reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krwiak podkosmówkowy

iwona368

Początkująca w BB
Dołączył(a)
26 Styczeń 2022
Postów
29
Cześć dziewczyny. Jestem w 8tc ciąży bliźniaczej. Tydzień temu miałam brązowe plamienia, lekarz przepisał duphaston 3x1. W środę w nocy przy korzonki z toalety na papierze krew i skrzepy. Szybko na IP. Okazało się, że mam krwiaka podkosmówkowego 2 cm. Dzisiaj znowu plamie... 😔 Czy te plamienia to oznaka czegoś złego? Jak było u Was? Krwiak 2 cm to duży czy mały? Strasznie się boje o bliźniaki 😔😔😔😔
 
reklama
Cześć dziewczyny. Jestem w 8tc ciąży bliźniaczej. Tydzień temu miałam brązowe plamienia, lekarz przepisał duphaston 3x1. W środę w nocy przy korzonki z toalety na papierze krew i skrzepy. Szybko na IP. Okazało się, że mam krwiaka podkosmówkowego 2 cm. Dzisiaj znowu plamie... [emoji17] Czy te plamienia to oznaka czegoś złego? Jak było u Was? Krwiak 2 cm to duży czy mały? Strasznie się boje o bliźniaki [emoji17][emoji17][emoji17][emoji17]

Masz teraz brązowe plamienie czy czerwone? Jak brązowe, to krwiak się oczyszcza, jest to normalny objaw.
 
Cześć dziewczyny. Jestem w 8tc ciąży bliźniaczej. Tydzień temu miałam brązowe plamienia, lekarz przepisał duphaston 3x1. W środę w nocy przy korzonki z toalety na papierze krew i skrzepy. Szybko na IP. Okazało się, że mam krwiaka podkosmówkowego 2 cm. Dzisiaj znowu plamie... 😔 Czy te plamienia to oznaka czegoś złego? Jak było u Was? Krwiak 2 cm to duży czy mały? Strasznie się boje o bliźniaki 😔😔😔😔
Miałam plamienia od 5 tyg. Duphaston 4x1. W 7 tyg uwidoczniony krwiak taki jak Twój (duphaston nawet do 3x2). W 11 tyg byłam na kontroli i nie było go widać, ale kilka dni później pojawiła się krew. Wizyta na IP i wszystko było ok, nie widać krwiaka, ale gin stwierdziła, że mógł się wtedy oczyszczać. Obecnie kończę 12 tyg i póki co plamień nie ma, czasem lekko zabarwiony śluz. Leżałam cały miesiąc i wstawałam tylko do łazienki, więc oszczędny tryb bardzo pomaga
 
Brązowe nie jest powodem do konsultacji. Ze zmartwienia zdrowia Ci nie przybędzie. Stosuj się do zaleceń, mam nadzieję, że krwiak się opróżni i będziesz jeszcze cieszyć się spokojna ciąża.
U mnie były nawet czerwone i tak się oczyszczał. Spokojnie, staraj się dużo wypoczywać
 
Cześć dziewczyny 🌻Mieszkamy w Danii tam opieka ginekologiczna w ciąży jest dużo gorsza od tej w Polsce. Jestem w 7 tygodniu, w zeszłym tygodniu dostałam bardzo obfitego krwawienia, które trwało cały dzień. Poszliśmy do lekarza, czekalismy na przyjęcie ponad 2 godziny, lekarz w końcu nas przyjął zrobił badanie fizykalne brzucha i stwierdził, że ciąża się zakończyła. Następnego dnia wsiedliśmy w samolot i poszliśmy do lekarza w pl, który zauważył spory krwiak (3.5cm x 1.5cm), ale dzidziuś żyje. Biorę duphaston 3 razy dziennie i luteinę dopochwowo 2 razy dziennie. Czy któraś z was miała równie duży krwiak i jak się to skończyło? Będę wdzięczna za każda odpowiedź 🙏
 
Cześć dziewczyny 🌻Mieszkamy w Danii tam opieka ginekologiczna w ciąży jest dużo gorsza od tej w Polsce. Jestem w 7 tygodniu, w zeszłym tygodniu dostałam bardzo obfitego krwawienia, które trwało cały dzień. Poszliśmy do lekarza, czekalismy na przyjęcie ponad 2 godziny, lekarz w końcu nas przyjął zrobił badanie fizykalne brzucha i stwierdził, że ciąża się zakończyła. Następnego dnia wsiedliśmy w samolot i poszliśmy do lekarza w pl, który zauważył spory krwiak (3.5cm x 1.5cm), ale dzidziuś żyje. Biorę duphaston 3 razy dziennie i luteinę dopochwowo 2 razy dziennie. Czy któraś z was miała równie duży krwiak i jak się to skończyło? Będę wdzięczna za każda odpowiedź 🙏
Miałam krwiaka 2,5x1,5 od 5 tygodnia (uwidoczniony jak u Ciebie w 7). Plamiłam cały czas, w 11tc na USG nie był widoczny, ale parę dni później zaczęłam krwawić. Wizyta na IP, krwiak najprawdopodobniej się oczyszczał. Od 12tc brak plamień. Od początku dostawałam duże dawki duphastonu i miesiąc leżałam w domu, więc zaleca się bardzo oszczędny tryb życia
 
Cześć dziewczyny 🌻Mieszkamy w Danii tam opieka ginekologiczna w ciąży jest dużo gorsza od tej w Polsce. Jestem w 7 tygodniu, w zeszłym tygodniu dostałam bardzo obfitego krwawienia, które trwało cały dzień. Poszliśmy do lekarza, czekalismy na przyjęcie ponad 2 godziny, lekarz w końcu nas przyjął zrobił badanie fizykalne brzucha i stwierdził, że ciąża się zakończyła. Następnego dnia wsiedliśmy w samolot i poszliśmy do lekarza w pl, który zauważył spory krwiak (3.5cm x 1.5cm), ale dzidziuś żyje. Biorę duphaston 3 razy dziennie i luteinę dopochwowo 2 razy dziennie. Czy któraś z was miała równie duży krwiak i jak się to skończyło? Będę wdzięczna za każda odpowiedź 🙏
U mnie krwiaki były od 6tygodnia przez prawie cały 1 trymestr, z czego największy 3,5x3 więc większy od twojego ... Zawsze najważniejszą rzeczą było dla mnie to, że dziecko żyje.
Duphaston 3x na dobę, a parę razy i tak w szpitalu lądowałam.
Dzisiaj jestem w 6miesiącu już bez żadnych problemów, a ciąża przebiega bajkowo.

Bierz leki, jak najwiecej leż i odpoczywaj, ja leżałam prawie non stop aż do 14 tygodnia.
Trzymam kciuki 👍👍👍
 
reklama
Miałam 8x3x4 cm w 13 tygodniu, wcześniej były mniejsze (wchłaniały się po czym pojawiały się nowe) i doczekałam się z tej ciąży dziecka - przy wielu wyrzeczeniach oraz oczywiście duphastonie i luteinie. Podejście lekarza za granicą jak sprzed 100 lat. Wiem, że nie trzęsą się tam nad ciążami, ale jaki to problem zrobić USG i zobaczyć, czy dziecko żyje, gdy jest powikłanie.
 
Do góry