reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kortykosteroidy donosowe w ciaży

Anitaaaa1993

Fanka BB :)
Dołączył(a)
1 Styczeń 2021
Postów
2 939
Cześć dziewczyny :)
Leczę się od pół roku na przewlekle zapalenie zatok przynosowych z polipami, muszę stosować krople METMIN, bo inaczej z automatu zalewają mnie zatoki. Jestem w 6 tygodniu ciąży. Czy któraś z was stosowała ten lek ? Boje sie ze bedzie mial nie korzystny wplyw na płód. Alergologa mam dopiero za dwa tygodnie. Lekarz rodzinny twierdzi ze nie zaszkodzą, bo są to krople miejscowe. Na ulotce odradzają bo nie ma badań czy lek szkodzi.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witaj, mam ten sam problem z zatokami. Jak byłam w ciąży to lekarz ginekolog pozwolił mi stosować ten steryd codziennie. 🙂 Stosowałam z przerwami, bo objawy mi się wyciszyły.
 
Witaj, mam ten sam problem z zatokami. Jak byłam w ciąży to lekarz ginekolog pozwolił mi stosować ten steryd codziennie. 🙂 Stosowałam z przerwami, bo objawy mi się wyciszyły.
Ślicznie dziękuję za odpowiedź, bardzo mnie Pani uspokoiła :* czy dziecko urodziło się zdrowe ? Dużą dawkę leku musiała Pani przyjmować?
Ja dwa razy dziennie po 1 aplikacji do każdej dziurki nosa. Zmniejszyłam sama do jednej dawki dziennie, narazie nie ma pogorszenia wiec moze będę mogła tak stosować, a może, tak jak u Pani objawy mi się wyciszą choć juz staraciłam nadzieje ze kiedykolwiek się z tego wyleczę:(
 
Ślicznie dziękuję za odpowiedź, bardzo mnie Pani uspokoiła :* czy dziecko urodziło się zdrowe ? Dużą dawkę leku musiała Pani przyjmować?
Ja dwa razy dziennie po 1 aplikacji do każdej dziurki nosa. Zmniejszyłam sama do jednej dawki dziennie, narazie nie ma pogorszenia wiec moze będę mogła tak stosować, a może, tak jak u Pani objawy mi się wyciszą choć juz staraciłam nadzieje ze kiedykolwiek się z tego wyleczę:(
Dziecko oczywiście zdrowe 🙂 Przyjmowałam po 2 dawki do każdej dziurki raz dziennie. Po porodzie niestety wszystkie objawy wróciły i teraz to już czekam tylko na operację zatok FESS, która ma się odbyć w maju tego roku, a czekam już ponad 2 lata w kolejce. Pani życzę, żeby objawy się wyciszyły i już nie wróciły 🙂
 
Dziecko oczywiście zdrowe 🙂 Przyjmowałam po 2 dawki do każdej dziurki raz dziennie. Po porodzie niestety wszystkie objawy wróciły i teraz to już czekam tylko na operację zatok FESS, która ma się odbyć w maju tego roku, a czekam już ponad 2 lata w kolejce. Pani życzę, żeby objawy się wyciszyły i już nie wróciły 🙂
Kurcze, nie ma żartów z tymi zatokami... Jak słyszę jak ktoś narzeka, bo raz kiedys go złapią zatoki i bardzo sie meczy, to co ma powiedzieć osoba która leczy się na to przewlekle i objawy zatok ma praktycznie na codzień... Najgorszemu wrogowi tego dziadostwa nie życzę...! Mam nadzieję, ze Pani ta operacja pomoże, i w końcu będzie mogła Pani odetchnąć z ulgą, aczkolwiek termin oczekiwania tragedia... 😒 ja lecze się dopiero pół roku, ale minał rok zanim postawili właściwą diagnozę...🙄 No nic jeszcze raz dziękuję za odpowiedź, fajnie czasami z kimś porozmawiać. Chociaz wiem ze nie jestem jedyna 😅
Życzę wszystkiego dobrego 😘
 
Do góry