reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Koniec urlopu wychowawczego i L4.

Dołączył(a)
9 Listopad 2006
Postów
2
Witam. Będę bardzo wdzięczna za poradę w mojej sprawie.
Za 2 miesiące kończy mi się urlop wychowawczy. Wcześniej wykorzystałam urlop macierzyński, wypoczynkowy i teraz cały wychowawczy. Mam umowę na czas nieokreślony z miesięcznym wypowiedzeniem. Niestety mam spore problemy ze zdrowiem, zachorowałam na zapalenie mięśnia sercowego i z tego co mówi lekarz przez co najmniej 6 miesięcy nie będę mogła wrócić do pracy. W tej chwili lekarz mi nie wystawia L4 ponieważ jestem na urlopie wychowawczym a jak to będzie jak urlop mi się skończy? Czy w dzień powrotu do pracy mam dostarczyć L4? Czy w momencie jak nie przepracuje ani jednego dnia po urlopie będzie mi się należał zasiłek? Jak jest ze zwolnieniem z pracy w takiej sytuacji, czy pracodawca może mnie zwolnić od razu pierwszego dnia po urlopie? I jeszcze jedno ważne pytanie, czy okres wypowiedzenia obowiązuje tak jak w umowie 1 miesiąc czy już 3 miesiące ze względu na dłuższy staż pracy?
 
reklama
Czy mogę liczyć na odpowiedź?
Rozmawiałam już z pracodawcą przez telefon i wiem, że dostanę wypowiedzenie po urlopie wychowawczym bo na moje miejsce kogoś przyjęli i teraz nie mają stanowiska dla mnie. Nie wiem naprawdę co mam zrobić w tej sytuacji zrobić. Przyjąć wypowiedzenie czy dostarczyć zwolnienie lekarskie na którym będę pewnie jeszcze ok 2 miesięcy, potem wypowiedzenie i rejestracja w UP? Kto płaci za zwolnienie po wychowawczym?
 
Za 2 miesiące kończy mi się urlop wychowawczy. Wcześniej wykorzystałam urlop macierzyński, wypoczynkowy i teraz cały wychowawczy. Mam umowę na czas nieokreślony z miesięcznym wypowiedzeniem. Niestety mam spore problemy ze zdrowiem, zachorowałam na zapalenie mięśnia sercowego i z tego co mówi lekarz przez co najmniej 6 miesięcy nie będę mogła wrócić do pracy. W tej chwili lekarz mi nie wystawia L4 ponieważ jestem na urlopie wychowawczym a jak to będzie jak urlop mi się skończy?
Jelsi bedzie Pani niezdolna do pracy to lekarz wystawi zwolnienie.

Czy w dzień powrotu do pracy mam dostarczyć L4?
Tak.
Czy w momencie jak nie przepracuje ani jednego dnia po urlopie będzie mi się należał zasiłek?
Tak.

Jak jest ze zwolnieniem z pracy w takiej sytuacji, czy pracodawca może mnie zwolnić od razu pierwszego dnia po urlopie?
Nie można wypowiedzieć umowy pracownikowi podczas usprawiedliwonej nieobecności.
 
Do góry