reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Tego nie możesz przegapić!

Marzysz o własnej marce, o otworzeniu firmy? Wpadaj 8.03 o godz.10:30. Daria opowie, jak zacząć myśleć o produkcie? Jak stworzyła markę Clochee i jak udaje jej sie łączyć macierzyństwo z prowadzeniem firmy. Będzie czas na wasze pytania! Zapraszam serdecznie.

Jeśli masz sposoby na kolki i ból brzuszka maluszka, nie przegap konkursu Vivomixx. Wygraj zakupy!

Pozdrawiam Anna Ślusarczyk
reklama

Konflikt serologiczny rh+ mam grupę b rhd+

Otrzymałam ostatnio wyniki badań na przeciwciala. Wyszły dodatnie i okazało się że produkuje przeciwciala w antygenie Rhc. Miano wyszło mi 8 w 9 tygodniu ciąży. Zalecono mi za 4 tygodnie powtórne badania na przeciwciala i muszę się zgłosić z ojcem dziecka. Czy grozi mi konflikt serologiczny.? Położna jest dobrej myśli bo już kulka mi

reklama

ness.

Fanka BB :)
No dobrze, ale tu co może w takim razie wystąpic? Muszę badać przeciwciala i przepływy aby w razie co wykryć anemię..
nic. Anemia to zupełnie inna sprawa, chyba nie do końca się z położną zrozumiałaś. Ja mam RH - i będę teraz w 28 tc badała przeciwciała i brałą immunoglobuline.
Możesz pokazać te badania ?

MamaM123

Otrzymałam ostatnio wyniki badań na przeciwciala. Wyszły dodatnie i okazało się że produkuje przeciwciala w antygenie Rhc. Miano wyszło mi 8 w 9 tygodniu ciąży. Zalecono mi za 4 tygodnie powtórne badania na przeciwciala i muszę się zgłosić z ojcem dziecka. Czy grozi mi konflikt serologiczny.? Położna jest dobrej myśli bo już kulka mi
Masz rh+ więc nie masz konfliktu

liczba

Choroba hemolityczna noworodka powstaje, gdy dochodzi do niezgodności (konfliktu krwi) w zakresie czynnika Rh lub grup krwi AB0 między matką a płodem. Wtedy we krwi matki pojawiają się specyficzne przeciwciała klasy IgG, które przechodząc przez łożysko, powodują rozpad czerwonych krwinek płodu, co niesie za sobą wystąpienie retikulocytozy i niedokrwistości.

Może to właśnie chodzi o to, że konflikt może wynikać też wlasnie w zakresie grup krwi.

No bo kiedy kobieta ma rh+ to nie jest możliwy biorąc pod uwagę ten czynnik.

reklama
Choroba hemolityczna noworodka powstaje, gdy dochodzi do niezgodności (konfliktu krwi) w zakresie czynnika Rh lub grup krwi AB0 między matką a płodem. Wtedy we krwi matki pojawiają się specyficzne przeciwciała klasy IgG, które przechodząc przez łożysko, powodują rozpad czerwonych krwinek płodu, co niesie za sobą wystąpienie retikulocytozy i niedokrwistości.

Może to właśnie chodzi o to, że konflikt może wynikać też wlasnie w zakresie grup krwi.

No bo kiedy kobieta ma rh+ to nie jest możliwy biorąc pod uwagę ten czynnik.
No to co mi w najgorszym wypadku grozi? Chodzi o dziecko?

