reklama

Kaszki czym podawać? Butla czy łyżeczka?

Temat na forum 'Żywienie' rozpoczęty przez Zabka77, 12 Sierpień 2007.

1. Zabka77

Zabka77 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam!
    Przeczytałam na opakowaniu kaszek, ze należy je podawać łyzeczka? Jak robicie w praktyce? Karmię od 4 misiaca sztucznie? Chcę wprowadzic nowe produkty w piątym miesiacu? jakie? Kaszki i przeciery + jarzynka? Jak mam to zrobić? I podawać kaszke łyżeczka czy butlą?

2. sa_raa

sa_raa *GrUdNiÓwECzkA 2oo6*

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    ja daje do mleka 2 łyżki (czyli np. 150ml wody + 5łyżek mleka+2 łyżki kaszki)
    a na odbiadek daje gęstą kaszke czyli na 90ml wody 3 łyżki mleka i ok.4łyżek kaszki

gęste łyżeczką
    żadkie butelką

dodaje mleka bo ja nie moge mleczno ryżowych
    olo ma skaze

a ja dawałam wszystko co nowe łyżeczką (jabuszko, marchewke, słoiczki)

poszukaj na forum jest gdzieś temat o zywieniu i tam pisze co podawać od jakiego miesiąca

3. reklama
  4. titlan

titlan Zaangażowana w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    W piątym miesiącu zaczęłam wprowadzać jeden posiłek bezmleczny - na obiadek zupka jarzynowa. Zaczynałam od niewielkich ilości ale Antoś szybko zupki zaakceptował. Pozostałe posiłki to mleko i mleko z kaszką albo kleikiem. W ciągu dnia kaszkę, kleik i zupkę podaję łyżeczką (od początku) a wieczorem rzadszą kaszkę z butli. Myślę że sposób podawania musisz sama wypraktykować tak jak wam będzie wygodniej.

5. Zabka77

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Główeczka a jakie kaszki stosujesz? Możesz mi podać firmy. Bo ja czytałam sobie o tych kaszkach Hipp i wiesz one są juz na mleku modyfikowanym. Możesz mi cos doradzić. chcę stosować mleko Bebilon 2.
    HELP

6. Zabka77

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Mam to same pytanie jak do główeczki. Jakie kaszki i jakie kleiki? Bo ja czytałam sobie o tych kaszkach Hipp i wiesz one są juz na mleku modyfikowanym.

7. Kasia K.

Kasia K. Mama styczniowa

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja podaję kaszkę łyżeczką. Nie chcę przyzwyczajać do butelki. Hania jest na "mieszanym" karmieniu, tzn. na cycu + zupka w południe+ jabłko albo deser inny+ kaszka na noc, ale też łyżeczką.
    Ponieważ karmię piersią, ale wracam do pracy i jestem zmuszona wprowadzić inne posiłki, pediatra doradziła mi kaszkę Nestle Sinlac.Przygotowuje się ja na wodzie (nie chce wprowadzać mleka modyfikowanego, skoro Hania ssie jeszcze pierś.) Kaszka jest bardzo smaczna i sycąca, dodaje do nie czasami owoce. Hania wsuwa tylko jej się uszy trzęsą!

8. MariaOla

MariaOla Gość

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Żabka .... tu masz fajne stronki, gdzie pisze co i kiedy wprowadzać, wystarczy tylko podać datę urodzenia i wszystko jasne :-)

www.edziecko.pl/pierwszy_rok/0,79398.html

9. MariaOla

MariaOla Gość

Najlepsze odpowiedzi:
    0
  10. reklama
  11. dorka78

dorka78 mama dwójki urwisów

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    hej. ja swojej córce, która była na cycu zaczęłam wprowadzać kaszkę ok 6 m-ca. Podawałam ją od razu łyżeczką i bardzo polecam ten spsób. Z butli piła jedynie mleko jak odstawiłam ją od piersi. A to, że była przyzwyczajona do łyżeczki bardzo ułatwiało podawanie np lekarstw (nie wspominając już o wcinaniu obiadków):-)

12. elahar

elahar mama Madzi

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja podaję kleiki i kaszki butelką i łyżeczką. Zależy czy robię gęstą czy rzadką. Moja córcia zaakceptowała obie formy:tak: Ale wiem, że różnie to bywa. Lepiej chyba przyzwyczajać dziecko do jedzenia łyżeczką.

Poleć forum