reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

W jakim wymiarze wypoczynkowy po L4 i macierzynskim i co z niewykorzystanym wychow..

ewa8188

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
5 Marzec 2012
Postów
54
Witam serdecznie :)
bardzo proszę o poradę w mojej sytuacji, a wygląda ona tak 10 lipca 2009 roku urodzilam synka od tego dnia przebywałam na urlopie macierzyńskim zaraz po nim za radą samej kadrowej wykorzystałam urlop wypoczynkowy 26 dni za rok 2009 i 26 za 2010 nastepnie przebywałam na urlopie wychowawczym wnioskowanym na dwa lata zaraz po tj. 10 marzec 2012 przeszłam na L4 będąc w kolejnej zagrożonej ciąży córeczkę urodzilam 03 sierpnia 2012 roku i z tym tez dniem przeszłam na macierzyński 20 tyg + 4 fakultatywne urlop ten konczę z dniem 17 styczen 2012
i teraz mam pytanko, a raczej kilka :-):
w jakim wymiarze należy mi sie urlop wypoczynkowy za rok 2012 czy liczony tylko za czas prezbywania na urlopie macierzynskim czy za L4 też się nalicza ?
a jelsi tak to w jaki sposob obliczyć jego wymiar ?
i czy należy mi się rowniez wypoczynkowy za rok 2013 ?
oraz urlop okolicznościowy na maluszki ?
i kolejne pytanie czy po skonczonym macierzynskim i wypoczynkowym mogę jeszcze wnioskować o wychowawczy na synka do dnia jego 4 urodzin ( gdyz pozostal mi nie wykorzystany rok ) a dopiero póżniej o 3 lata wychowawczego na córeczkę ?
 
reklama
Witam. Czy mam rozumiec , że nie uzyskam porady ?? :-(proszę o informację ponieważ bardzo mi zależy na kompetentnej wypowiedzi w mojej sprawie ...
 
bardzo proszę o poradę w mojej sytuacji, a wygląda ona tak 10 lipca 2009 roku urodzilam synka od tego dnia przebywałam na urlopie macierzyńskim zaraz po nim za radą samej kadrowej wykorzystałam urlop wypoczynkowy 26 dni za rok 2009 i 26 za 2010 nastepnie przebywałam na urlopie wychowawczym wnioskowanym na dwa lata zaraz po tj. 10 marzec 2012 przeszłam na L4 będąc w kolejnej zagrożonej ciąży córeczkę urodzilam 03 sierpnia 2012 roku i z tym tez dniem przeszłam na macierzyński 20 tyg + 4 fakultatywne urlop ten konczę z dniem 17 styczen 2012
i teraz mam pytanko, a raczej kilka :-):
w jakim wymiarze należy mi sie urlop wypoczynkowy za rok 2012 czy liczony tylko za czas prezbywania na urlopie macierzynskim czy za L4 też się nalicza ?
Urlop wypoczynkowy ulega skróceniu proporcjonalnie o czas przebywania na urlopie wychowawczym. Zatem nalezy odliczyć okres do 10 marca. Nie wiem jaki ma Pani wymiar urlopu stąd nie mogę podac konkretnej liczby dni.
i czy należy mi się rowniez wypoczynkowy za rok 2013 ?
Tak, pełny wymiar.

oraz urlop okolicznościowy na maluszki ?
To jest dyskusyjne. Prosze poszukać na babyboom.pl mojego artykułu na ten temat.

i
kolejne pytanie czy po skonczonym macierzynskim i wypoczynkowym mogę jeszcze wnioskować o wychowawczy na synka do dnia jego 4 urodzin
Tak.
( gdyz pozostal mi nie wykorzystany rok ) a dopiero póżniej o 3 lata wychowawczego na córeczkę ?
3 lat nie uda się pani wziac, bo to przekroczy 4 rok życia córki, ale do jej 4 urodzin - tak.
 
