reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

książki, które polecacie

reklama
ja ostatnio kupiłam Debbie i Mike Gardner :" Jak wychować dziecko, aby umiało się bronić" - powoli ten problem zaczyna mnie dotyczyć

Recenzja jest taka : " W książce tej czytelnik znajdzie rady, wskazówki i zachęte, które przeprowadzą go przez proces uczenia dzieci, by umiały sobie radzić z problemami i zagrożeniami typowymi dla życia w dzisiejszym świecie."

I faktycznie można spojrzeć na problem ze strony dziecka i zastosować porady. Działa.

Polecam też drugą pozycję na CD - Gilberto Gillini i Mariateresa Zattoni "Jak wychować dziecko " Czytają: Dorota Bochenek, Maciej Słota
Czas odtwarzania: 2h53

Recenzja : "Jak wychowywać dziecko" - poradnik dla rodziców i wychowawców, przygotowany przez znakomitych psychologów i pedagogów jest bardzo ważnym spojrzeniem na tajemnicę wychowania. Zawiera jasne wskazówki, jak sobie radzić, a osiem proponowanych ścieżek prowadzi do jednego celu: "by wychowanie się powiodło".
Każdemu z rozważań towarzyszy bajka: wymyślony punkt wyjścia, inspiracja do rozmowy z dzieckiem. Uwrażliwia nas na to, ile tragedii i bólu wynika z samotnego przeżywania przez dzieci błahych na pozór problemów.
Rodzice znając swoje dzieci sami mogą zadecydować, czy wolą posłuchać bajek sami czy też w towarzystwie swoich latorośli.

A ode mnie dobrze się słucha, wciąga i pomaga przemyśleć sytuacje z naszego podwórka.
http://merlin.pl/Gilberto-Gillini/k...essionid=DAC9D5820ED7583569D757F49825933A.LB3
 
Cześć :) Ja ostatnio zajrzałam do nowej książki na rynku (zachęciła mnie ładna okładka i atrakcyjny opis; no i to, że autorami są i rodzice, i psychologowie zajmujący się rozwojem dzieci w swojej pracy): "Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka?" Natalii i Krzysztofa Minge. Dowiedziałam się z niej, jak bawić się z maluszkiem, żeby dbać o to, żeby rósł zdrowo i mądrze. Fajne jest to, że autorzy podkreślają, że nic nie można robić wbrew dzieciom. Też się z tym zgadzam. Dają dużo rad, jak bawić się z dzieckiem, żeby rozwijać jego zdolności intelektualne i nie nudzić go - a więc nie zniechęcić do nauki. Podkreślają, że wszystko trzeba robić z miłością i najlepiej wspólnie z dzieckiem. To chyba wszystkie rozumiemy :)
 
Cześć :) Ja ostatnio zajrzałam do nowej książki na rynku (zachęciła mnie ładna okładka i atrakcyjny opis; no i to, że autorami są i rodzice, i psychologowie zajmujący się rozwojem dzieci w swojej pracy): "Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka?" Natalii i Krzysztofa Minge. Dowiedziałam się z niej, jak bawić się z maluszkiem, żeby dbać o to, żeby rósł zdrowo i mądrze. Fajne jest to, że autorzy podkreślają, że nic nie można robić wbrew dzieciom. Też się z tym zgadzam. Dają dużo rad, jak bawić się z dzieckiem, żeby rozwijać jego zdolności intelektualne i nie nudzić go - a więc nie zniechęcić do nauki. Podkreślają, że wszystko trzeba robić z miłością i najlepiej wspólnie z dzieckiem. To chyba wszystkie rozumiemy :)

Widziałam różne książki w księgarni, ale ta mnie zaintrygowała i tez zachwyciła. Jeszcze nie mam swojego maleństwa, ale być może niedługo się to zmieni ;-) Na pewno będę korzystać z sugestii państwa Mingów. Poza tym moja przyjaciółka - mama 4-miesięcznego Adasia - mówiła mi ostatnio, że książka świetnie się sprawdza jako kopalnia pomysłów na fajne spędzanie czasu z jej synkiem i widziałam wczoraj świetną rekomendację na DzieciSaWazne.pl, więc tym bardziej polecam :tak:
 
Nie chcę mnożyć tematów, więc pisze tu, może pomożecie :)
Potrzebuję prezentu dla 11 letniego chłopca, chciałam pójść w książki znalazłam taką serię: [h=1]Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy 11398112.jpg[/h]Strasznie podoba mi sie to wydanie w szkatule :] Ktoś kojarzy może, czy warto i czy odpowiednie dla 11-latka? A moze cos innego polecacie?
 
Z pełną odpowiedzialnością - warto! :) Zaraz po przeczytaniu książki polecałabym obejrzeć ekranizację powieści. Film jest równie wciągający :)
Moje dziecko bardzo polubiło twórczość Ricka Riordana, przez co ja sama jestem zmuszona do śledzenia wszystkich nowości w wykonaniu tego Pana :) Pod koniec kwietnia miała miejsce premiera pierwszego tomu, najnowszej serii, "Labiryntu kości"... Chyba nie muszę dodawać, że została pochłonięta przez moją pociechę, co stanowi bardzo dobrą recenzję ;) Za parę dni ja ją dokończę i na pewno podzielę się wrażeniami
 
Dzięki -już kupiłam i się podobało ;)
nową pozycję Riordana też w takim rzaie kupię i będzie jak znalazł na Dzien dziecka
:-D
 
Ja sama przeczytalam "Labirynt kości". Bardzo dobrze sie przy niej bawiłam :) Poza tym, jest to świetna ksiazka dla dziecka, które nie za bardzo przepada za czytaniem i historią... :) Rick Riordan jest nauczycielem historii i z pasja podchodzi do wykonywania swojego zawodu :) Mówi o tym w wywyadzie, który znalazłam w sieci [video=youtube;MehdzCbf5A8]http://www.youtube.com/watch?v=MehdzCbf5A8[/video]
A, że uczy dobrze, to jego ksiazki sa bardzo popularne na świecie :)
Jak ktos jeszcze nie czytał, to w sieci wisi fragment - 39 wskazówek - Czytaj fragment! | Facebook
 
reklama
Osobiscie polecam ksiazke Penelope Leach - Twoje dziecko. Dostalam ja od mamy (sama z niej korzystala) i jest naprawde swietna! Jestem pewna, ze mozna ja dostac jeszcze na allegro :)
 
Do góry