reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krótki macierzyński

Momof2!

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
4 Lipiec 2023
Postów
53
Dziewczyny, czy któraś z Was zdecydowala się tylko na urlop macierzyński bez rodzicielskiego?

Jak oceniacie powrót do pracy po tych 20 tygodniach?

Mam możliwość powrotu z praca zdalna, mam już dzieci, byłam na rocznych i jednak tym razem wolałabym łączyć jedno i drugie i chetnie posłucham doświadczeń
 
reklama
Dziewczyny, czy któraś z Was zdecydowala się tylko na urlop macierzyński bez rodzicielskiego?

Jak oceniacie powrót do pracy po tych 20 tygodniach?

Mam możliwość powrotu z praca zdalna, mam już dzieci, byłam na rocznych i jednak tym razem wolałabym łączyć jedno i drugie i chetnie posłucham doświadczeń
Ja jestem na własnej działalności i nie przerwałam w ogóle pracy po porodzie, tylko ograniczyłam do minimum. Pracuję 100% zdalnie. Zazwyczaj w tym czasie synem zajmuję się mąż, więc pracuję po jego pracy, wieczorami.
Bywa ciężko, zwłaszcza psychicznie. Przed zaśnięciem myślę czy na pewno odpisałam na wszystkie maile, czy wszystkiego dopilnowałam.
Ale z drugiej strony, dzięki temu nie będę musiała oddać syna do żłobka po roku, a bardzo mi na tym zależało.
Syn ma teraz pół roku i jest mi coraz łatwiej wypełniać obowiązki zawodowe bo jest coraz mniej ode mnie zależny 🙂
Więc chyba im starsze tym łatwiej, choć dopiero zobaczę co będzie później 😄
 
Ja jestem na umowie o pracę. Poprzednio wracałam do pracy po rocznym macierzyńskim a dzieci szły do żłobków ale praca nie pozwalała mi na prace zdalną.

Teraz obietnice są duże 😂 i chyba też wolałabym to jakoś połączyć.
 
Przy drugim dziecku wróciłam do pracy jak syn miał 9msc, były plusy i minusy jak zawsze,w ogólnym rozrachunku wyszło to wszystkim na korzyść ale dla porównania przy pierwszym dziecku byłam trzy lata na wychowawczym i był to super czas, nie żałuję ani dnia. Gdybym miała mieć jeszcze dzieci wolałabym tak.
 
Dziewczyny, czy któraś z Was zdecydowala się tylko na urlop macierzyński bez rodzicielskiego?

Jak oceniacie powrót do pracy po tych 20 tygodniach?

Mam możliwość powrotu z praca zdalna, mam już dzieci, byłam na rocznych i jednak tym razem wolałabym łączyć jedno i drugie i chetnie posłucham doświadczeń
Wszystko zależy od tego jak bardzo masz elastyczną pracę.
Ja wróciłam po 5 miesiącach (tu gdzie mieszkam macierzynski trwa 16tyg + 4 tyg dała mi firma)
W domu przez 8 tyg jest teraz tata na swoim tacierzyńskim wiec ja mogę spokojnie pracować (pracuje zdalnie z domu). Jest to ogromny plus dla relacji dziecko-tata.

Ja z jednej strony bym jeszcze posiedziała na macierzyńskim ale rok to wg mnie za długo 🤷🏽‍♀️ idealnie byłby np 9 miesięcy.
 
reklama
Wszystko zależy od tego jak bardzo masz elastyczną pracę.
Ja wróciłam po 5 miesiącach (tu gdzie mieszkam macierzynski trwa 16tyg + 4 tyg dała mi firma)
W domu przez 8 tyg jest teraz tata na swoim tacierzyńskim wiec ja mogę spokojnie pracować (pracuje zdalnie z domu). Jest to ogromny plus dla relacji dziecko-tata.

Ja z jednej strony bym jeszcze posiedziała na macierzyńskim ale rok to wg mnie za długo 🤷🏽‍♀️ idealnie byłby np 9 miesięcy.
Też tak myślę i dlatego trochę się chyba gimnastykuje, żeby znaleźć złoty środek między macierzyńskim a krótszym rodzicielskim.

Poprzednio nie było mnie w pracy trzy lata łącznie, w związku z tym ze dzieci są rok po roku i dlatego tym razem rozważam trochę szybszy powrót
 
Do góry