reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

krostki na buzi u trzy miesięcznego dziecka

Dołączył(a)
24 Marzec 2009
Postów
2
Witam mam problem z mojm maluchem od urodzenia niestety jest na butelce poniewasz nie miałam pokoarmu dostawał mleko bebilon pepty dlatego że miał troszke problem z załatwianiem się i dostał trądziku niemowlęceg wszystko ładnie znikneło teraz je bebilon zwykłe dla niemowlaków alergi na mleko niema lecz ma małe krosteczki na policzkach i brudce niewiem co to może być i jak się tego pozbyć jak by ktoś wiedział o jakimś sposobie na te kroskstki była bym wdzięczna pozdrawiam
 
reklama
Mój maluch od 3 tyg życia ma krostki....najpierw to był niby trądzik niemowlęcy, później prosaki,a teraz to nie widzą co...a ciągle wyglądają tak samo...z reguły są to krostki o kolorze cielistym , które po jakimś czasie zamieniają się w wągra...a na koniec w czerwonego pryszcza...i tak ciągle....słyszałam,że na takie zmiany skórne niektóre osoby smarowały sudocremem albo bepanthenem...ja kilka razy użyłam bepanthenu i było trochę lepiej. U nas dobrze działa krem Hipp pielęgnacyjny krem do twarzy i ciała zawierający drożdże. Lekarka poradziła mi robić co jakiś czas po kąpieli takie peeling buzi...polega to na tym,że wyjałowionym gazikiem nasączonym wodą przegotowana przeciera się buzie...gazik jest szorstki i trochę ściera...Gdzieś mi się obiło o uszy,że krochmalem przeciera się buzię jak są wypryski...może ktoś stosował?
Mnie najbardziej niepokoją te wągry u takiego malucha...a przecieram buzie kilka razy dziennie,bo dziecko ulewa.
 
to, że nie miał alergii na mleko wczoraj, nie oznacza, że nie ma jej dziś - niestety.
Może na jakiś kosmetyk?
Na początek spróbuj przecierać twarz przegotowaną wodą kilka razy dziennie.
Może zmień proszek do prania.
A może to zapalenie mieszków włosowych?
Wiesz, ciężko dojść po samym opisie i do tego nie będąc dermatologiem :)
Moze jednak warto zapytać lekarza - dla pewności.
 
Do góry