reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Książka kucharska - Dieta karmiącej mamy :-)

josevina

Mamusia Franusia
Dołączył(a)
4 Czerwiec 2011
Postów
131
Miasto
Reda / okolice Trójmiasta
Dziewczyny,
zakładam nowy wątek, w którym będziemy zamieszczać sprawdzone przepisy dla "ciężarówek".

Ja dziś startuję z TIRAMISU, które jest bez surowych jajek (czyli idealne dla nas):

składniki:
* 200g biszkoptów
* 1,5 szkl mocnego naparu kawy z ekspresu
* 50ml likieru amaretto lub innego alkoholu
* 500g serka mascarpone
* 300ml śmietanki 30%
* cukier waniliowy
* 2 łyżki cukru
* 4 łyżki ciemnego kakao

wykonanie:
* Ubić śmietanę, dodać cukier i cukier waniliowy.
* W drugiej misce zmiksować serek mascarpone, dodawać połowę śmietany po łyżce i zmiksować razem. Wyłączyć mikser, dodać resztę śmietany i połączyć łyżką.
* Do ostudzonego naparu kawowego dolać likier. Połowę biszkoptów maczać w kawie i układać na dnie formy (zanurzać cały biszkopt i wyjmować żeby się nie rozmoczył, ma być nasączony a nie 'rozciapkany'!)
* Po wyłożeniu całego dna biszkoptami, rozsmarować na nich połowę kremu.
* Posypać 2 łyżkami kakao - przez siteczko. Na to ponownie nasączone kawą biszkopty, reszta masy serowej, oprószyć kakao.
* Miskę przykryć folią aluminiową i wstawić na kilka godzin do lodówki. Jeszcze lepiej, jeśli poleży w lodówce całą noc.


Smacznego!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
A to ja Wam dam przepis na sałatkę którą dzisiaj zrobiłam:
* 2 słoiki selera konserwowego pokrojonego w paski
* 2 puszki kukurydzy konserwowej
* 20dg szynki w kawałku
* 20dg sera żółtego w kawałku
* majonez wg uznania

Seler dobrze odcisnąć od soku i pokroić - wsypać do salaterki. Kukurydzę odsączyć od soku i wsypać do salaterki. Ser żółty i szynkę pokroić w koskę. Dodać majonez i przyprawy wg wlasnego uznania :) GOTOWE hehe szybko tanio i smacznie.

Dziewczyny mam małą prośbę do Was. Nie dodajcie tutaj postów bo są nieczytelne później przepisy możecie usunąć posty z zapytaniami itp i wszelkie uwagi i pytania kierować na PW? Mam nadzieje, ze nikogo nie urazilam:) buźki :*:*
 
Ja robię takie kotleciki z płatków owsianych i pieczarek:

2 szklanki płatków owsianych błyskawicznych
30 deko :-) pieczarek
cebula
jajko
sól
pieprz
bułka tarta

do płatków owsianych dodajemy starte na grubej tarce pieczarki, przyprawiamy tak jak na kotlety mielone, można dodać także zioła
odczekujemy aż płatki owsiane namiękną
obtaczamy w bułce tartej i smażymy
 
Wczoraj na obiad zrobiłam pieczone cycki. Szybko, smacznie no i chyba zdrowo (czosnek) ;-):
- podwójny filet z kurczaka przyprawić solą i pieprzem
- 2 ząbki czosnku pokroić na plasterki i obłożyć nim cyce
- "polać" dwoma łyżkami majonezu
- posypać startym serem żółtym (w oryginale był parmezan).

Piec pod przykryciem ok 1,5 h.

Wyszło pyszne, mięcho nie było suche (czego bardzo nie lubię w białym mięsie). Tylko trochę mi się później czosnek odbijał :cool:
 
Najlepsza kiszona kapustka wypas w ustach

Skladniki:
Kapusta z sokiem pokrojona
Cebula
Koperek
Natka pietruszki
Pieprz ziolowy
Cukier
Oliwa z oliwek

Siekam drobno cebulke lacze z reszta polewam oliwa, zagniatam reka zeby przeszlo i zmieklo, posypuje cukrem i znow zagniatam

I macie wyzerke jak zloto:D
 
mamina, a nie dodajesz jabłka startego na tarce? Ja obowiązkowo. Spróbuj dodać jabłko i zmniejszyć ilość cukru.
 
reklama
Przepis na sos czosnkowy:


*Mały majonez ok 220ml ( najlepiej hellmans lub winiary )
*Mały jogurt naturalny
*2 łyżeczki suszonej bazylii
*2 łyżeczi suszonego oregano
*2 łyżeczki sproszkowanego suszonego czosnku
*cała główka świerzego czosnku

Jogurt z majonezem pożądnie wymieszać i dodać suche składniki. Świerzy czosnek zmielić w blenderze lub wycisnąć wyciskarką do czosnku a jak ktoś nie posiada to bardzo drobno posiekać i dodać do całości. Całość pożądnie wymieszać i wstawić do lodówki na kilka godzin żeby się przegryzło, a najlepiej smakuje następnego dnia:) Idealny do mięs , sałatek, kanapek, frytek i pizzy :)




Przepis na sos tysiąca wysp:
*4łyżki ketchupu (ja używam pudliszki bo musi mieć raczej konsystencję sosu )
*4łyżki majonezu
*2łyżki słodkiej papryki w proszku
*2łyżeczki suszonej bazylii
*jedna świerza papryka


Ketchup z majonezem wymieszać i dodać suche składniki. Papryke obraną ze skórki zmielić w blenderze;) dodać do całości i porządnie wymieszać :D


Smacznego :)
 
Do góry