reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kolorowa pupa, czyli pieluszki wielorazowe :)

reklama
I zapomniałam pochwalić kuriera, że nawet zadzwonił pół godziny wcześniej czy aby ktoś jest w domu, wow :tak:
Pieluszki już na swoim miejscu, teraz jeszcze wykombinować cos na nocną zmianę i ruszamy z tym na całego, bo nam się trochę pupa odparzyła :dry:
 
Dziewczyny a w czym Wy pierzecie te pieluchy? Bo ja chciałam kupić pły białego jelenia ale oczywiście dostanie go w sklepie graniczy z cudem, dzisiaj widziałam w rossmannie bobini i chyba na niego się skuszę..a wy w czy pierzecie? Wyczytałam że lepiej prac w plynie niz w proszku i to najlepiej takim co nie zawiera zwykłego mydła:happy:
 
Nathani tu jest np. aukcja, na razie tanio pieluszki pul minkee pupus + wkłady warto (3044110183) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Liwuś
mi jedna babeczka od pieluch doradzała dokupić proszek do pieluch Nappy fresh - antybakteryjny i bez mydła i dodawać do proszku/płynu w którym piorę, ale jeszcze nie zamówiłam. I coś czytałam żeby raz na jakiś czas dodawać płyn do naczyń, żeby się tłuszczu pozbyć.
Generalnie nie używam proszków do prania, od zawsze wolę płyny ale jak na razie teściowa nam kupiła proszki dla Małej to korzystam z proszku, jak się skończą to na pewno kupię płyn.
 
Ja wczoraj w rossmanie widziałam płyn do prania Bobini ( to chyba coś nowego ) :confused:Global cosmed group Bobini Baby Płyn Do Prania 1000 ml • www.goldmax.pl Mój starszak używa szampon i żel do mycia i jest ok , więc myślę że taki płyn też dobrze zrobili. Ten płyn jest z mydłem marsylskim które jest polecane do usuwania zabrudzeń z wielorazówek. Chyba się na niego skuszę.
Viv ja też raczej używam płynów ewentualnie proszku ale tylko persila sensitive i teraz akurat mam proszek. A podobno pieluchy lepiej prać w płynie bo lepiej się wypłukują , nie tracą na chłonności.
Co do zatłuszczania to jak się używa szmatek albo bibułek celulozowych to się mniej zatłuszczają ( tak na której stronie wyczytałam ). Ten Nappy fresh fajny ale podobnie działają te olejki np.herbaciane i poza tym że wkrapla się do wiadra żeby zniwelować bakterie i smrodek to dodaje się do cyklu płukania kilka kropel i rezultat podobno jest taki sam :-) ( też gdzieś wyczytałam )


P.S. Moje pieluszki wczoraj wyruszyły więc dzisiaj powinny już być u mnie :-D Chyba że kurier da du....y A zamówiłam takie jak w załączniku:happy2:
 

Załączniki

  • animal.jpg
    animal.jpg
    7,4 KB · Wyświetleń: 100
  • babelkowa cytrynka.jpg
    babelkowa cytrynka.jpg
    8,3 KB · Wyświetleń: 87
  • czerwony pasiak.jpg
    czerwony pasiak.jpg
    7,4 KB · Wyświetleń: 98
  • delfin.jpg
    delfin.jpg
    6,9 KB · Wyświetleń: 92
  • duszek.jpg
    duszek.jpg
    10 KB · Wyświetleń: 87
  • jeans.jpg
    jeans.jpg
    7,1 KB · Wyświetleń: 89
  • piegusek.jpg
    piegusek.jpg
    5,5 KB · Wyświetleń: 88
  • rumiankowa zielona.jpg
    rumiankowa zielona.jpg
    5,9 KB · Wyświetleń: 84
  • zebra.jpg
    zebra.jpg
    9,4 KB · Wyświetleń: 95
  • sowa.jpg
    sowa.jpg
    6,2 KB · Wyświetleń: 84
Ostatnia edycja:
Dobrze że mówisz, też stałam przy półce z tym płynem, chyba nie był jeszcze taki najdroższy.

M. zaliczyła noc w kieszonce - dałam wkład z bambusa i mikrofibry no i "szmatkę", rano były fest przemoczone, ale w środku miała nawet sucho, tylko przy boczku trochę mokro, z tego co widzę to mała wali pierwszą kupkę dopiero jak się obudzi,więc w tym nie śpi, no i zdążyła wstać, nawaliła i do zmiany na świeżutką :-)

Chciałam uniknąc pampka bo mamy trochę czerwoną pupę i chcę się tego pozbyć.

Czy Wasze dzieciaki też tak dużo sikają :confused:
 
Viv no sporo sika aczkolwiek wczoraj przez ponad 5h nic nie zrobiła. Zabierałam się za zmianę pieluchy a tam sucho no ale chwilę później była kupa ale też umiejętnie zrobiona:-D:sorry2: bo tylko na szmatkę więc pielucha w czystości się ostała :-) Pamiętam że starszak też dużo sikał , a po pewnym czasie mu przeszło...

P.S. Przyjechał kurier z pieluszkami :-D ale oczywiście wcześniej nie zadzwonił i się nie zapowiedział wrr...
 
Liwuś mamy kilka takich samych :-) skusiłam się też na zielone rumianki, choć zamysł był taki żeby wszystkie pieluchy były uniwersalne, bo mam nadzieję że niebawem do Marysi dołączy Adaśko :-D
Wzięłam kilka zwierzątek egzotycznych, m.in. zebrę, a teraz trochę żałuję że nie wzięłam krówki :-p ale delfinka, i jeszcze jeden jeansik mamy, delfinki i zwierzątka się nam powtarzają, a z bąbelków mamy jagódkę :-)

Czy tylko do mnie kurier wcześniej zadzwonił? To powinno być obowiązkowe :dry:
 
reklama
za pierwszy razem zadzwonił - teraz już nie :angry: Dobrze tylko że w miarę wcześnie przyjechał i byłam w domu.
Idę dzisiaj w poszukiwaniu wiadra , mam nadzieję że znajdę bo chcę kwadratowe a w domu same okrąglaki i to bez przykrywki.

Tym razem wzięłam takie pieluszki w miarę neutralne aczkolwiek nie planuje kolejnej pociechy ale później łatwiej będzie sprzedać:-) Teraz się piorą także może jutro już jakąś nową założymy na pupę. Dzisiaj na noc też wielo założymy pierwszy raz i zobaczymy jak to wyjdzie.
Viv a ile godz.Mania wytrzymała w tej wielorazówce? Całą noc czy miałyście zmianę ?
 
Do góry