reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kolacja dla 13 miesięcznego dziecka żeby przesypiało noc- pomocy

Dołączył(a)
29 Październik 2017
Postów
2
Drodzy Koledzy/Kolezanki,

Czy możecie podzielić się swoim doświadczeniem w diecie dziecka po skończonym roczku?
Bardzo zależałoby mi dowiedzieć się co jadają Wasze dzieci na kolacje (nazwy produktów, ilość) i czy są w stanie przespać po tym całą noc.

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję.
Karol
 
reklama
wg to nie jest tylko kwestia kolacji. Dziecko przez cały dzień powinno jeść tyle ile potrzebuje aby przesypiać noc. Kluczem są regularne posiłki. U nas mały je tak:
śniadanie: kaszka na mm/mleko 210 ml
2 śniadanie: pół bułki z szynką/serkiem wiejskim/jajecznicą + warzywo (ogólnie produkty białkowe) lub jakiś domowy serek np bieluch z bananem
obiad: tu wiadomo: np mięso/ryba + produkt zbożowy + warzywa
podwieczorek: owoce np. banan + jabłko + deser ( np chrupka kukurydziana)
kolacja: mleko 210 ml
 
Niektóre dzieci się budzą bo mają taką potrzebę a nie bo są głodne:)
Mooze chce się napić albo do mamy?
Po co zapychac na siłę;-)?
Mój syn ma prawie 11 miesięcy i się budzi.
Karmie go piersią i je już dużo rzeczy
Zje i za chwilę znowu spi albo chce tak o sobie podydac:p
Kiedyś zrobiłam mu kasze tak o zobaczyć czy dłużej pośpi taaak obudził się po 30 minutach i dopiero dostał pierś i spał:-)
 
To co mam dziecku nie dać ? A niech sie drze ? JAK zje 5 min i znowu śpi?
Poza tym nocne kamienia są ważne i nie nauczyłam go tak sorry ale ja dziecka nie zaprogramuje;)
Nie będę napychac kaszkami bo to i tak nic nie da.
Znam dzieci na butelce które się budzą także rodzice robili już wszystko i wcale nie przyzwyczaili i co budzi się i już..
To samo na piersi jedno śpi drugie się budzi bo tego potrzebuje nawet napić się.
Nawet niektóre noworodki Przesypiaja noce czy 2 miesięczne dzieci co rzadko się zdarza tez przyzwyczajenie?
Trzeba się liczyć z tym że dziecko się budzić będzie.
Daje dziecku pierś na żądanie od początku i tyle .
Takie pisanie że się przyzwyczaiło i to moja wina to trochę nie ten jest.
Czytałam o tym że to normalne.
Czasem poprostu jest to w ich podlozu biologicznym
Twoje maluchy od kiedy śpią cała noc ?
 
Ostatnia edycja:
Zazwyczaj budzenie to jest nawyk. To mialam na mysli. Karmisz na zadanie i masz do tego prawo. Moj przesypia noce odkad skonczyl 2 miesiace. Drugi ma tydzien wiec jeszcze trudno mi cokolwiek napisać

Napisane na LG-H850 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Na kolacje najlepiej podac po prostu kaszke i mleko do picia. Tak godzinke przed snem. To takie bezpieczne jedzenie, nie ma wielkiego ryzyka jakis rewelacji brzuszkowych w nocy.

Przesypianie nocy przez dziecko zalezy od wielu rzeczy. Najwazniejsza to czy jest nauczone samodzielnego zasypiania. Jak jest nauczone zasypiania przy butli z mlekiem, przy piersi, ze smoczkiem, podczas bujania na rekach czy czymkolwiek innym, bedzie sie budzic i tego domagac w nocy. Kazdy ma w nocy momenty, ze sie budzi i dorosly i dziecko. Do tego dochodza rzeczy jak zabkowanie, lek separacyjny itd. Jak bedzie jesc przez caly dzien regularnie to na pewno glod nie bedzie powodem pobudek.
 
reklama
Moje na 12mies i budzi sie w nocy co 30min na piers albo jak slyszy, ze ktos dole robi siku, albo myje rece, albo podloga zaskrzypi. Jest pomysl ja oduczenie tego nawyku ?
 
Do góry