reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kosz - watki nieaktywne przeznaczone do trwalego usuniecia

Elajza - jezeli jeszcze nie lykasz - kup kwas foliowy! i mam nadzieje ze nie palisz!
Sim77 - dzieki :)))
nie wybralam jeszcze szpitala, poki co jestem kompletnie zielona, jutro ide na potwierdzenie ciazy i pewnie tez na USG i mam nadzieje, ze dowiem sie wiecej na temat co, jak i gdzie zalatwic. O Medicusie slyszalam duuuuzo sprzecznych opinii, niestety w wiekszosci negatywnych. na temat pani gin z Parnell Str slyszalam duzo dobrego, ale co z pozostalymi miejscami? Jest EMC, jest Polmed, nic o nich nie slyszalam...
kwas foliowy biore juz od kilku miesiecy, ostatnio kupilam taki z calcium i vit. I nie pale :) a teraz tez nie pije, nie stresuje sie i nie robie mnostwa rzeczy. poczekam az mi jutro powiedza, ze wszystko jest ok i pozwola prowadzic "normalny" tryb zycia :)

Tobie jeszcze kilka dni zostalo, a wlasciwie to fakt, w kazdej chwili mozesz sie spodziewac, ze maluszek sie znudzi mieszkaniem w brzuszku :) wiesz zcy to chlopiec czy dziewczynka? masz wybrane imie?
Pozdrowienia!!
 
reklama
Elajza! to widze ze bardzo dobrze przygotowywalas sie do dziecka! Kwas foliowy od kilku miesiecy!!! bedziesz super mama!!! mam nadzieje ze nie zawiedzie Ciebie opieka medyczna podczas ciazy! Daj znac jak juz bedziesz po "potwierdzaniu" ciazy! napisz jak sie czujesz!

Ja czekam na synka - Maksymiliana.
 
Elajza:-) jesli chodzi o lekarzy to moge podzielic sie tylko swoimi skromnymi doswiadczeniami, nietety niemam tutaj za wiele znajomych kolezanek ktore rodzily i dlatego nie znam opini innych dziewczyn na temat lekarzy. Ja bylam tylko u GP zapisalam sie do polskiej Pani dr. Wuczynskiej jest pediatra i przyjmuje w EMC Health Care Ltd w Dublinie. Za pierwsza wizyte placilam 50 euro ale za nastepne zwiazane z ciaza oczywiscie, nie placi sie. Bylam u niej narazie tylko raz jak sie dowiedzialam o ciazy. U ginekologa tutaj nie bylam bo bylam w grudniu w Polsce i tam zrobilam wszytkie badania i wyniki i usg oraz konsultacje z ginekologiem. Teraz na swieta tez jedziemy do polski wec takze pojde tam do lekarza. Ale duzo czytalam na internecie i bardzo duzo dziewczyn chwali Pania Anete jako ginekologa. Trzymaj sie i pisz jak masz jakies pytania. :-)
 
witam wszystkie kobitki
Jestem tu pierwszy raz i nie chce się wymądrzać a jedynie podzielić doświadczeniami.
Jestem w 8 miesiącu ciąży i będę rodziła w Rotundzie. Osobiście chodzę do polskiej ginekolog Pani Anetty Sempki (pracuje w Polmedzie).
Bardzo miła osoba, pewnie świetny lekarz, ale niestety czuje niedosyt po wizytach u niej. Owszem bada konkretnie i jest tania, ale porównując z ginekologiem do którego chodziłam dodatkowo w Polsce troche za szybko "obsługuje" pacjentki. No i niestety ma duże braki sprzętowe, badanie USG odbywa się na fotelu ginekologicznym, dla mnie niestety okropnie jest to męczące i niezbyt miłe. Osobiście nic do niej nie mam, ale zamierzam po porodzie poszukać innego lekarza. Ale najlepiej jak każda kobietka sama się przekona - każdy lubi co innego.
Pozdrawiam cieplutko:-)
 
dziewczyny, zostalo mi tylko kilka dni do porodu i panikuje. Wiem, ze nie robia tu lewatywy i najwiekszy problem to to, ze przytrafi mi sie na fotelu. Tak wlasciwie to tylko dlatego boje sie porodu. poradzcie, moze sa tu jakies czopki na przeczyszczenie, ktore moznaby samemu... a moze niech expresem przysylaja z polski?
 
:tak:Pati ..niczym nie przejmuj sie ..wszystko co dzieje sie przy porodzie nie jest lekarza ani poloznym obce..wiec nie marw sie tym..najwazniejsze jest Twoje zdrowie i maluszka..;-)
 
Tu niestety nic nie daja, ale nie ma czym sie zamartwiac. Podczas porodu nawet o tym sie nie mysli, nie to jest najwazniejsze. Tez sie tego panicznie balam, ale jak skurcze mnie chwycily, to szczerze i doslownie- mialam to gdzies, czy zdarzy mi sie taka wpadka czy nie. Nie to wtedy w glowie!Wiec nosek do gory!
 
reklama
Do góry