reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

krótka szyjka macicy

Byłam dziś na usg u mojego gin, nie jest źle, chociaż mogło być lepiej. Szyjka spadła z 32 na 26mm, ale sie nie otwiera. Mały waży 1750g i okazuje się ze to jednak 30 tydz. Lożysko II stopień. ułożenie miednicowe,więc planujemy wstępnie cesarke ze względu na cukrzyce no i ułożenie. Kolejne usg mam 19 kwietnia i do tego czasu raczej będe w domku.
Czuje troche ból w kroczu po tych świętach wczoraj na wieczór wzięłam czopek i nawet dobrze mi się spało i dziś też wezme, bo jeszcze boli.
Jutro teście wyjeżdzają na wieś i troche pobędziemy sami, wreszcie luz w mieszkaniu.

Moja córka w listopadzie skończyła 6 lat więc to już panna, mam w niej bardzo dużo pomocy, posprząta, odkurzy i pozmywa naczynia, no chyba że ma zły humor to wtedy nic jej sie nie chce. Cieszy sie że będzie miała brata, od kilku lat już prosiła o dzidzie, głaszcze mnie po brzuchu i wie że nie można za często, bo lekarz nie pozwala, pyta sie jak moja szyjka i co powiedzial lekarz. Teraz sie cieszy ale obawiam się ze jak przyjdzie co do czego to zazdrość weźmie góre i beda problemy. Ale damy sobie rade.

Poleże jeszcze sobie ten miesiac w domku i zobaczymy co będzie dalej, jeszcze musi troche urosnąć co najmniej do 2500g , wcześniej go ne wypuszczę.

 
reklama
Hej, no nieciekawie u was, ale wam zazdroszczę, bo macie to za sobą, a ja mam kontrolę w poniedziałek i już się boję, czuję że będzie kiepsko, jakoś mnie tak kłuje na dole i w ogóle.
Szemeta trzymaj się, już pewnie poszłaś do szpitala, wczoraj tak późno pisałaś, nie zdążyłam przeczytać. Więc pewnie przeczytasz dopiero po powrocie. Nie martw się, badania na pewno pozwolą zaplanować dalsze postępowanie i wszystko będzie dobrze.
Mój mały też coś nie za bardzo rośnie, cały czas jest mniejszy niż powinien, zobaczymy w poniedziałek, czy się ruszył. A mi przybyło 20 kg.
Gosia, jak ja się urodziłam to ważyłam 1800 i dostałam 9 punktów. Ale to oczywiście żaden argument, niech twój maluch jeszcze siedzi w brzuchu. Dobrze, że na razie będziesz w domku, zawsze to lepiej. W ogóle przecież się umawiałyśmy, że wytrzymamy do końca kwietnia przynajmniej, więc trzymam za słowo. I pozdrów córcię.
Na razie, buziaki.
 
Hej dziewczyny po 3 h katuszy w szpitalu moglam spokojnie wrucic do domu pepowina pracuje prawidlowo a maluszek ma okolo 2600 g i 45 cm. Wkleje buziunie swojej kruszynki i odezwe sie jutro bo padam po tych wszystkich niesamowitych wrazeniach 8)
_447313_n.jpg


Sciskam Was Wszystkie bardzo serdecznie ;)
 
szemeta

no tak... zapewne masz racje.
W takim razie musze sie dokladnie dowiedziec jaka maja szyjka jest dluga.
Bo ginekolog powiedziala tylko, ze jest krotka i nic wiecej...

Pozdrawiam
 
Szemeta piękną masz dzidzie i duży już jest, ale niech sobie jeszcze posiedzi.

Ja leżę, teściowie pojechali na wieś więc od 8:00 d0 17:00 mam cisze.

Od wczoraj biore nowe lekarstwa troche mnie po nich telepie ale podbno po kilku dniach organizm się przyzwyczaja, poczekam niech się przyzwyczai, bo kiepsko się po nich czuję, a na dodatek mam od wczoraj dość wysoki cukier i oby to nie był wpływ tych lekarstw.

