reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kobiety brylanty z Trójmiasta ; ))

ana to mama ma dobry gust:) hihi
mi sie wydaje, że gdyby zagrożenie było na tyle duże, to by o tym powiedzieli w tv.
martynka cziluj teraz:) za chwile nie będzie na to czasu:) jeszcze raz fotki p e t a r d a:D
aha miałam pytac emka cos wspominała o 2 kwietnia, jakaś bibka sie szykuje?
 
reklama
a czemu 2 kwietnia jakaś okazja ???czy to parapetówka ???kurcze ja wlasnei zjeżdżam do pl...tego dnia , nie wiem czy się ogarne a mam nie zostanie z małym bo mały nie przyzwyczjony do niej dwa miechy nas nie było ...T wraca tego samego dnia do N.

ja osobiście nie wierze tv ....
 
Nie panikujmy, gdyby było zagrożenie to dostalibyśmy leki, ludzie szaleją i jod wykupują a lekarze apelują,że jak zaczną na własną rękę brać to mogą uaktywnić uśpioną nadczynność .... z uczelni mam info,że nawet jeżeli to powietrze dotrze do nas to już ze śladowymi ilościami, pamiętajmy,że i promieniowanie też przecież się rozładowuje....nie panikujmy proszę...anja każdy robi co uważa, za 3 miesiące już zapomnisz o ciągłym myciu rąk, zmianach ubrań- kurtki też będziesz prać po każdym powrocie do domu? no nie widzę tego....

Magda nie wiem czy biba, ja po prostu odpisałam ,że do Koliby w ten week nie dam rady, mogę wyjść w następny jak już. Nic nie skrzykujemy choć przydałoby się i teraz w Gdańsku !
 
No niestety telewizja nie jest źródłem wiarygodnej wiedzy!Informację, którą podała Anja dotyczy również karmiących i kobiet w ciąży. Zagrożenie jest, ponieważ chmura radioaktywna nie znika od tak po prostu, i razem z wiatrem się przemieszcza (tak jak to było z Czarnobylem, chmura docierała w różne miejsca). Dopóki nie opadnie, cały czas krąży,niestety jest źle również tam gdzie opadnie. W Japonii się z tym do końca nie uporali, więc cały czas opary się unoszą i z prądami powietrza przemieszczają się w różne strony. Czemu media milczą? Nie chcą paniki, bo by sobie państwa nie poradziły - jest totalne olanie tematu. Także tv dba o naszą doczesną rozrywkę - na dość niskim poziomie - a tematy potrzebne omija, co by sobie rąk nie ubrudzić. Stare, dobre: 'chleba i igrzysk'.

Anja: dzięki, za informację od paru dni właśnie starałam się zlokalizować, gdzie jest ta chmura, i właśnie od mamy z Włoch dowiedziałam się,że jakoś w tych dniach będzie - ale dokładnie nie wiedziałam.
Iza: i jak tam poszło??
Ana: jelitówka minęła,także w tej kwestii spokój jest, a mnie jakaś alergia złapała, mam zawalone gardło i codziennie budzę z opuchniętymi oczami -normalnie masakra!

Idę dzieci kłaść, bo już chałupę roznoszą, nie wiem jak my z nimi do ndz w domu wysiedzimy:wściekła/y: Dziś mieliśmy jakiś cięzki dzień z nimi, nie wiem czasem bym ich normalnie w klatkach zamknęła!:no:
 
wiadomo, kazdy robi ja uwaza.pamietam doskonale poplach jaki byl w stanach kiedy sie dowiedzielismy o czarnobylu a to tez daleko...
nie chodzi o to y prac kurtki codzinnie,jezeli ktos wychodzi w przeciagu tych 3 dni z domu to potem dobrze jest uprac wierzchnie ubranie., takas amo z czestszym myciem skory przez te kilka dni

sladowe ilosci napromieniowania sa juz szkodliwe dla zdrowia, zwlaszcza malutkich dzieci, kobiet w ciazy.
duze slady napromieniowania powoduja trwale zmiany kodu genetycznego, chorobe napromienna nowotwory, poronienia i zniwa w pl zbieramy do dzis dnia. nie ma juz mutantow genetycznych, nie rodza sie masowo zmutowane do bolu zwierzeta, ale nowotwory sieja spustoszenie, co 4ta kobieta ma problem z zajsciem w ciaze, tyle samo ma za soba poronienie.

oczywiscie wykupywanie jodu jest bez sesnu, wypijanie jodyny to jakies jaja, kazdy zrobi jak uwaza ja po prostu chce spac spokojnie,ze zrobilam minimum w tej sytuacji.

pamietajmy,ze media podaja,ze skarzenie jest bliskie 0, kilka dni temu to samo mowili w japonii, dzis jest zakaz spozywania wody przez dzieci i niemowleta.a naukowcy w tvw takiej sytuacji beda mowic tylko i wylacznie to co maja napisane w skypcie, nic od siebie
 
Tak, kilka dni temu nie było aż tak tragicznie, był jeden wybuch , teraz jest już któryś z rzędu i już poważny więc stąd ostrzeżenia w Japonii odnośnie wody i jedzenia warzyw czy owoców.
 
A ja we Włoszech byłam jak wybuch w Czarnobylu był, i mama mówiła, że tam było z góry powiedziane, że kto może ma w domu siedzieć.

Najgorsze jest to , że nikt ludzi nie uświadamia, tak po prostu - myślałam, że się coś dowiem na stronie Obrony Cywilnej, jak postępować, kiedy i w jakich wypadkach takich skażeń, cokolwiek robić - a tam nic na ten temat - zupełnie jakby temat nie istniał, pomijając fakt wybuchu w Japonii. Ta cała sprawa, tak mi przypomina,jak to Prezydent powiedział do powodzian, że woda ma to do siebie, że w końcu opadnie i wsiąknie - zapewne byłoby to pocieszające, gdyby nie fakt, że na polach i w domach został piach i muł - czyli wiele szkód. Tak samo teraz, chmura w końcu sobie odleci, pył opadnie, tylko konsekwencję zostaną. To co sami możemy zrobić, to jest i tak małe minimum :crazy:
 
Hello,
ciekawe czy to pada radioaktywny deszcz ;/

Anja ja patrzę na Twój suwaczek a Gabunia ma już pół roczku!!!! aaaa jak ten czas ucieka!!! poproszę jakieś akutalne foto ślicznotki !
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hej kobietki!

No ja w domu siedzieć nie mogę, muszę zanieść Pat do babci, bo dzisiaj do pracy. Ale potem dom, bo chorujemy teraz już obie.

Zdałam teorię, pierwsza skończyłam i bezbłędnie. Teraz w czwartek o 6:45 praktyka z głowy ;) (mam nadzieję hihi).
 
Do góry