reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Katar i kaszelek a szczepionka...

wczoraj lekarz dokładnie przebadał dziecko - oskrzela i płucka ok, gardełko już nie jest zaczerwienione. dostała nowe kropelki do noska na tę wydzielinkę. Ale co najważniejsze zdobyliśmy informację nt "bezobjawowego" zapalenia płuc (i tu nas mocno uspokoił) oraz nt. szczepień. zalecił przesunięcie szczepienia o tydzień. jesteśmy bardzo zadowoleni - super specjalista :)
 
reklama
zgadzam się z poprzedniczkami, dziecko do szczepienia powinno być zupełnie zdrowe. Jeżeli ma nawet katarek czy alergię ja bym nie ryzykowała. Jeżeli ma alergię to organizm również w pełni kondycji nie jest. Szczepienia mozna zrobić później i sztywno "ich" wytycznych się nie trzymaj. Wydaje mi się że "oni" najchętniej wszystko za jednym razem wszystko chcieliby załatwić. Ja mam taką metodę, że przed każdym leczeniem lub jaką kolwiek decyzją dotyczącą mojego dziecka wszystko sprawdzam dodatkowo w internecie. Niestety prawda jest taka, że lekarzom nie ufam.
 
Jakie krople zapisał lekarz? Bo ja robię małe rozeznanie. W aptece dla mojej 3 miesięcznej córeczki pani poleciła wodę morską sterimar baby hipertoniczny bo to produkt naturalny czyli nie podrażni noska mojego aniołka i aplikacja też stworzona dla najmłodszych . polecam
 
Krople kroplami, ale jak nie dają efektu, to trzeba szukać czegoś innego. Nam lekarz zasugerował wodę morską. Od dłuższego czasu jak mój brzdąc ma zatkany nosek, to używamy sterimar baby hipertoniczny. Jeżeli Wiktoria ma już 3 miesiące, to spokojnie możesz jej to podać. Ma taką delikatną aplikację, którą nie podrażnisz jej noska, a bezpieczeństwo to podstawa.
 
szczepienie mozesz spokojnie przelozyc, najwazniejsze by Ci maluch wyzdrowial. kiedy moj synek chorowal tez mial byc szczepiony ale wyzdrowial i mimo to czekalismy jeszcze ponad 2 tyg by zaszczepic.

a do noska woda morska (sterimar baby jest fajny) i odciagac. sol fizjologiczna tez moze byc.

zdrowka!
 
Dziewczyny ja tez mam problem moj syn 8 mies i wogole nie zaszczepiony bo ciagle lapie cos od corki z przedszkola za tydzien mamy szczepienie a mamy ma katarek moze nie duzy ale ma i pokaszluje. Problem taki ze moja doktor straszy mnie i mowi zeby szczepic z katrem nawet pielegniarka tez brzydko sie do mnie odnosi przez to ze juz 3 razy odmowilam wizyte. Ale tez boje sie szczepic bo one nie zostana z problemem tylko my rodzice. Dziewczyny pomóżcie co ja mam z takim podejsciem personelu robić
 
reklama
Cześć mamusie jestem tu nowa i chcialam zebyscie mi doradzily co robic. Mam corke 5 lat i synka 8 mies. Synek jeszcze nie byl szczepiony poniewaz ciagle łapie infekcje od corku z przedszkola a ja sie panicznie boje go zaszczepic z katarkiem w piatek mam wlasnie szczepienie i mam problem poniewaz doktorka wie ze jestem niesmiala naskakuje wraz ze swoja pielegniarka na mnie kaze cos podpisywac ze nie zgadzam sie na szepienia a ja dodam ze nie jestem jak to dr mowi antyszczepionkowiec tylko ona twierdzi ze osuchowo ok maly zdrowy a na 2 dzien dziecko katar ze noc nie przespana. Boje sie czepic ale juz boje sie nawet tam pokazywac bo odrazu mnie opiepszaja na cala sale nie patrzac ze ktos jest. A ja poprostu sie boje szczepic. U nas wkolo lekarki twierdza ze z katem mozna a maly ma dostac 6w 1 a to kest obciazenie organizmu. Co mi doradzicie ?
 
Do góry