reklama
Podobne tematy
Autor Tytuł Forum Odpowiedzi Data
Poagata Konflikt serologiczny / nie podano zastrzyku Potrzebuję porady 1
F Zastrzyk z immunoglobuliny Potrzebuję porady 2
M Konflikt serologiczny a żółtaczka u noworodka BB położna radzi mamom 4
M Konflikt serologiczny a żółtaczka u noworodka Potrzebuję porady 10
adzwojcik Amniopunkcja a konflikt serologiczny. Potrzebuję porady 3
T Konflikt serologiczny a brak immunoglobuliny Potrzebuję porady 20
S Konflikt serologiczny Ciąża, poród, połóg 8
K KONFLIKT SEROLOGICZNY Potrzebuję porady 10
K Konflikt serologiczny Potrzebuję porady 9
vanilla_sky Konflikt serologiczny Ciąża, poród, połóg 76
kasiulla23 konflikt serologiczny a druga ciąża Dzieci urodzone w marcu 2006r. 25
C A rh- ,AB Rhd+ czy to konflikt? Potrzebuję porady 6
madzialenka316 Domowy konflikt Relacje rodzinne 16
Meggi79 Zażegnać konflikt z dzieckiem - warsztaty z Dorotą Zawadzką SUPERNIANIĄ- Wałbrzych Dolny Śląsk 0
asiuasiu1 konflikt krwi Ciąża, poród, połóg 15
sypka konflikt z rodzicami - moja ciąża Relacje rodzinne 7
I konflikt o dziecko Porady prawnika 1
kwiatowa01 Mleko Resource. Pytanie do mam, które podawały. Potrzebuję porady 0
MatkaFrankowaPanikara Nowy wątek wspaniałych Mam z sierpnia 2020 (z małymi wyjątkami) Sierpówki rozpakowane 2020 2767
gabii93 Coś dla mam ;) Poznań 0
W Do mam rudych pociech Potrzebuję porady 3
D mam pytanie o surogatkę Potrzebuję porady 102
anio0 Lista przyszłych Mam - Październik 2021 Październikowe mamy 2021 78
W Potrzebna pomoc doświadczonych mam Wychowanie 10
89karola80 Pytanie do mam karmiących piersią :) - - -> miesiączka? Potrzebuję porady 6
WeronikaChomik Hej mam pytanie pomożecie? Przyszłe mamy 18
P Depresja poporodowa - pytanie do wszystkich mam i ciężarnych Ciąża, poród, połóg 20
Czarna21 Mam pytanie pozytywny czy negatywny niby jest słaba kreseczka Staramy się 26
Fado123 Do Mam ktore chca sobie dorobic 😉 Potrzebuję porady 5
K Mam dość. Potrzebuję porady 9
JulaJ Czy urodzę wcześniej jeśli dziecko z usg wychodzi o tydzień starsze i mam krótką szyjkę macicy? Ciąża, poród, połóg 7
Ewuuu Kosmetyki dla mam. Rozstępy - kremy/balsamy do biustu i ciała Zdrowa mama 5
aga.i.nieszka Lista czerwcowych mam 2021 Czerwcowe mamy 2021 93
Węgorz Mam 17 lat a potrzebuje udać się do ginekologa. Potrzebuję porady 72
N Pytanie do mam karmiacych mm nie od urodzenia Potrzebuję porady 11
Liskowa77 Nie mam juz sily . Staramy się 15
N Pytanie do mam ktore pobudzaly laktacje Potrzebuję porady 21
D Ciąża z krwiakiem - czy któraś z mam się z tym zmaga? Przyszłe mamy 23
Luizagr4 Mam dosyć macierzyństwa i dziecka Potrzebuję porady 165
magnolia1505 Lista kwietniowych mam 😊 Kwietniowe mamy 2021 70
kipotka Do Mam kp na leżąco (na boku) Żywienie 10
Aaazym Nie mam już siły. Potrzebuję porady 91
Doti1998 Drogie panie mam do was pytanie Przyszłe mamy 4
Beti34 3tyg temu urodzilam synka w 22tyg ciazy+3dni ktory zmarl ,wizyte kontrolna mam dopiero we wrzesniu a w przyszlym tygodniu tylko rozmowe tel z lekarzem Ciąża po poronieniu 1
Truskaweczka2017 Przepisy/porady/wskazówki dla cukrzycowych mam :) Wrześniówki 2020 421
KasiaKar Lista styczniowych mam Styczniowe mamy 2021 0
N Lista mam listopadowych Listopadowe mamusie 2020 1
D Mam dziecko, intuicję albo paranoje Styczniowe mamy 2020 11
O Czy ja mam jakies przewidzenia czy tam pokazała się jakaś mała kreska? Ciąża, poród, połóg 12
J Mam dość... bezskuteczne starania Staramy się 26