reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Książki po poronieniu

Ania936

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Marzec 2020
Postów
1 215
Cześć dziewczyny, szukam książki "Przerwane oczekiwanie" Giorgia Cozza, albo "O dziecku, które odwróciło się na pięcie" Izabeli Barton-Smoczyńskiej. Nie można ich nigdzie kupić, biblioteki też zamknięte. Może miałaby któraś z was do sprzedania? Czytałam, że niektórym kobietom bardzo pomogło przeczytanie takiej książki. Może znacie inne ?
 
reklama
Mi pomogły "Aniołkowe mamy" i "Poronienie. Zrozumieć rodziców po stracie". Bardzo też pomogło mi napisanie listu, w którym mówiłam o tym co czuję. To sposób z forum dla osób po stracie. Dziewczyny wklejały swoje listy na forum. Ja akurat tego nie zrobiłam, bo samo "wypisanie się" czułam jako bardziej oczyszczające i dające ulgę. Czułam, że dłuższe dyskusje z innymi kobietami będą utrudniać mi przejście tego czasu. Ale to jest bardzo indywidualne i komuś innemu właśnie taka interakcja może pomóc. Pozdrawiam ciepło i życzę dużo siły i spokoju w trudnym czasie
 
Podczas indukcji poronienia czytałam „Błogosławiony stan umysłu. Bajki terapeutyczne dla kobiet w ciąży”, Karolina Piotrowska. Wtedy mi pomogła.
Trzymaj się.
 
Dziękuję Wam bardzo ! Poszukam jeszcze tych książek o których napisałyście, szkoda, że biblioteki tak długo zamknięte :(
Mi bardzo pomaga czytanie tego forum. Niedawno słuchałam audycji p. Izabeli Barton-Smoczyńskiej, w której opowiadała o swojej książce "O dziecku, które odwróciło się na pięcie", przez całą godzinę płakałam, ale miało to coś w sobie oczyszczającego. Mam na myśli to, że pomogło mi to w pewnym sensie zrozumieć co się ze mną dzieje i trochę opanować wybuchy płaczu i te wszystkie emocje, chociaż ból czuję taki sam.
 
Jeżeli lubisz czytać książki, to polecam aplikację mobilną Empik z dostępem do ebooków i audiobooków. Ja z takiej korzystam i jestem bardzo zadowolona. W szpitalu tez czytałam na niej ebooka.
Odnośnie płaczu, to u mnie ogarnięcie napływających łez zajęło 3 miesiące. Teraz minęło prawie 7 miesięcy i W tym cyklu zaczęliśmy znowu się starać 🙂 przerwę wykorzystałam na diagnostykę i zminimalizowanie ryzyka kolejnego poronienia.
 
Jeżeli lubisz czytać książki, to polecam aplikację mobilną Empik z dostępem do ebooków i audiobooków. Ja z takiej korzystam i jestem bardzo zadowolona. W szpitalu tez czytałam na niej ebooka.
Odnośnie płaczu, to u mnie ogarnięcie napływających łez zajęło 3 miesiące. Teraz minęło prawie 7 miesięcy i W tym cyklu zaczęliśmy znowu się starać 🙂 przerwę wykorzystałam na diagnostykę i zminimalizowanie ryzyka kolejnego poronienia.
Właśnie nie ma tych książek w Empiku :(
Trzymam kciuki żeby się udało!
 
Przerwane oczekiwanie bardzo dobra pozycja czytał po starcie w październiku mogę podesłać do przeczytania jak nie znajdziesz. Współczuję straty ...
 
reklama
Do góry