reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krótka kość udowa,a dużą główka..

reklama
Dziewczyny,czy któraś z was miała taką sytuację? Jestem w 32+6 tc.. fl wyszło na 30+3 a bpd na 35+5 Jestem załamana
A co powiedział lekarz? Ja w 15+4 miałam badanie USG i głową była na 17+2, ciałko na 16+4, ale mam się tym nie denerwować, bo sama jestem wysoka. Zastanawiam się jak to będzie się dalej rozwijać.
 
U mnie głową do 26tyg była ok3 tyg do przodu a kosc udową 3 do tyłu. Potem głową zwolniła ok 30tyg a nóżki podrosły ale były 2tyg do tyłu
 
A jak przepływy i łożysko?
Z tego co w necie piszą, może to świadczyć o niedożywieniu płodu/
Nie strasz jej.

Na tym forum są podobne wątki i dużo dziewczyn pisze o tym, że to są kwestie różnicy milimetrów w pomiarach. I powinno się podawać w zakresie siatki centylowej, a nie tygodni.

Ponawiam pytanie - co powiedział lekarz.
 
Jesli lekarz tego nie komentowal to nie masz sie czym przejmowac. U mnie mowili ze wszytsko ok, a jak sama zaczelam grzebac to np glowe mialam do tylu i u jednego i drugiego dziecka. Generalnie to mialy byc dwa byczuny, a urodzily sie malutkie dzieci. U corki glowka na koniec byla o 3 tyg mniejsza( a przecież internety straszą niestworzonymi historiami), ale ona od dawien dawna byla juz bardzo nisko, ze az chodzic nie moglam. Na usg widzialam jak probowali glowke namierzyc na wysokosci kosci lonowej, wiec az tam sie schowala. Badalas sie moze u jeszcze jednego lekarza dla porownania?
 
Jej, dziewczyny- to małe ciałko, schowane pod powlokami- różnice się zdarzają.. Jak już wszędzie pisze- mój syn miał się urodzić ponad 4kg (i do tego duży, gie kolog radziła zacząć od rozmiaru 68) przez to nie mogłam rodzic w Domh Narodzin, a urodził się 3,5kg i trochę ponad 50cm. To są szacunki i trudne pomiary..
Jeśli lekarz nie komentował, nie martw się.
 
Nie strasz jej.

Na tym forum są podobne wątki i dużo dziewczyn pisze o tym, że to są kwestie różnicy milimetrów w pomiarach. I powinno się podawać w zakresie siatki centylowej, a nie tygodni.

Ponawiam pytanie - co powiedział lekarz.
Gdybym chciała straszyć, to bym inne historie tu wyciągnęła 🤷‍♀️
Wy piszecie w większości o różnicy wagi wyliczonej z pomiarów USG, a u autorki postu głowa rośnie nieproporcjonalnie do reszty. Pytanie tylko czy tak było od początku czy dopiero teraz taka różnica wyszła.
A 5 tygodni różnicy, to już jest sporo.
 
reklama
Gdybym chciała straszyć, to bym inne historie tu wyciągnęła 🤷‍♀️
Wy piszecie w większości o różnicy wagi wyliczonej z pomiarów USG, a u autorki postu głowa rośnie nieproporcjonalnie do reszty. Pytanie tylko czy tak było od początku czy dopiero teraz taka różnica wyszła.
A 5 tygodni różnicy, to już jest sporo.
No właśnie zależy jak dziecko się ułoży. Wystarczy tak, że pomiar główki jest niedoszacowany przez sprzęt. Zależy na czym ginekolog pracuje.
Jeśli lekarz nic nie skomentował, to ja bym się nie przejmowała.
Ja, po informacji o wielkości główki, nóżek i ogólnej wielkości dziecka zapytałam czy to normalne. Odpowiedział, że przy moim wzroście nie ma się czym denerwować. I że dziecko też nie rośnie proporcjonalnie - czasem szybciej rośnie główka, czasem nóżki. Spokojnie zatem czekam na rozwój sytuacji.
 
Do góry