reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

komputer

Mój synek, 3-letni Jaś również na poczatku był zafascynowany grami na ciufcia.pl, teraz chce pograć jak tylko zaczyna się nudzić. Jaś już sprawnie obsługuje myszkę, przechodzi na inne gry i potrafi grać w te nawet bardziej zaawansowane. Cieszę się, że taki mały smyk tak świetnie obsługuje komputer - to mi imponuje.Jest to nie tylko świetna zabawa, ale również pomysł na przyjemną edukację.
 
reklama
A ja mowie, nie, nie i jeszcze raz nie. Jedrek jedyny kontakt z komputerem ma jak ogladamy zdjecia i wtedy z zacieciem informatyka klika myszka ;-) i wtedy kiedy wybieramy z dziecinnych stron malowanki do drukowania. Osobiscie sadze, ze jeszcze bedzie mial czas na to, aby siedziec przy kompie. Teraz niech lepiej rozwija inne umiejetnosci takie jak malowanie, zabawy ciastolina itp.
 
Ja też jestem matka 3-latka i chetnie sie wypowiem na temat komputera.Otóż mój Kamil korzysta równiez z komputera poprzez ogladanie bajek i czasem zagra parę minut w grę dla dzieci chociaz bardzo szybko mu się nudzi i biegnie do innego zajecia.Uważam że komputer nie jest odpowiedni dla naszych maluszków ale jezeli nie korzystają z niego długo i są pod okiem rodziców to nie widzę w tym nić złego...:)
 
nasz Kuba lubi i umie korzystać z komputera. gdy jesteśmy w domu pogra parę minut w jakąś grę na stronie disneya albo baby tv - czasami mnie jest to na rękę że nie muszę go pilnować. ale odinstalowaliśmy z komputera wszytkie gry i po 10 minutach słyszę "pa pa komputerku" i wyłącza.

gorzej jest gdy pojedziemy do kogoś kto ma starszych chłopców w domu a oni gry typu: wyścigi, strzelanki. Kuba wtedy dostaje szału jak nie pozwalam mu grać. wtedy jak już chwilę zagra zostaje jedno rozwiązanie - wykręcenie korków i bajeczka że komputer się zmęczył
 
Moim zdaniem można - byle nie za długo i jakieś wartościowe rzeczy - polecam Socratesa, Puchatka i Prosiaczka, ciufcia.pl. Lepiej to niż bajki które są niedostosowane do wieku!!

Aga
 
witam ja mam synka trzy letniego i pozwalam mu na urzedowanie przy komputerku oczywiscie wiem co robi choc musze przyznac spryciulka z niego ma swoja stronke ulubiona i tam se uczy sie gra polecam ciufcia:-)
 
corka gra od 2.5 roku zycia najpierw byl socrates, potem kubus puchatek, potem gry na minimini, grala srednio 1 na tydzien po kilkanascie minut, teraz juz jej tak nie ciagnie, czasem popisze literki w notatniku, ale to bardzo zadko,

dodam ze dostep ma swobodny, wsrod jej zabawek stoi moj baardzo stary laptop ktory jest juz "jej" oboje mamy z mezem laptopy sluzbowe plus wspolny stacjonarny wiec jest dosyc gesto komputerow
 
reklama
W zwiazku z tym, ze zyjemy w takich, a nie innych czasach, gdzie bez komputeraz w zasadzie ani rusz, to mam pytanie do Was - mam 3-latkow: pozwalacie dzieciom korzystac z komputera, grac w gry? Mojemu Kubie spodobalo sie i wciagnelo go to bardzo, a ja teraz sie zastanawiam, czy nie za wczesnie.
W tym wieku możesz oswajać dziecko z komputerem, jednak powinnaś go uczyć jak wykorzystywać komputer w celach edukacyjnych. Pół godziny dzienne będzie wystarczające dla tak małego dziecka. 
 
Do góry