reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy swój pokój?

Mój ma półtora roku i myślę że już wie, że to jest pokój, jak chce spać to idzie do łóżeczka, tam zawsze szuka swoich ubranek, chodzi si3 że mną bawić, do naszej sypialni nie lubi chodzić..
Ale.rozumiem o co ci chodziło
Mój też jak chce iść na dwór mówię że trzeba się ubrać potrafi wyciągnąć z szafy ubrania żeby go ubrać 🤣
 
reklama
Ja swojemu synkowi zrobiłam pokój na 1,5 roku. Bardzo go to cieszyło, że ma swoją szafę i miejsce na zabawki. Łóżko też tam ma. I w dzień w nim śpi. Na noc tam zasypia. Kiedyś mnie wołał, żebym z nim spała, a teraz jak się obudzi to przychodzi do nas.
Ma niecałe 2,5 roku, a czasami mówi, że idzie się pobawić do swojego pokoju. I idzie, zamyka drzwi i się bawi. Na razie robi to rzadko, ale jestem dobrej myśli.
 
O spanie i ogólnie - kiedy dziecko powinno już mieć swoją przestrzeń która będzie dzielić ewentualnie z rodzeństwem ale nie z rodzicami.
Mój trzylatek coś ostatnio czasem wspomina o swoim pokoju i zastanawiam się jak to było u innych.
syn dostał swój pokój jak miał jakoś niecałe 2 latka, córka dopiero niedawno chwilę przed 3urodzinami przeniosła się do wspólnego pokoju który dzieli z bratem.
 
Jak były noworodkami to spały z jednym z nas na dole w salonie.
Potem w wieku kilku miesięcy w łóżeczku turystycznym w salonie a któreś z nas na kanapie.
W wieku 12 miesięcy poszli do swoich pokoi. Zasypiają z którymś z dorosłych.
Corka przesypia sama całe noce. Synek przychodzi mi do łóżka nad ranem i dosypia do 7:30.
Jestem zwolenniczka żeby dzieci miały własna przestrzen .
 
syn dostał swój pokój jak miał jakoś niecałe 2 latka, córka dopiero niedawno chwilę przed 3urodzinami przeniosła się do wspólnego pokoju który dzieli z bratem.
U mnie będzie podobnie to znaczy - córka dołączy do syna i początkowo będą mieć pokój razem, dopiero w późniejszym czasie dostaną osobne pokoje.
 
U mnie będzie podobnie to znaczy - córka dołączy do syna i początkowo będą mieć pokój razem, dopiero w późniejszym czasie dostaną osobne pokoje.
U mnie też. Córka dołączy do synka jak już ją przestanę karmić w nocy. Osobne pokoje chcemy im zrobić jak będą w wieku szkolnym. Może uda nam się do tego czasu przeprowadzić, a jak nie, to my do salonu.
 
U mnie też. Córka dołączy do synka jak już ją przestanę karmić w nocy. Osobne pokoje chcemy im zrobić jak będą w wieku szkolnym. Może uda nam się do tego czasu przeprowadzić, a jak nie, to my do salonu.
O to u Nas identycznie - jeśli nie zmienimy mieszkania to czeka Nas przeprowadzka do salonu. Dobrze że mamy salon bo tak to spalibysmy chyba w kuchni😂😂😂
 
reklama
Jestem w ciąży i obecnie szykujemy pokój dziecięcy. Póki szkraby będą małe (bliźniaki) będą miały wspólny pokój, ale co później... Bardzo nie chciałbym tracić naszej sypialni.
Uważam, że dzieci od początku powinny mieć swój pokój, nawet jeśli nie będą w nim spały. Samych ciuchów i innych sprzętów dzieciowych jest tak dużo, że dobrze mieć na nie jakiś pokój :)
 
Do góry