Pozdrawiam.
 
Hej, dorze Szemeta, że wszystko w porządku. Śliczne to twoje maleństwo i duże, ale niech sie nie spieszy. Ja nadal sobie leżę Pozdrawiam.
 
czesc dziewczyny, trafilam na wasze forum dzisiaj, poszukujac informacji na temat krotkiej szyjki macicy, jestem w 22 tygodniu i moja szyjka ma 29mm, lekarz stwierdzil' no krotkaa jest' nie jest to jeszcze stan beznadziejny ale prosze na siebie uwazac.......

sek w tym ze mieszkam w Anglii a tutaj nikt mi nie sprawdzi postepu , tj czy szyjka sie skraca czy nie, a ten ginekolog ktory wymierzyl moja macice to lekarz u ktorego bylam przy okazji wizyty rodziny na swieta wielkanocne...

czy sa jakies objawy skracania sie?
czesto boli mnie brzuch, tak mnie skreca i czuje jak maluje mi sie na twarzy taki grymas ..... boli mnie brzuch i jest twardy , lekarz powiedzial ze jak tak sie dzieje brac nospe,
szukalam na necie jakie sa normy dlugosci szyjki ale nic nie znalazlam ......macie cos?
pozdrawiam was , wam juz nie duzo zostalo do porodu:-)

+10
<br>

12671.png
 
Hej dziewczyny jeszcze zyje jako 2 w 1 ;D ostatnio mialam troche stresow maly wpycha mi lokiec pod zebra ale szyjka sie juz przestaje martwic co ma byc to bedzie a dzidzia w razie czego nie bedzie miala zadnych problemow.
Pobolewa mnie czesto brzuszek dolem, gin mowil zebym sie jednak tym nie martwila i w razie ostrych boli tylko do szpitala sie zglosila.

Alicia
Alicjo witaj na naszym krodkim watku ;)
Norma szyji jest do 3 cm puzniej jak zaczyna spadac to trzeba uwarzac na siebie czyli nie pracowac nie podnosic i duzo nie chodzic a wiecej sie wylegiwac.
Moge cie pocieszyc ze od 19 do 26 tc w razie koniecznosi szyjke sie zaszywa zeby sie nie skracala jest to bespieczne i szew sciaga sie przed porodem kobieta musi tylko lerzec.
Co do opieki Medychnej w Angli to wiele dziewczyn sie na nia skarzy dobrze ze u mnie jest odwrotnie (Austria)
Moze powinnas poprosic gina zeby zbadal twoja szyjke jak nie za pomoca USG dopochwowego to recznie i powiec mu o swoich dolegliwosciach moga byc one spowodowane szybkim rosnieciem macicy i z tad te bole wiec moze nie jest zle mnie brzuszek tez bolal caly miesiac wlasnie jakos tak w twoich tygodniach ciazy, odczucie na przyjscie miesiaczki jest najczesciej skracajaca sie szyjka ale nie zawsze czasem odbywa sie to bez zadnych dolegliwosci. To tyle co ja wiem ze swoich dwuch ciaz.


Gabi, gosiaborkowska,
Co u was slychac ?? jak sie czujecie jak brzuszki sie maja ??
 
reklama
dzieki szameta z odpowiedz,
dobrze ze masz tam dobra opieke , mam zamiar napisac po angielsku co powiedzial moj lekarz w polsce o mojej szyjce i pokazac to na usg we wtorek, mam andzieje ze zbadaja mnie dokladniej,

ale czy szyjka moze sie unormowac????u ciebie wrocila do normy? myslalam ze jak sie zacznie skracac tonie ma odwrotu,
co do zaszycia to nie wiem kto by mi tu mogl wykonac ,dziwnie tu jest,
 
Do góry