reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krew w stolcu w ciąży

KlaudiaHello

Początkująca w BB
Dołączył(a)
6 Wrzesień 2022
Postów
16
Cześć, zastanawia mnie czy ktoś może miał taki problem. Mam bardzo wrażliwy żołądek i jelita, już przed ciążą miałam problem ale tylko lekarz rodzinny przepisał mi polprazol i nie robiłam żadnych badań. Teraz jestem w 9 tc i często boli mnie brzuch, mdłości wymioty i od czasu do czasu biegunki. Dzisiaj boli mnie brzuch ale bardziej tak na dole to uznałam że to macica rozciągająca się po prostu. Wystraszyłam się bo po skorzystaniu z toalety zauważyłam krew w stolcu, tylko że nie bezposrednio tylko jakby w wodzie w muszli. Nie wiem to znaczy, bardzo się martwię.
 
reklama
Przede wszystkim jesli problem bedzie sie powtarzal to idz do rodzinnego po skierowanie do proktologa.
A tak, zeby cie troche uspokoic to w ciazy takie rzeczy (jesli sa sporadyczne) to moga sie zdarzac. Miednica w coazy dostaje wiecej krwi co sprzyja powstawaniu zylakow odbytu czy warg sromowych. Dodatkowo naczynia krwionosne w okolicach odbytu moga byc oslabione i zwyczajnie mogla peknac jakas zylka od parcia. Dlatego postaraj sie (jesli zauwazasz taki problem), aby stolec nie byl zbyt twardy i zeby nie doprowadzac do zatwardzen.
Ale jesli cokolwiek cie zaniepokoi lub problem nawroci to koniecznie idz do lekarza.
 
Przede wszystkim jesli problem bedzie sie powtarzal to idz do rodzinnego po skierowanie do proktologa.
A tak, zeby cie troche uspokoic to w ciazy takie rzeczy (jesli sa sporadyczne) to moga sie zdarzac. Miednica w coazy dostaje wiecej krwi co sprzyja powstawaniu zylakow odbytu czy warg sromowych. Dodatkowo naczynia krwionosne w okolicach odbytu moga byc oslabione i zwyczajnie mogla peknac jakas zylka od parcia. Dlatego postaraj sie (jesli zauwazasz taki problem), aby stolec nie byl zbyt twardy i zeby nie doprowadzac do zatwardzen.
Ale jesli cokolwiek cie zaniepokoi lub problem nawroci to koniecznie idz do lekarza.
Dzięki, moja panikarska psychika podpowiada mi już najgorsze scenariusze... W środę mam wizytę u ginekologa to mu o tym wspomnę. Mam nadzieję, że to był tylko ten jeden raz..
 
A może to nie krew w stolcu tylko krwawienie z dróg rodnych.
A masz inne dolegliwości typu świąd czy pieczenie?
 
A może to nie krew w stolcu tylko krwawienie z dróg rodnych.
A masz inne dolegliwości typu świąd czy pieczenie?
Nie, tylko ból brzucha, mdłości. Od czasu do czasu wymioty lub biegunki ale już od kilku dni nie. Na bieliźnie czy na papierze toaletowym czysto. Tylko śluzu mam bardzo dużo ale to chyba normalne
 
Jakie objawy od strony układu pokarmowego miałaś w tym temacie już przed ciążą? Czy krwawienie było już wtedy zauważalne?
Ja choruję przewlekle na wrzodziejące zapalenie jelita grubego i u mnie też objawiało się to bardzo silnym bólem brzucha, krwią widoczną gołym okiem w stolcu, naprzemiennie biegunki i zaparcia (z tym, że u mnie nietypowo raczej dla tej choroby przeważały zaparcia). Nie wiem jak wygląda sprawa z kolonoskopią w trakcie ciąży, wątpię, że to robią bo jednak trzeba się do tego badania odpowiednio przygotować, a to bardzo osłabiające organizm 🤔
No przede wszystkim warto udać się do lekarza i nie bagatelizować takich objawów. Na twoim miejscu zbadałabym krew i oznaczyła poziom CRP, OB. Zobaczysz czy toczy się jakiś stan zapalny w organizmie. Pamietam, że m.in. takie badania przepisał mi lekarz rodzinny, wyszły za wysokie i potem już mnie kierował dalej.
Nie martw się jednak na zapas, może faktycznie, tak jak pisały dziewczyny, jest to wina hemoroidów, o których możesz nie wiedzieć 🤔🤔 Nie warto snuć domysłów, lepiej od razu skonsultować się z lekarzem i sprawdzić przyczynę. Radziłbym może iść do jakiegoś innego lekarza, żeby nie wcisnął ci na ślepo żadnych leków tylko podszedł poważnie do tematu i wdrożył jakąś diagnostykę
 
reklama
Do góry