reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy swój pokój?

Marynia88

Moderator
Dołączył(a)
30 Październik 2019
Postów
8 273
Miasto
Piotrków Trybunalski
Hej, kiedy Wasze pociechy przeniosły się do swojego pokoju? Jakie są oznaki gotowości dziecka na ten krok?
Chciałabym poznać Wasze zdanie i historię związane z tematem.
 
reklama
Rozumiem, że pytasz o spanie. U mnie to zależało od dziecka. Syn jak miał około 2 lat, córka 6 lat
 
Rozumiem, że pytasz o spanie. U mnie to zależało od dziecka. Syn jak miał około 2 lat, córka 6 lat
O spanie i ogólnie - kiedy dziecko powinno już mieć swoją przestrzeń która będzie dzielić ewentualnie z rodzeństwem ale nie z rodzicami.
Mój trzylatek coś ostatnio czasem wspomina o swoim pokoju i zastanawiam się jak to było u innych.
 
O spanie i ogólnie - kiedy dziecko powinno już mieć swoją przestrzeń która będzie dzielić ewentualnie z rodzeństwem ale nie z rodzicami.
Mój trzylatek coś ostatnio czasem wspomina o swoim pokoju i zastanawiam się jak to było u innych.

To u mnie miały od początku bo ja nie lubię zabawek w salonie ;) więc starałam się aby zabawa była w ich pokojach. Od początku też miały tam łóżka więc naturalnie przeszły na spanie tam, ale jak widać każde miało inny czas dojrzewania do tego
 
Starszy miał dwa lata jak dostał swój pokój ale nie spał sam, dlugo jeszcze przychodził do nas. Młodszy trafił do pokoju brata jak miał półtora roku. Fajnie tam razem spędzali czas ale też nie oznaczało to, że przesypial tam całe noce. Jak mieli 7 i 3 lata dostali osobne pokoje ale i tak większość czasu spędzają razem w jednym z tych pokoi.
 
U nas córki same w łóżeczku od urodzenia spały w swoim pokoju syn jedynie do roku czasu w swoim łóżeczku spał w sypialni naszej bo pokój u góry ma a jeszcze za mały był na roczek poszedł sam spać całkowicie w swoim pokoju i jemu to pasowało no ładnie noce całe przesypia bez problemu 🙂
 
O spanie i ogólnie - kiedy dziecko powinno już mieć swoją przestrzeń która będzie dzielić ewentualnie z rodzeństwem ale nie z rodzicami.
Mój trzylatek coś ostatnio czasem wspomina o swoim pokoju i zastanawiam się jak to było u innych.
Moje córki mają razem pokój dzili je 2lata i 5miesiecy ja zawsze stawiałam na to że dziecko od urodzenia powinno mieć swój pokój a potem z wiekiem ma swój azyl mójeho małego zostawię w pokoju samego zamkne drzwi do synka nie ma bo umie się sam bawić nawet godzinę 😀
 
To u mnie miały od początku bo ja nie lubię zabawek w salonie ;) więc starałam się aby zabawa była w ich pokojach. Od początku też miały tam łóżka więc naturalnie przeszły na spanie tam, ale jak widać każde miało inny czas dojrzewania do tego

Starszy miał dwa lata jak dostał swój pokój ale nie spał sam, dlugo jeszcze przychodził do nas. Młodszy trafił do pokoju brata jak miał półtora roku. Fajnie tam razem spędzali czas ale też nie oznaczało to, że przesypial tam całe noce. Jak mieli 7 i 3 lata dostali osobne pokoje ale i tak większość czasu spędzają razem w jednym z tych pokoi.
Myślę że zacznę się rozglądać za wystrojem pokoju i spróbujemy.
Teraz mi się przypomniało że kiedyś (dawno dawno temu) zakładałam sobie że moje dziecko w wieku 3 lat będzie miało swój pokój i będzie w nim spało. Jednak że syn i macierzyństwo zweryfikował moje założenia🤦🏻‍♀️ to odpuściłam a tu proszę😁😁😁
Dzięki dziewczyny, czytając Wasze wpisy zdałam sobie sprawę że to ja nie jestem do końca gotowa na ten krok ale powoli ogarnę.
@ness. @marta18691 dzięki również za Wasze odpowiedzi, źle skonstruowałam zapytanie - chodziło mi o posiadanie swojego pokoju ale tak w pełni świadomie, jako nieco starsze dziecko. No i @marta18691 nie wyobrażam sobie zostawić trzyletniego syna bez nadzoru, On jest baaaaardzo pomysłowym dzieckiem, Jego wyobraźnia wykracza daleko poza moje wyobrażenia o czymkolwiek. Zostawienie Go bez nadzoru to gotowy przepis na tragedię.
 
Mój ma półtora roku i myślę że już wie, że to jest pokój, jak chce spać to idzie do łóżeczka, tam zawsze szuka swoich ubranek, chodzi si3 że mną bawić, do naszej sypialni nie lubi chodzić..
Ale.rozumiem o co ci chodziło
Tak rozumiem ale to też tak jak pisałam ja nie byłam chyba do końca gotowa na ten krok w "dorosłość"😉 mimo że wcześniej zakładałam taki scenariusz.
 
reklama
Myślę że zacznę się rozglądać za wystrojem pokoju i spróbujemy.
Teraz mi się przypomniało że kiedyś (dawno dawno temu) zakładałam sobie że moje dziecko w wieku 3 lat będzie miało swój pokój i będzie w nim spało. Jednak że syn i macierzyństwo zweryfikował moje założenia🤦🏻‍♀️ to odpuściłam a tu proszę😁😁😁
Dzięki dziewczyny, czytając Wasze wpisy zdałam sobie sprawę że to ja nie jestem do końca gotowa na ten krok ale powoli ogarnę.
@ness. @marta18691 dzięki również za Wasze odpowiedzi, źle skonstruowałam zapytanie - chodziło mi o posiadanie swojego pokoju ale tak w pełni świadomie, jako nieco starsze dziecko. No i @marta18691 nie wyobrażam sobie zostawić trzyletniego syna bez nadzoru, On jest baaaaardzo pomysłowym dzieckiem, Jego wyobraźnia wykracza daleko poza moje wyobrażenia o czymkolwiek. Zostawienie Go bez nadzoru to gotowy przepis na tragedię.
Takie większe dziecko może nabroić wiadomo małe też mój narazie nie robi problemów większych 🙂
 
Do góry