Jak pani pewnie zauważyła staram się nie zostawiać pytań bez odpowiedzi.
Ani ja, ani serwis nie gwarantujemy jednak, iz odpowiedź udzielona będzie natychmiast.

oczywiście . rozumiem , nie chciałam byc żle zrozumiana , martwiłam się , że musze szukać porady na innych stronach , gdyz niestety na kadry w firmie nie mogę liczyć



jeśli chodzi o mój wymiar urlopu tj. 26 dni . urlop wychowawczy na synka kończył mi się dokładnie 12-03 2012 L4 miałam od dnia 13-03-2012



jeśli mogę wnioskować o urlop wychowawczy na synka do dnia jego 4 urodzin tj 10-07-2013 to mam kolejne pytanie czy taki urlop może zostać wnioskowany w tygodniach ? czy raczej w pełnych miesiącach ? i czy urlop wychowawczy ma się zakonczyć w dniu urodzin czy też dzień wcześńiej ?


nie wiem tylko czy dobrze to sobie obliczyłam : macierzyński kończy mi się 17-01-2013 od 18-01 wykorzystuję wypoczynkowy za 2012 20 dni ?? + 26 dni za 2013 tj do dnia 29-03-2013 , 01-04-2013 to święta wielkanocne więc wychowawczy na synka zaczynam od 02-04-2013 do 10-07-2013

mam tez kolejne pytanie odnośnie urlopu wypoczynkowego co będzie podstawą do jego wyliczenia czy najniższa krajowa tak jak w przypadku macierzyńskiego ?


3 lat nie uda się pani wziac, bo to przekroczy 4 rok życia córki, ale do jej 4 urodzin - tak.


z tego co obliczyłam to chyba mi się uda ponieważ na synka mogłabym wykorzystać nie wiele ponad 3 miesiące natomiast na córeczkę wnioskowałabym od 10-11-07-2013 do 10-07-2016 a jej 4 urodziny będziemy obchodzić pare tygodni póżniej
 
Ostatnia edycja:
jeśli chodzi o mój wymiar urlopu tj. 26 dni . urlop wychowawczy na synka kończył mi się dokładnie 12-03 2012 L4 miałam od dnia 13-03-2012
Zatem urlop ulega skróceniu o 2/12 (dwa pełne m-ce nieobecnosci)
Zatem przysługuje Pani 10/12 z 26 dni czyli 22 dni (liczbę dni zaokrąglamy do góry do najbliższej pełnej liczy).

jeśli mogę wnioskować o urlop wychowawczy na synka do dnia jego 4 urodzin tj 10-07-2013 to mam kolejne pytanie czy taki urlop może zostać wnioskowany w tygodniach ?
Nawet w dniach. Nie ma warunku wykorzystywania urlopu w krotnościach tygodni, miesięcy itp. We wniosku wskazuje Pani daty.
i czy urlop wychowawczy ma się zakonczyć w dniu urodzin czy też dzień wcześńiej ?
Do dnia urodzin.

nie wiem tylko czy dobrze to sobie obliczyłam : macierzyński kończy mi się 17-01-2013 od 18-01 wykorzystuję wypoczynkowy za 2012 20 dni ?? + 26 dni za 2013 tj do dnia 29-03-2013 , 01-04-2013 to święta wielkanocne więc wychowawczy na synka zaczynam od 02-04-2013 do 10-07-2013
proszę zliczyć to dokładnie z kalendarzem. Tylko dni robocze oczywiście.

mam tez kolejne pytanie odnośnie urlopu wypoczynkowego co będzie podstawą do jego wyliczenia czy najniższa krajowa tak jak w przypadku macierzyńskiego ?
Jak w przypadku macierzyńskiego.


z tego co obliczyłam to chyba mi się uda ponieważ na synka mogłabym wykorzystać nie wiele ponad 3 miesiące natomiast na córeczkę wnioskowałabym od 10-11-07-2013 do 10-07-2016 a jej 4 urodziny będziemy obchodzić pare tygodni póżniej
To OK. Pisąła Pani o roku, który Pani został (nie podając wieku syna) stąd miałam obawy czy zdąży pani wykorzystać wszystko.
 
Do góry