ginekologa i stwierdził 5tc... Mi się wydaje że to już prawie 8. Ostatnia miesiączka zaczęła się 1 września. I słyszałam też ze do starania się o becikowe muszę mieć udokumentowana ciąże do 10 tyg... żadnej karty mi nie założyła i nie zleciła żadnych badań.. Nawet następnej wizyty nie zleciła ani nic. Nie wiem ile teraz mam czekać żeby iść znowu i czy nie będzie problemu z tą dokumentacja do becikowego itp. Zastanawiam się czy iść jutro do innego lekarza czy zaczekać.
 
reklama
Spokojnie, widocznie jeszcze nie było akcji serca. Kiedy kolejna wizyta? Pewnie się załapiesz, a pod opieką jesteś - więc myślę, że nie będzie kłopotu z becikowym. Zresztą zawsze jeszcze możesz o tym porozmawiać z lekarzem.
 
Ja też jak byłam w 5 tygodniu doktor nie założył mi karty ciąży. Za tydzień w 6 tygodniu kiedy stwierdził bijące serduszko to założył mi kartę ciąży. Także spokojnie jeszcze Ci założy. :)
 
jezeli ostatnia miesiączkę miałaś 1 września to niemożliwe abyś miała 8 tydzień ciąży . Obliczajac tylko z daty miesiączki i zadkladajac ze owulacja ci sie nie przesunęła ( wtedy ciąża jest mlodsza) i masz regularne miesiączki to wychodzi 6 tydzień ciąży
ja byłam 1 raz u ginekologa w 5 tyg i 6 dniu , założył mi kartę ciąży od razu jednak nie wpisał tygodnia ciąży tylko dołączył zdjęcie usg z widocznym zarodkiem i data kiedy byłam .
 
Część lekarzy zakłada kartę dopiero jak bije serduszko. U Ciebie pewnie dopiero pęcherzyk. Wg miesiączki to 6 tydz plus kilka dni więc pewnie owu była później.

Generalnie zaleca się kontrolę po ok. 2 tygodniach, bo najwięcej poronień zdarza się na początku ciąży. Bierz kwas foliowy i jeśli nie masz chorób, to czekaj spokojnie.
 
Mi dokumenty do becikowego wpisała położna środowiskowa na podstawie zdjęcia z usg bo kartę ciąży założono mi w 7 tyg a pierwszą wizytę wpisano w 11 tyg
 
Ja też po raz pierwszy byłam w ok. 5 tygodniu ciąży i był sam pęcherzyk, również nie dostałam karty ciąży. Dopiero po kilku tygodniach, gdy już były wyniki krwi z bety, dosyć wysokie. Też myślałam, że późno jakoś dostałam tą kartę, no ale cóż.
 
Ja w pierwszej ciąży byłam u ginekologa w 9tyg (owulacja przesunęła mi się o parę dni i pierwsze testy w dniu okresu i dzień później nic nie wykazały, wiec dość późno się zorientowalam że jednak się udało), karty ciąży mi lekarka nie założyła bo głupi przypadek że akurat nie było położnej która je wydaje. Byłam na kolejnej wizycie w 11 tygodniu i wtedy mi ją uzupełniła lekarka łącznie z tą wizytą w 9 tyg żeby nie było żadnych problemów, wiec przypuszczam że większość lekarzy tak postępuje żeby nie robić pacjenkom problemów. No i tak jak dziewczyny piszą, z okresu wychodzi Ci 6 tydzień a z usg 5 wiec i tak na kartę ciąży jeszcze masz czas.
 
reklama
Do góry