reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy pojawiły sie pierwsze ZĄBKI????

W ktorym miesiacu moje dziecko rozpoczelo ZĄBKOWANIE???


  • Wszystkich głosujących
    130
A my tak dlugo trzymalysmy sie wtyle a teraz 10 ząbkow a zaczely dopiero isc w 9 miesiacu.
Aga-j75 mojej znajomej corci pierwsze zeby wyszly jak miala 18 miesiecy i oczywiscie jak sie pewnie domyslasz wyszly hurtowo tak wiec poczekaj jeszcze cierpliwie.Moze podajesz za malą dawke viburcolu- u naszej Julci dopiero zaczely isc jak zwiekszylam z jednej kropli co dwa dni na jedną codziennie ale o tym to chyba lekarz powinien zdecydowac (chociaz ja sama zwiekszylam :sorry2:)
 
reklama
basiek:-):-D
też słyszałam o przypadkach,gdzie po zwiększeniu dawki vit d zaczęły rosnąć ząbki
heksa ja też pytałam o fluor jeszcze przyewie,ale to zależy od lekarza,bo w różnychregionach jest różne stężenie tego pierwiastka w wodzie i powinni tym właśnie się kierować,w Poznaniu podobno jest tego dostatecznie dużo i nie przepisują zymafluoru,ale ja itak myję Kini zęby pastą z fluorem:)
a co do ilości zębów to mamy jedynki,dwójki i czwórki w komplecie,teraz czekamy na trójki:)
 
Gluszek Alek ma mniej zebow od Marysi bo 4 nadal(chyba)
Aga-j u nas zeby sie pojawily po 11 miesiacu i w miesiac wyrosly te 4...narazie chyba jeszcze nic nie wylazlo ale strasznie ciezko mi to sprawdzic...nie martw sie na pewno wyleza hurtem juz wkrutce:tak:
 
no to ilość zębów juz nieaktualna bo dziś zaglądam w paszczękę i UWAGA !!!!!!! wyszły dwa na raz. Także mamy już 7ząbków!!!! MOze do czołówkinam daleko ale już tak w ogonie nie jesteśmy... Juz wiem biudulka czemu tak cierpiała w nocy!!!! Podejrzewam ze w takim razie zaraz wylezie ósmy ząbek bo one ida parami..... Noa potem to już nam tylko 4, i 5 zostały..... A kły to kiedy wyrastaja????
 
Dziewczyny a dlaczego pasta Colgate 0-2 jest zła- tzn czemu nie można takim maluchom fluoru w pascie stosować? bo tak to zrozumiałam co napisałyście, ale nie wiem czy dobrze...

A mam pytanko do posiadaczy trójek - jak długo po czwórkach Wam wychodziły? Bo myy od ponad miesiąca mamy czwórki (na roczek mieliśmy 12 zębów :)) i wydaje mi się że znów coś sie dzieje...ale nasz lekarz twierdzi że raczej na 3ki za wcześnie - tylko jakoś mu nie wierzę ;)
O widze Głuszek że napisałaś w miedzyczasie- nam lekarz powiedział że kły wyrastają około 2,5 roku!!! ale wydaje mi się coś że naszych dzieci to nie dotyczy...przynajmniej większość wg mnie do tego czasu bez kłów nie doczeka...
 
Aga j75 - moim zdaniem specjalista nic CI nie poradzi, przecież nie zrobi operacji zębów - w lato zamiast Vigantolu można siedzieć na słońcu - na to nie trzeb recepty - chyba że pogoda jest taka jak ostatnio :)
 
Laski a mi lekarz kazał odstawić w lato D3 - poweidział że pije modyfikowane mleko a tam jest D3 i już jestza duza na D3 latem. A jak jest u was?????
Acha i po odstawieniu momentalnie wyszły 3 zeby,dziwne nie?

O Basia dzięki za info o kłach ale też sprawdziłam i jest napisane że około 18 miesiaca wychodzą. A piątki koło 2 latek. ale niektórym dzieciakom już idą 3 a paru 5 nawet więc jak widzisz rózeni to bywa......Ciekawa jestem kiedy wylezą u nas czwróki bo spuchniete ma już od miesiaca....
 
No Głuszek- u nas z czwórkami była masakra - wyglądał jakby miał cztery fioletowe borówki w tych miejscach (nie jagody bo jagody są mniejsze :))
A właśnie w tym albumie co my też mamy sa takie daty jak piszesz ale dla większości polskich dzieci to trochę później wychodzi, podobno amerykańskie dzieci szybciej dojrzewają ;) taką teorię od jednego lekarza słyszałam ale nie pytajcie mnie czemu bo nie mam pojęcia :)
 
reklama
A co do D3- u nas powiedział że do 18 m-cy dajemy potem koniec - co lekarz to teoria...ale patrząc na pogodę to na razie nie obawiam sie że przedawkujemy :)
 
Do góry