reklama

Kaszki czym podawać? Butla czy łyżeczka?

Temat na forum 'Żywienie' rozpoczęty przez Zabka77, 12 Sierpień 2007.

1. Zabka77

Zabka77 Fanka BB :)

Witam!
    Przeczytałam na opakowaniu kaszek, ze należy je podawać łyzeczka? Jak robicie w praktyce? Karmię od 4 misiaca sztucznie? Chcę wprowadzic nowe produkty w piątym miesiacu? jakie? Kaszki i przeciery + jarzynka? Jak mam to zrobić? I podawać kaszke łyżeczka czy butlą?

2. sa_raa

sa_raa *GrUdNiÓwECzkA 2oo6*

ja daje do mleka 2 łyżki (czyli np. 150ml wody + 5łyżek mleka+2 łyżki kaszki)
    a na odbiadek daje gęstą kaszke czyli na 90ml wody 3 łyżki mleka i ok.4łyżek kaszki

gęste łyżeczką
    żadkie butelką

dodaje mleka bo ja nie moge mleczno ryżowych
    olo ma skaze

a ja dawałam wszystko co nowe łyżeczką (jabuszko, marchewke, słoiczki)

poszukaj na forum jest gdzieś temat o zywieniu i tam pisze co podawać od jakiego miesiąca

3. reklama
  4. titlan

titlan Zaangażowana w BB

W piątym miesiącu zaczęłam wprowadzać jeden posiłek bezmleczny - na obiadek zupka jarzynowa. Zaczynałam od niewielkich ilości ale Antoś szybko zupki zaakceptował. Pozostałe posiłki to mleko i mleko z kaszką albo kleikiem. W ciągu dnia kaszkę, kleik i zupkę podaję łyżeczką (od początku) a wieczorem rzadszą kaszkę z butli. Myślę że sposób podawania musisz sama wypraktykować tak jak wam będzie wygodniej.

5. Zabka77

Główeczka a jakie kaszki stosujesz? Możesz mi podać firmy. Bo ja czytałam sobie o tych kaszkach Hipp i wiesz one są juz na mleku modyfikowanym. Możesz mi cos doradzić. chcę stosować mleko Bebilon 2.
    HELP

6. Zabka77

Mam to same pytanie jak do główeczki. Jakie kaszki i jakie kleiki? Bo ja czytałam sobie o tych kaszkach Hipp i wiesz one są juz na mleku modyfikowanym.

7. Kasia K.

Kasia K. Mama styczniowa

Ja podaję kaszkę łyżeczką. Nie chcę przyzwyczajać do butelki. Hania jest na "mieszanym" karmieniu, tzn. na cycu + zupka w południe+ jabłko albo deser inny+ kaszka na noc, ale też łyżeczką.
    Ponieważ karmię piersią, ale wracam do pracy i jestem zmuszona wprowadzić inne posiłki, pediatra doradziła mi kaszkę Nestle Sinlac.Przygotowuje się ja na wodzie (nie chce wprowadzać mleka modyfikowanego, skoro Hania ssie jeszcze pierś.) Kaszka jest bardzo smaczna i sycąca, dodaje do nie czasami owoce. Hania wsuwa tylko jej się uszy trzęsą!

8. MariaOla

MariaOla Gość

Żabka .... tu masz fajne stronki, gdzie pisze co i kiedy wprowadzać, wystarczy tylko podać datę urodzenia i wszystko jasne :-)

www.edziecko.pl/pierwszy_rok/0,79398.html

9. MariaOla

MariaOla Gość

10. reklama
  11. dorka78

dorka78 mama dwójki urwisów

hej. ja swojej córce, która była na cycu zaczęłam wprowadzać kaszkę ok 6 m-ca. Podawałam ją od razu łyżeczką i bardzo polecam ten spsób. Z butli piła jedynie mleko jak odstawiłam ją od piersi. A to, że była przyzwyczajona do łyżeczki bardzo ułatwiało podawanie np lekarstw (nie wspominając już o wcinaniu obiadków):-)

12. elahar

elahar mama Madzi

Ja podaję kleiki i kaszki butelką i łyżeczką. Zależy czy robię gęstą czy rzadką. Moja córcia zaakceptowała obie formy:tak: Ale wiem, że różnie to bywa. Lepiej chyba przyzwyczajać dziecko do jedzenia łyżeczką.

Poleć forum