reklama
 1. Odliczaj z nami do Dnia Dziecka. Klikasz w okienka kalendarza?/ Wygraj magiczne klocki! Kliknij!/
  Zamknij powiadomienie

Kontrola z ZUS-u

Temat na forum 'Warszawa' rozpoczęty przez Rud_ka, 1 Marzec 2009.

 1. Rud_ka

  Rud_ka Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Drogie Mamy z Warszawy,
  Mam pytanie do wszytskich Mam , które w czasie ciazy przebywały na długim zwolnieniu.
  Czy byłyście kontrolowane przez ZUS?
   
 2. mamaola

  mamaola Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  witam
  ja bylam na zwolnieniu od 32tc i nikt mnie nie kontrolowal...ale moze to za krotko...
  pozdrawiam
   
 3. reklama
 4. Gosia72

  Gosia72 mam synka :-)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  witam
  jestem w 28 tc, na zwolnieniu od 20tc. Kontroli nie mialam (przynajmniej nic o tym nie wiem, mieszkam pod innym adresem niz adres zameldowania....)
   
 5. malina1979

  malina1979 ;)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Ja też mam inne zameldowanie niż zamieszkanie, ciekawe jak to jest:) Tylko ja dostałam zwolnienie z możliwością chodzenia, więc nie mam pojęcia jak to się kontroluje? Słyszałam, że kontrole są głównie po zgłoszeniu przez pracodawcę lub innego Życzliwego wątpliwości co do zasadności zwolnienia..
  [​IMG]  [​IMG]
   
 6. dziubasek08

  dziubasek08 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Z tego co ja się orientuję to jeżeli przebywa się pod innym miejscem niż zameldowania to powinno się to zgłosić, ale skoro masz chodzące L4 to zawsze możesz iść do apteki czy lekarza. Jak zus będzie chciał wyjaśnień gdzie byłaś jak oni byli u ciebie a nie zastali cię w domu. Jeżeli pracujesz w dużej firmie i na zwolnieniu wypłatę dostajesz od pracodawcy to masz nikłe szanse na kontrolę, bo to pracodawca przy wysyłaniu składek do zus odejmuje sobie twoją pensję od składek.Mniej więcej tyle wiem na ten temat.
   
 7. malina1979

  malina1979 ;)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Mi ma ZUS wypłacać. Oby nie skontrolowali;-)
  [​IMG]  [​IMG]
   
 8. riolcia

  riolcia Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Teraz zalecono częstsze kontrole bo jest afera, że tyle ludzi korzysta z L4 zamiast urlopów lub gdy nie chcą składac wypowiedzenia w pracy. Ja od 10 tc jestem na zwolnieniu ale faktycznie większość czasu siedze w domu. Zresztą mam zepsuty domofon więc nawet jak mnie bedą chcieli odwiedzic to moga się nie dostać ;-)
   
 9. poldi

  poldi

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam dziewczyny,

  Zus kontroluje w drodze losowania z systemu i również na wniosek pracodawcy - jeżeli to zus wypłaca zasiłek, jeżeli pracodawca - to może sam skontrolować pracownika. Musicie poinformować ZUS lub lekarza który wypisuje zwolnienie o adresie pod którym bedziecie chorować.
  Pozdrawiam
   
 10. reklama
 11. AVO

  AVO Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  witam, podbijm wątek. zostałam zaproszona na kontrolę ZUSpo 16 dniach zwolnienia:( Zwolnienie mam z powodu arytmii serca i spadków poziomu magnezu. Arytmie mam od 3 lat i w tej ciazy nei robilam zadnych badań, ale arytmie można z łtwościa wysłuchac stetoskopem bo ejst ona bardzo liczna. Starsznie się denerwuję:( i boję się,z eto prcodawca mi zorbił taki numer:(
   
 12. RatinaZ

  RatinaZ Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Jesteś w ciąży...mogą Ci nagwizdać....
  Ja jestem na l4 od 10 tc bo pierwszą ciążę poroniłam w 7tc i o drugą się bałam z moją panią doktor..poza tym byłam do 17 tc na duphastonie...Większość z Nas wie,że to niezbyt przyjemny lek...Mój pracodawca nie ma nic do macierzyństwa,wręcz mi szef powiedział,że jak on widział po swojej żonie ile jest roboty po urodzeniu dzidziusia to zaleca mi wyspanie się na zaś i zobaczymy się za jakieś minimum 1,5 roku...
   

Poleć forum