reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze szczepienie na NFZ

Na nocną opiekę nie warto. A jak wygląda ten katar? Na pewno nie sapka niemowlęca? Sól fizjologiczną do nosa stosujecie? Kaszel to kaszel, czy odkaszlnięcie spływającej śliny? Temp. W normie?
Ogólnie ona charczy jak śpi od urodzenia i to jest sapka, ale dziś jak wstała to też słyszałam takie charczenie i jak mówiła po swojemu to tak jakby przez nos wydawała dźwięki, no inaczej słychać jej głosik po prostu. Ale nie cieknie jej z noska. Stosuje wodę morską do nawilżania oraz odciągam aspiratorem wydzielinie. Hmm jeśli chodzi o kaszel ciężko mi stwierdzić chyba właśnie bardziej odkaszlniecie. Temperatura w normie
 
reklama
Ogólnie ona charczy jak śpi od urodzenia i to jest sapka, ale dziś jak wstała to też słyszałam takie charczenie i jak mówiła po swojemu to tak jakby przez nos wydawała dźwięki, no inaczej słychać jej głosik po prostu. Ale nie cieknie jej z noska. Stosuje wodę morską do nawilżania oraz odciągam aspiratorem wydzielinie. Hmm jeśli chodzi o kaszel ciężko mi stwierdzić chyba właśnie bardziej odkaszlniecie. Temperatura w normie
Moja pediatra mówi "nie ma wycieku, nie ma kataru". A jaka jest szansa, ze ulala przez nos i tak zatkala sobie nos?
 
Wiem, że to mega zabawne dopóki dziecko nie zacznie mieć np problemów neurologicznych. Jeśli w ulotce masz informację, że szczepionka może wywołać NOP w postaci kataru/kaszlu to tak, rodzic powinien walczyć o wpisanie NOP
Tylko jak to udowodnisz że to akurat od szczepionki?
 
Wiem, że to mega zabawne dopóki dziecko nie zacznie mieć np problemów neurologicznych. Jeśli w ulotce masz informację, że szczepionka może wywołać NOP w postaci kataru/kaszlu to tak, rodzic powinien walczyć o wpisanie NOP
W praktyce wywalczyć wpisanie NOP jest bardzo ciężko. Tym bardziej kataru, który mógł zdarzyć się losowo bez względu na szczepienie 🙆
 
reklama
Do góry