reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto jest ojcem?

Nie jestem pewna, ale amniopunkcja też by dała odpowiedz kto jest ojcem, w połowie ciąży miałbys odpowiedź. Jak nie to testy po urodzeniu, ale nie.wiem jak to jest do końca w prawie polskim- czy jak laska poda kogoś za ojca a on ojcem nie jest to czy ten człowiek ma przerąbane? Nie wiem, zapytaj też jakiegoś prawnika jak to wygląda. Chyba, że pokochasz dzidzię, czy Twoja czy nie i bardzo kochasz swoją dziewczynę? Życzę, aby wszystko się jakoś ułożyło. I dzidzią miała dobre życie, bo niczemu winna.
 
reklama
Nie jestem pewna, ale amniopunkcja też by dała odpowiedz kto jest ojcem, w połowie ciąży miałbys odpowiedź. Jak nie to testy po urodzeniu, ale nie.wiem jak to jest do końca w prawie polskim- czy jak laska poda kogoś za ojca a on ojcem nie jest to czy ten człowiek ma przerąbane? Nie wiem, zapytaj też jakiegoś prawnika jak to wygląda. Chyba, że pokochasz dzidzię, czy Twoja czy nie i bardzo kochasz swoją dziewczynę? Życzę, aby wszystko się jakoś ułożyło. I dzidzią miała dobre życie, bo niczemu winna.
Jak kobieta by podala kogos za ojca, a nie byloby to zgodne z prawem, odpowiada przed sadem, chyba, ze ktos dobrowolnie zgadza sie, ale później tez wszystko zalatwiasz poprzez sad. Lepiej zeby szybciej w ciąży dowiedzieli się nic po urodzeniu w napięciu. Ale zrobia jak uważają
 
Jedynie testy DNA po porodzie dadzą Ci odpowiedź na to pytanie.
Nie jestem pewna, ale amniopunkcja też by dała odpowiedz kto jest ojcem, w połowie ciąży miałbys odpowiedź. Jak nie to testy po urodzeniu, ale nie.wiem jak to jest do końca w prawie polskim- czy jak laska poda kogoś za ojca a on ojcem nie jest to czy ten człowiek ma przerąbane? Nie wiem, zapytaj też jakiegoś prawnika jak to wygląda. Chyba, że pokochasz dzidzię, czy Twoja czy nie i bardzo kochasz swoją dziewczynę? Życzę, aby wszystko się jakoś ułożyło. I dzidzią miała dobre życie, bo niczemu winna.
Matka nie może ot tak podać kogoś do dokumentów, jak nie jest mężatką to żeby ustalić ojcostwo musiałaby iść z ojcem dziecka do USC a w tym przypadku to zostaje chyba tylko zrobienie testów prywatnie lub ustalenie ojcostwa sądownie
 
Są tez testy do wykonania od 10tygodnia ciąży. Badanie robi się z krwi matki. Z jej krwi wyodrębnia się dna dziecka i sprawdza ojcostwo - tylko cena jest wyższa niż za badanie po urodzeniu.
 
Jedynie testy DNA po porodzie dadzą Ci odpowiedź na to pytanie. Matka nie może ot tak podać kogoś do dokumentów, jak nie jest mężatką to żeby ustalić ojcostwo musiałaby iść z ojcem dziecka do USC a w tym przypadku to zostaje chyba tylko zrobienie testów prywatnie lub ustalenie ojcostwa sądownie
To juz lepiej dogadac sie i zrobic testy niz przez sąd. Zreszta...ja byn spalila sie ze wstydu, ale to chyba inne czasy mamy.
 
Tak jak dziewczyny wyżej napisały 100% pewności da tylko test DNA. Mi osobiście jednak wydaje się, że ojcem może być ex. Jeżeli Ty wspolzyles z dziewczyną 6 marca (wcześniej nie) to pęcherzyk ciążowy na usg widać w 4-5 tyg ciąży, Więc jeśli do zapłodnienia miałoby dojść 8 marca to na pęcherzyk trochę wcześnie. Tym bardziej że jeżeli Ty wspilzyles 8 maca na 6 dni przed miesiączka to miesiączka powinna być około 15 marca, po około 10 dniach dziewczyna poszła do ginekologa czyli 25 marca więc na pecherzyk na serio za wcześnie jeżeli to Ty miałbyś być ojcem. A to czy seks z ex był w gumce, czy bez, to wie tylko dziewczyna i facet co był z nią w łóżku.
 
To juz lepiej dogadac sie i zrobic testy niz przez sąd. Zreszta...ja byn spalila sie ze wstydu, ale to chyba inne czasy mamy.

Moglabym przytoczyć historie jak kiedyś pewnej pani cztery testy dna robilismy bo ona podawała cztery różne osoby, co mogłyby być ojcem i wszystkie testy wyszły negatywne tak wiec, no...tego. Różnie jest ;)
 
Moglabym przytoczyć historie jak kiedyś pewnej pani cztery testy dna robilismy bo ona podawała cztery różne osoby, co mogłyby być ojcem i wszystkie testy wyszły negatywne tak wiec, no...tego. Różnie jest ;)

I na końcu biedna, samotna kobieta pozostaje sama z dzieckiem, opowiadając jak źli sa faceci. Potem kazda samotna matka jest mierzona wlasnie taka miara, ze nie wie ktory to ojciec.
 
Akurat w tym wypadku dziecko musiało zostać odebrane i tak się stało.
Rzecz nie miała miejsca w Polsce wiec obowiązują inne zasady, niemniej jednak...
 
reklama
Nie jestem pewna, ale amniopunkcja też by dała odpowiedz kto jest ojcem, w połowie ciąży miałbys odpowiedź. Jak nie to testy po urodzeniu, ale nie.wiem jak to jest do końca w prawie polskim- czy jak laska poda kogoś za ojca a on ojcem nie jest to czy ten człowiek ma przerąbane? Nie wiem, zapytaj też jakiegoś prawnika jak to wygląda. Chyba, że pokochasz dzidzię, czy Twoja czy nie i bardzo kochasz swoją dziewczynę? Życzę, aby wszystko się jakoś ułożyło. I dzidzią miała dobre życie, bo niczemu winna.
Amniopunkcja to jednak inwazyjne badanie i ustalenie ojcostwa nie jest wystarczającą przesłanką do jego przeprowadzenia. Od 10 tc można potwierdzić albo wykluczyć ojcostwo nieinwazyjnym badaniem NIPT. Jedyna konsekwencja to nałożenie przez sąd obowiązku poddania się testowi genetycznemu na ojcostwo. Dalsze konsekwencje ewentualnie po ustaleniu czy uznaniu ojcostwa.
 
Do góry