reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy zrobić badanie Beta HCG

Ynk

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Lipiec 2020
Postów
586
Cześć :)
Proszę o poradę kiedy najlepiej zrobić badanie Beta HCG (wiem, że trzeba zrobić 2 badania w odstępie 48h).
Dzisiaj jest 1. dzień spodziewanej miesiączki, zrobiłam test domowy i wyszedł pozytywnie.
Niestety już raz ucieszyłam się za wcześnie zarówno z bety jak i domowych testów i na przełomie 4/5 tygodnia wszystko się skończyło. Ginekolog radził, żeby odezwać się do niego w 6 tygodniu i wtedy da skierowane na USG, które trzeba zrobić w 7-10tygodniu.
Wracając do pytania - kiedy zrobić pierwsze badanie Beta HCG? Nie chcę robić za wcześnie, żeby znowu się cieszyć się zbyt krótko. Z drugiej strony chyba nie powinnam czekać do 6tygodnia.
Dziękuję za odpowiedzi :)
 
reklama
W międzyczasie odpisał mi lekarz, który jest na urlopie. Myślałam, że odpisze dopiero za 1.5 tygodnia.
Napisał, żeby zrobić 2 badania z 3 dniowa przerwą.
Trochę dziwne, zawsze wszędzie słyszałam że po 48h. 3 dniowa przerwa to rozumiem, że 72h. Ale skoro tak mówi, to tak spróbuję zrobić. Po 72h przyrost powinien być 144%, prawda?
 
Co 72 też się robi
W międzyczasie odpisał mi lekarz, który jest na urlopie. Myślałam, że odpisze dopiero za 1.5 tygodnia.
Napisał, żeby zrobić 2 badania z 3 dniowa przerwą.
Trochę dziwne, zawsze wszędzie słyszałam że po 48h. 3 dniowa przerwa to rozumiem, że 72h. Ale skoro tak mówi, to tak spróbuję zrobić. Po 72h przyrost powinien być 144%, prawda?
 
reklama
Ja mam trochę inne zdanie: robienie bety na tym etapie ciąży to strata kasy. Powtarzam się, ale ja też kiedyś zrobiłam badanie tak samo wcześnie (okolice spodziewanego okresu) wszystko skończyło sie gdzieś koło 5-6 tygodnia. Teraz betę zrobiłam koło 5 tygodnia i to też bez przekonania. Każdy robi jak uważa a i są osoby które tego badania nie wykonują i jakoś żyją ;) Moja była już ginekolog uważa, że ważniejszy jest obraz usg i robienie bety sugeruje robić ale np. po poronieniu.
 
reklama
Do góry