reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kosmetyki dla bobasów

jessica230198

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
30 Styczeń 2021
Postów
58
Hej, mam pytanie odnośnie kosmetyków dla niemowląt, jakie są wasze faworyty? Ja szukam coś z mniejszą ilością tej całej chemii😒 i żeby były ogólno dostępne.
 
reklama
Ja do kąpieli od razu po porodzie używałam kosmetyków z serii Lirene Eco baby, ale przez to że szczypaly mała w oczy przerzuciłam się na HiPP. Do pielęgnacji skóry od początku używam masła dermedic linum i bardzo je polecam 🙂 do przecierania pupy waciki plus woda a na wyjazdy z Rossmana te 99% wody i juz 🙂
 
Hej, mam pytanie odnośnie kosmetyków dla niemowląt, jakie są wasze faworyty? Ja szukam coś z mniejszą ilością tej całej chemii[emoji19] i żeby były ogólno dostępne.
Dla mnie jak najmniej chemii, to jak najmniej kosmetyków do stosowania. W domu mam alergików, więc szare mydło do pupy po kupie, La Roche lipikar syndet do kąpieli i La Roche lipikar baume lub lait do smarowania, na wyjścia zima na buzię krem bambino w metalowym pudełku bo my w mrozy wychodzimy) i w razie potrzeby na pupę tormentalum zielony.
 
U nas był płyn do kąpieli babydream (teraz coś zmieniło w składzie) więc HiPP. Nie używamy balsamów. Linomag zielony pod pampersa. Chusteczki babydream, później już bywało różnie. Te water są super, ale ich cena niestety również.

@Destino tormentalum to nie to samo co termantiol prawda ? Nie ma kwasu borowego ? Ostatnio się nad tym zastanawiałam i Ty mi teraz przypomniałaś :)
 
Ostatnia edycja:
U nas był płyn do kąpieli babydream (teraz coś zmieniło w składzie) więc HiPP. Nie używamy balsamów. Linomag zielony pod pampersa. Chusteczki babydream, później już bywało różnie. Te water są super, ale ich cena niestety również.

@Destino tormentalum to nie to samo co termantiol prawda ? Nie ma kwasu borowego ? Ostatnio się nad tym zastanawiałam i akurat przeczytałam, a Ty mi teraz przypomniałaś ,:)
Tormentalum to nie to samo co termentiol. Dlatego napisałam zielony. Jest z cynkiem.

Co do kosmetyków, to skład to nie wszystko. Akurat La Roche i bambino w metalowym pudełku, bo to nie to samo co w plastikowym nie uczula.
Babydream stoi na polce, bo po nim była wysypka.
Moja siostra też ma atopika i ona mogła uzywac. A ja i moje dzieci niestety nie.
 
Hej, mam pytanie odnośnie kosmetyków dla niemowląt, jakie są wasze faworyty? Ja szukam coś z mniejszą ilością tej całej chemii😒 i żeby były ogólno dostępne.
Polecam stronę sroka o - tam masz analizę szczegółową składów (nie tylko kosmetyki, ale też pasty do zębów dla dzieci, chusteczki nawilżane, kremy na zimę itd).
 
Co do kosmetyków, to skład to nie wszystko. Akurat La Roche i bambino w metalowym pudełku, bo to nie to samo co w plastikowym nie uczula.
Babydream stoi na polce, bo po nim była wysypka.
Moja siostra też ma atopika i ona mogła uzywac. A ja i moje dzieci niestety nie.
Oczywiście to Twój wybór czego używasz, ale to właśnie przecież skład jest najważniejszy.
Używasz kosmetyków, które mają detergenty w składzie i dla mnie to już odpada przy alergicznych dzieciach. Może nie uczulać, ale wpływać na coś zupełnie innego.
 
reklama
U nas HiPP. Płyn do kąpieli, do mycia.
Momme me na zimę. Nie używam balsamu, jak był mały linomag zielony do pupy. Bepanten w razie w. Waterpies na wyjścia, woda w domu.

Lovela płyny do prania etc.

U nas uczulił momne me na każdą pogodę i derma Eco baby do pupy.
 
Do góry