reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy pojawiły sie pierwsze ZĄBKI????

W ktorym miesiacu moje dziecko rozpoczelo ZĄBKOWANIE???


  • Wszystkich głosujących
    130

maxin78

MAJOWA MAMA 06`
Dołączył(a)
19 Lipiec 2005
Postów
7 416
Miasto
Londyn,UK
Moja NATALKA w 2 miesiacy zycia rozpoczela zabkowanie,bylam w szoku i pytalam sama siebei czy to nie za wczesnie!!!Lekarka powiedzil a,ze to calkiem mozliwe i potwierdzila,ze na to wyglada.Wiec teraz czekamy na drugi zabek,ktory widac i pewnie lada momen wyskoczu,rozna one powoli,ale mozna jej wczuc palcem ;)

"Ząbkowanie obserwujemy u 6-9 miesięcznych niemowląt. Nie powinno budzić jednak niepokoju wcześniejsze, ani późniejsze pojawianie się pierwszych ząbków. Już kilka tygodni przed tym faktem zauważymy rozpulchnienie dziąseł, obfite ślinienie się, a w czasie wyrzynania pierwszych ząbków, zwłaszcza górnych, może wystąpić stan podgorączkowy. Spać może niespokojnie w ciągu dnia marudzić, niechętnie jadać, przejściowo oddawać rozluźnione stolce."

JAK POMÓC
*Przy nasilonych dolegliwościach można smarować dziąsła preparatami łagodzącymi dostępnymi w aptekach.
*Podana wieczorem herbatka z melisy sprzyja spokojnej nocy.
*Incydentalnie dopuszczalne jest podanie środka przeciwbólowego.
*Mleczne ząbki są bardziej narażone na próchnicę, należy więc ograniczyć podawanie słodkich pokarmów, a od drugiego roku życia rozpocząć naukę mycia zębów.
*Powinniśmy zastosować - np. specjalny, twardy gryzaczek, którym niemowlę trze dziąsła łagodząc swędzenie, Starszemu dziecku możemy dać coś twardego do gryzienia, najlepiej marchewkę lub kawałek jabłka.
* Na bolesny stan zapalny dziąseł pomaga przemywanie naparem z rumianku; zaparzamy koszyczki kwiatu rumianku, moczymy w nim kawałek sterylnej gazy, owijamy ją na palec i delikatnie pocieramy dziąsła.
*
 
reklama
witajcie mamuśki, moja dzidzia ma już co prawda cały roczek, ale ząbkowanie w dalszym ciągu jest na czasie:p Maks zaczął się ślinić i gryźć w wieki 3 mcy, ale pierwszy zębol wyszedł mu jak skończył 9 miesiąc;/ w tym czasie budził się w nocy po kilka razy z płaczem i zużyliśmy 6 tubek dentinoxu i 3 butle ibuprofenu:) Później była malutka przerwa (wyszły mu górne i dolne jedynki) i zaczynamy jeszcze raz:p wychodzą dwójki:/
 
Czesc Malinka :)
ale Twoj maly to wczesniak, wiec trzeba jednak troszke w tyl liczyc... Mojej kolezanki synek urodzil sie w 35 tc i tez jak skonczyl 4 czy 5 miesiac zaczela sie jazda z zabkami. Teraz ma prawie 9 miesiecy i zebow dalej nie widac, a cierpi z tego powodu strasznie.
 
Hej - mojemu własnie sie przebijają. Wczoraj miał rozpulchnione miejsca dzie są przednie dolne jedynki ( wyglądało to podobnie jak bąble), dzisuaj już widać rozpulchnione kwadraciki ;).
Ojej wczoraj to sie namęczyłam - była makabra - cały dzień wył - już nie miałam siły pod koniec i razem z nim płakałam. Dentinox - nic nie pomagał. Na noc dałam mu czopek Viburcol - i pierwszy raz od dwóch tygodni budził się tylko co 2 -3 godziny ( wcześniej przez dwa tygodnie budził sie w nocy co godzinkę :p).
Na razie obudził się - zrobił kupę, trochę się pośmiał i ..... zaczął marudzić - ale jakoś go uśpiłam i jest na razie spokój.
A on teraz tak śmiesznie pcha łapki do buzi - kiedyś normalnie wkładał - teraz jak pcha to jeden palec do buzi a całą łapką kręci po nosie
 
bosze, dopiero co glaskalysmy sie po brzuchach, dopiero co przezywalysmy pierwszy usmiech, a tu juz zęby, wierzyc sie nie chce ::) lada dzien do przedszkola pojda ::) ;) :laugh:
...chwilami nie nadazam :laugh:
 
reklama
Do góry