reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kobietki potrzebuję porady

Dołączył(a)
15 Styczeń 2017
Postów
6
Jestem w Niemczech na tak zwanej kuruniówce. Zaszłam w ciążę jestem w 8 tyg ciąży. Kiedy powinnam to zgłosić i czy będą należały mi się jakieś pieniądze?

Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Nie wiem czy już ktoś ci odpowiedział prywatnie. Jeśli Jesteś zameldowana w Niemczech to przysługuje Ci (jak każdej kobiecie mieszkającej w Niemczech, nawet tej która nigdy w DE nie pracowała) Elterngeld w wysokości minimalnej czyli 300euro na miesiąc przez rok (lub 150 przez dwa lata), na dziecko również niecałe 200 Euro Kindergeld. Ale to po porodzie. Zgłosic możesz już jeśli masz juz Mutterpass, chyba już nie przysługuje wtedy zasiłek z Arbeitsamt.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Do góry