reklama

Kiedy pojawiły sie pierwsze ZĄBKI????

Temat na forum 'Dzieci urodzone w maju 2006r.' rozpoczęty przez maxin78, 10 Sierpień 2006.

?

W ktorym miesiacu moje dziecko rozpoczelo ZĄBKOWANIE???

1. 2 miesiac

11,0%
  2. 3-4 miesiac

34,6%
  3. 5-6 miesiac

29,9%
  4. 7-8 miesiac

15,7%
  5. 9-10 miesiac

5,5%
  6. 11-12 miesiac

1,6%
  7. po 12 miesiacach

1,6%
  1. maxin78

maxin78 MAJOWA MAMA 06`

Moja NATALKA w 2 miesiacy zycia rozpoczela zabkowanie,bylam w szoku i pytalam sama siebei czy to nie za wczesnie!!!Lekarka powiedzil a,ze to calkiem mozliwe i potwierdzila,ze na to wyglada.Wiec teraz czekamy na drugi zabek,ktory widac i pewnie lada momen wyskoczu,rozna one powoli,ale mozna jej wczuc palcem ;)

"Ząbkowanie obserwujemy u 6-9 miesięcznych niemowląt. Nie powinno budzić jednak niepokoju wcześniejsze, ani późniejsze pojawianie się pierwszych ząbków. Już kilka tygodni przed tym faktem zauważymy rozpulchnienie dziąseł, obfite ślinienie się, a w czasie wyrzynania pierwszych ząbków, zwłaszcza górnych, może wystąpić stan podgorączkowy. Spać może niespokojnie w ciągu dnia marudzić, niechętnie jadać, przejściowo oddawać rozluźnione stolce."

JAK POMÓC
    *Przy nasilonych dolegliwościach można smarować dziąsła preparatami łagodzącymi dostępnymi w aptekach.
    *Podana wieczorem herbatka z melisy sprzyja spokojnej nocy.
    *Incydentalnie dopuszczalne jest podanie środka przeciwbólowego.
    *Mleczne ząbki są bardziej narażone na próchnicę, należy więc ograniczyć podawanie słodkich pokarmów, a od drugiego roku życia rozpocząć naukę mycia zębów.
    *Powinniśmy zastosować - np. specjalny, twardy gryzaczek, którym niemowlę trze dziąsła łagodząc swędzenie, Starszemu dziecku możemy dać coś twardego do gryzienia, najlepiej marchewkę lub kawałek jabłka.
    * Na bolesny stan zapalny dziąseł pomaga przemywanie naparem z rumianku; zaparzamy koszyczki kwiatu rumianku, moczymy w nim kawałek sterylnej gazy, owijamy ją na palec i delikatnie pocieramy dziąsła.
    *

2. maxin78

maxin78 MAJOWA MAMA 06`

Moje slonko rozpoczelo zabkowanie juz w drugim miesiacu swojego zycia,a twoje????
    Czekam na wasze glosy!!!!!!

3. reklama
  4. kangurki

kangurki Fan(ka)

witajcie mamuśki, moja dzidzia ma już co prawda cały roczek, ale ząbkowanie w dalszym ciągu jest na czasie:p Maks zaczął się ślinić i gryźć w wieki 3 mcy, ale pierwszy zębol wyszedł mu jak skończył 9 miesiąc;/ w tym czasie budził się w nocy po kilka razy z płaczem i zużyliśmy 6 tubek dentinoxu i 3 butle ibuprofenu:) Później była malutka przerwa (wyszły mu górne i dolne jedynki) i zaczynamy jeszcze raz:p wychodzą dwójki:/

5. a+t+?

a+t+? MAJOWA MAMA 06'

Czesc Malinka :)
    ale Twoj maly to wczesniak, wiec trzeba jednak troszke w tyl liczyc... Mojej kolezanki synek urodzil sie w 35 tc i tez jak skonczyl 4 czy 5 miesiac zaczela sie jazda z zabkami. Teraz ma prawie 9 miesiecy i zebow dalej nie widac, a cierpi z tego powodu strasznie.

6. maxin78

maxin78 MAJOWA MAMA 06`

ooo to widze ze dlugi proces ::)

7. gosiek289

gosiek289 MAJOWA MAMA 06` Fan(ka)

Hej - mojemu własnie sie przebijają. Wczoraj miał rozpulchnione miejsca dzie są przednie dolne jedynki ( wyglądało to podobnie jak bąble), dzisuaj już widać rozpulchnione kwadraciki ;).
    Ojej wczoraj to sie namęczyłam - była makabra - cały dzień wył - już nie miałam siły pod koniec i razem z nim płakałam. Dentinox - nic nie pomagał. Na noc dałam mu czopek Viburcol - i pierwszy raz od dwóch tygodni budził się tylko co 2 -3 godziny ( wcześniej przez dwa tygodnie budził sie w nocy co godzinkę :p).
    Na razie obudził się - zrobił kupę, trochę się pośmiał i ..... zaczął marudzić - ale jakoś go uśpiłam i jest na razie spokój.
    A on teraz tak śmiesznie pcha łapki do buzi - kiedyś normalnie wkładał - teraz jak pcha to jeden palec do buzi a całą łapką kręci po nosie

8. wesolutka

wesolutka MAJOWA MAMA 06` Fan(ka)

bosze, dopiero co glaskalysmy sie po brzuchach, dopiero co przezywalysmy pierwszy usmiech, a tu juz zęby, wierzyc sie nie chce ::) lada dzien do przedszkola pojda ::) ;) :laugh:
    ...chwilami nie nadazam :laugh:

9. głuszek

głuszek www.ratujmaluchy.pl

kurcze ledwo co się kolski kończą to zaraz ida zęby :mad: :mad: :mad:

10. reklama
  11. abryz

abryz MAJOWA MAMA'06

Potem trądzik, menstruacja albo polucje nocne .... ;D ;D ;D

12. gosiek289

gosiek289 MAJOWA MAMA 06` Fan(ka)

;D ;D ;D ;D ;D

Poleć forum