reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krótka kość udowa,a dużą główka..

Gdybym chciała straszyć, to bym inne historie tu wyciągnęła 🤷‍♀️
Wy piszecie w większości o różnicy wagi wyliczonej z pomiarów USG, a u autorki postu głowa rośnie nieproporcjonalnie do reszty. Pytanie tylko czy tak było od początku czy dopiero teraz taka różnica wyszła.
A 5 tygodni różnicy, to już jest sporo.
u mnie głowa była do przodu w porównaniu z całą resztą, która też jest do przodu, ale na ostatnim usg już prawie wszystkie proporcje się wyrównały, tylko nadal Młody jest 3 tyg do przodu. Wyjątkiem jest właśnie kość udowa. Ona jest w rozmiarze prawidłowym dla tc. I nie mam najmniejszego zamiaru się tym przejmować, bo jestem pewna, że jeszcze przez te 8 tyg. nóżki Młodemu urosną. Wystarczająco się niepotrzebnie przez te badania usg nastresowałam.
 
reklama
U mnie była taka sytuacja ze nagle glowa wyszla w 96 centylu, od razu umowilam się na usg prywatnie do placówki gdzie wykonywalam prenatalne i wyszlo ze wszystko jest ok...tego Ci tez zyczę autorko
 
Ja mam w domu 2 podobne przypadki. Parametry były jedne w przód drugie w tył łącznie o 4 tygodnie. Głowa 2 tygodnie do przodu, brzuch 2 tygodnie do tyłu, kość udowa akurat. Jedyne co to kontrolowano częściej brzuszek na usg i dostałam do picia saszetki medarginu. Choć co lekarz to inna opinia o skuteczności. Koniec końców dzieci wyglądają tak samo jak inne. Jakoś nie widać dysproporcji. W pierwszym przypadku leżałam w szpitalu, rzeczywiście łożysko miało zwapnienia i były gorsze przepływy w jednej z tętnic macicznych. W drugim juz wszystkie wyniki były idealne więc stwierdzono za taka uroda moich dzieci.
 
Ja i tak zawsze uważam, że warto skontrolować o raz za dużo niż się zamartwiać.
Więc nie piszcie, że na pewno wszystko będzie dobrze, bo wcale nie musi.

Miłe za to są historie, w których wszystko skończyło się dobrze. I na szczęście nie ma tych ze złym zakończeniem. Więc @justyna2806 zamiast się stresować - idź jeszcze raz na USG i dokładnie dopytaj. Powiedz, że się martwisz ostatnim wynikiem USG. Niech Ci lekarz powie, co i jak.
 
Gdybym chciała straszyć, to bym inne historie tu wyciągnęła 🤷‍♀️
Wy piszecie w większości o różnicy wagi wyliczonej z pomiarów USG, a u autorki postu głowa rośnie nieproporcjonalnie do reszty. Pytanie tylko czy tak było od początku czy dopiero teraz taka różnica wyszła.
A 5 tygodni różnicy, to już jest sporo.
Moja córka miała 8 a w pewnym momencie nawet 10 tyg opóźnienia fl a główka była starsza o 3 tyg. Ogólnie w 39 tyg, przed porodem pomiary i całość była szacowana na 33 tydzień. Miała do tego niedomykalność zastawki trójdzielnej. Urodziła się normalna,3200 i 50 cm. Rosnie swoim tempem nadal🙈
 
Dziewczyny,czy któraś z was miała taką sytuację? Jestem w 32+6 tc.. fl wyszło na 30+3 a bpd na 35+5 Jestem załamana
Nie czytałam całego wątku. Napiszę tylko do Twojego wpisu. Syn po 30 tyg miał różnice między kością udową a obwodem główki 4 tygodnie. Był też chudy. Martwiliśmy się, że ma wodogłowie. Okazało się akurat w naszym przypadku, że syn był tak ułożony, że głowa wydawała się być wielka. Do samego porodu na badaniach była duża różnica. Urodził się z obwodem głowy 33 a brzucha 34. Jest zdrowy i proporcjonalny.
 
reklama
Ja miałam podobną sytuacje, przez całą ciąże obwód główki i brzucha 80 centyl, a kość udowa czasem nawet poniżej 10 centyla! Stresowałam się, ale lekarz prowadzący nie widział z tego tytułu powodu do niepokoju. Na ostatnim USG w 39 tygodniu kość udowa wskoczyła w 40 centyl. Urodziłam 40+4 zdrowego, proporcjonalnego chłopca :)
 
Do góry