reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

KP a ogromne przyrosty wagowe

patpat

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
21 Wrzesień 2016
Postów
33
Hej. Mój syn, urodzony koniec lutego z waga 3275, aktualnie ma na liczniku około 14kg
Karmiony wyłącznie piersią do 6mz, potem rozszerzanie diety. Dalej kp oczywiście. Żadnych soczków, słodyczy innych dziwactw. Wyniki glukozy i tarczycy zawsze w normie.
Jego waga rośnie w zastraszajacym tempie od początku 😱 generalnie tez jest długi - ciuszki na 80/86 musi nosić. raczkuje, wstaje i rozwój fizyczny generalnie super. Apetyt ma ogromny! My z partnerem również jesteśmy dosyć wysocy (175cm i 191cm) pediatra twierdzi, ze widocznie taki typ dziecka i ze skoro kp, to nie ma się co martwić. Ja jednak zaczynam coraz bardziej się obawiać, czy to kiedykolwiek stanie....
Jakie są wasze doświadczenia z kp i wielkimi przyrostami dziecka? Czy w końcu ta waga stanęła na dłużej ?
 
reklama
Rozwiązanie
Hej. Mój syn, urodzony koniec lutego z waga 3275, aktualnie ma na liczniku około 14kg
Karmiony wyłącznie piersią do 6mz, potem rozszerzanie diety. Dalej kp oczywiście. Żadnych soczków, słodyczy innych dziwactw. Wyniki glukozy i tarczycy zawsze w normie.
Jego waga rośnie w zastraszajacym tempie od początku [emoji33] generalnie tez jest długi - ciuszki na 80/86 musi nosić. raczkuje, wstaje i rozwój fizyczny generalnie super. Apetyt ma ogromny! My z partnerem również jesteśmy dosyć wysocy (175cm i 191cm) pediatra twierdzi, ze widocznie taki typ dziecka i ze skoro kp, to nie ma się co martwić. Ja jednak zaczynam coraz bardziej się obawiać, czy to kiedykolwiek stanie....
Jakie są wasze doświadczenia z kp i wielkimi przyrostami dziecka? Czy w...
Uwarunkowania genetyczne mają duże znaczenie. Ja mam 173, mąż 192. Córka urodzona w 36+6 3080g I 53cm. Obecnie ma 2 lata za 2 dni i nosi ubrania na 110 i waży nie całe 17kg. Waga stoi od wakacji. Na roczek 13kg i 89cm.
 
Tez myślę , że nie masz co się martwić u nas ja 168 cm mąż 179 cm . Córka 2 lata i 2 miesiące ciuszki na 86-92 cm i 13 kg. Wy jesteście wysocy i myślę , jak wyżej uwarunkowania genetyczne.

ps jak zacznie chodzić waga stanie w miejscu prawie
 
Lekarz ma rację w tym przypadku - widać ten typ tak ma :)
Karmisz piersią, dziecko dobrze sie rozwija, rodzice też do liliputów nie należą, więc nie martw się :)
Z doświadczenia ci powiem, że dzieci, gdy już zaczną dużo samodzielnie chodzić, ich waga posuwa sie wolniej, ponieważ większa ilość energii jest spalana i dodaj do tego intensywny wzrost.
Po 2 r. z. gdy dzieci wyrastają z wieku niemowlęcego, a wkraczają w wiek dziecięcy ich sylwetki się zmieniają i dopiero od tego momentu można zwracać uwagę na takie aspekty, jak nieprawidłowe tycie.
 
Ufff dzięki dziewczyny ;) moje dziecko wśród innych to serio gigant + mój wysiadający kręgosłup daly mi do myślenia, jednak nawet kilka takich słów może pocieszyć 😃 czekam na pierwsze kroki i zatrzymanie wagi!
 
reklama
O kurcze! To jesteście lepsze😁
U mnie jeszcze ogromny nacisk ze strony partnera, która uważa, ze dziecko przeze mnie będzie otyłe, bo to tylko wina kp, a młody je piers 3-4max w dzień, w nocy podobnie.
marze już o tym stopie wagi;)
 
Hej. Mój syn, urodzony koniec lutego z waga 3275, aktualnie ma na liczniku około 14kg
Karmiony wyłącznie piersią do 6mz, potem rozszerzanie diety. Dalej kp oczywiście. Żadnych soczków, słodyczy innych dziwactw. Wyniki glukozy i tarczycy zawsze w normie.
Jego waga rośnie w zastraszajacym tempie od początku [emoji33] generalnie tez jest długi - ciuszki na 80/86 musi nosić. raczkuje, wstaje i rozwój fizyczny generalnie super. Apetyt ma ogromny! My z partnerem również jesteśmy dosyć wysocy (175cm i 191cm) pediatra twierdzi, ze widocznie taki typ dziecka i ze skoro kp, to nie ma się co martwić. Ja jednak zaczynam coraz bardziej się obawiać, czy to kiedykolwiek stanie....
Jakie są wasze doświadczenia z kp i wielkimi przyrostami dziecka? Czy w końcu ta waga stanęła na dłużej ?
Jak wyniki ok to cóż [emoji854] zacznie biegać to zwolni. Serio serio, z autopsji [emoji6]
 
Rozwiązanie
reklama
Do góry