reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kolejne dziecko

reklama
Ja na rózyczke bylam sczepiona, sprawdzalam przed pierwsza ciąża. Toxoplazmoze bede teraz robic, bo nigdy nie przechodzilam i w kazdym trymestrze musze zrobic. Poza tym nic szczególnego nie robilam, bo stwierdzilam, ze jak zaxczne szukac, to na pewno cos u siebie znajde ;) tSH, FT3 i FT4 warto zrobic, gdy ma się niepokojące objawy, ktore moglyby swiadczyc o niedoczynnosci/nadczynnosci tarczycy (w necie mozna znalezc komplet objawów). Teraz morfologia i mocz mi wyszły dobre, biore jedynie podwyzszoną dawkę kwasu foliowego z zalecenia lekarza (istnieje teoria, ze dużo większa dawka kwasu foliowego zapobiega rozszczepom, a ze Tadzio z rozszczepionym podniebieniem się urodził, to lepiej, zebym brała większą dawkę).
Myslę, ze warto sprawdzić zęby, bo po ciąży i karmieniu niestety różne rzeczy mogą sięz nimi dziać.
 
Ja na rózyczke bylam sczepiona, sprawdzalam przed pierwsza ciąża. Toxoplazmoze bede teraz robic, bo nigdy nie przechodzilam i w kazdym trymestrze musze zrobic. Poza tym nic szczególnego nie robilam, bo stwierdzilam, ze jak zaxczne szukac, to na pewno cos u siebie znajde ;) tSH, FT3 i FT4 warto zrobic, gdy ma się niepokojące objawy, ktore moglyby swiadczyc o niedoczynnosci/nadczynnosci tarczycy (w necie mozna znalezc komplet objawów). Teraz morfologia i mocz mi wyszły dobre, biore jedynie podwyzszoną dawkę kwasu foliowego z zalecenia lekarza (istnieje teoria, ze dużo większa dawka kwasu foliowego zapobiega rozszczepom, a ze Tadzio z rozszczepionym podniebieniem się urodził, to lepiej, zebym brała większą dawkę).
Myslę, ze warto sprawdzić zęby, bo po ciąży i karmieniu niestety różne rzeczy mogą sięz nimi dziać.

ja tez uważam, że nie ma co na siłę szukać ;) bardziej chodziło mi o te zwykłe, wg mnie podstawowe badania, jak toxo, różyczka i cytomegalia.

ja rok przed ciążą robiłam i wyszło, że na różyczkę i toxo mam przeciwciała a p/cytomegalii nie, jak byłam w ciąży i badania powtórzyłam to okazało się właśnie, że jestem w trakcie cytomegalii, później po badaniach - awidności okazało się, że mogłam zarazić się przed ciążą wiec miałam przeciwciała, na początku trochę się nastresowałam, ale dzięki Bogu trafiłam na świetnego gina i on mnie uspokoił :)

dlatego też zastanawiam się, teraz przed ewentualną ciążą co porobić :)
 
Najwazniejsze właśnie by w ciąży nie przechodzić, bo jak juz wczesniej się przechodzxiło to jest ok, ma się przeciwciała i mozna "spać spokojnie"
 
magdalenka jak dla mnie to egoizm i nieodpowiedzialność, ta kobieta pewnie długo nie pożyje i co? ehh :/
 
reklama
magdalenka jak dla mnie to egoizm i nieodpowiedzialność, ta kobieta pewnie długo nie pożyje i co? ehh :/

zgadzam się w 100%, ja uważam, że 40 lat i decyzja o pierwszym dziecku to też egoizm.
Sorki jeśli kogoś uraziłam, ale 40 lat róznicy to naprawdę bardz dużo, mam taki przypadek w rodzinie ...
 
Do góry