reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po cesarce?

sonika08

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
7 Grudzień 2007
Postów
44
Szukam dziewczyn, które szybko zaszły w ciążę po cesarce. Czy miałyscie jakieś problemy? Ja cesarkę miałam w czerwcu, teraz jestem w ciąży i czasem boli mnie blizna. Lekarz mówił, że po cesarce trzeba odczekać rok. Napiszcie o swoich doświadczeniach. Boję sie, czy wszystko będzie dobrze.
 
reklama
Ja miałam przerwę 10 miesięcy między ciążami. Pierwsza zakończona cięciem w trakcie porodu (u synka zaczęło gwałtownie słabnąć tętno), przebiegała z powikłaniami (szew na szyjce macicy, fenoterol,plamienia). Druga - bez problemu - do samego porodu podnosiłam syna, wnosiłam na 2 piętro. Też zakończona cięciem, ze względu na cienką bliznę. Ale pobolewń w podbrzuszu nie nie miałam.
 
Cześć:-) ja zaszłam w ciążę po 4 miesiącach od cesarki:blink: baaardzo szybko!! urodziłam we wrześniu. też cesarką:tak: sama wybrałam opcję ponownej cesarki bo straszliwie się bałam, że <<coś> się stanie. Rodziłam w Anglii ale konsultowałam się z doktorem w Polsce. Lekarze jednak przekonywali mnie tutaj bym rodziła naturalnie...bałam się:rofl2: teraz po porodzie myślę, że była to dobrze podjęta decyzja. nie cierpiałam jak po pierwszej cesarce( wtedy miałam podejrzenie zakażenia).mam malutką bliznę...i tym razem nie planuję tak szybko porodu:-) powodzenia!!
 
ja zaszlam w ciaze troszke ponad rok po cesarce. tez bolala mnie troche blizna szczegolnie na poczatku.
Jest pewne ryzyko rozejscia sie blizny podczas porodu, ale bedac w szpitalu bedziesz bezpieczna. Cesarke mozna zawsze zrobic, a po poridzie nat jest duzo szybsza rekonwalescencja i mniej sie cierpi.

u mnie bylo wszystko ok.
 
Dzięki za odpowiedzi :) napiszcie jeszcze jak mozecie, czy ćwiczyłyście trochę w tej drugiej ciąży? Ja mam brzuch jak w 6 miesiącu, to jeszcze pozostałosć po pierwszej ciąży i czuję się jak słonica. Chciałabym się trochę poruszać ale boję się, żeby nic się nie stało.
 
Hej:-) mi po pierwszej ciąży pozostało 12 kg:crazy: w pierwszej "urosłam"18kg. za to w drugiej starałam się i urosłam "tylko" 9 (plus 12kg w domyśle po pierwszej) więc ważyłam tyle samo co w pierwszej ciąży:angry: teraz wiem, że nie musiałam tak przybierać....:baffled: no jakoś tak mądry człowiek po szkodzie:-p a co robiłam by nie przybrać za dużo? dużo spacerów z pierwszym maluszkiem (darmowa gimnastyka) i mniej jedzonka. A teraz to dopiero czuję się jak wieloryb:zawstydzona/y: zostało jakieś 12 ...no może już 14:crazy: plus oponka:zawstydzona/y:
 
ja jestem po dwoch cieciach,ale miedzy maluchami jest 2.5roku roznicy,dlatego wlasnie czekalam tyle, a zawsze chialam miec rok po roku maluchy. Starszy synek mial 60cm i 4.9kg, drugi tez duzy 58 i 4kg(ale urodzil sie 2tyg przed terminem,wiec jak by troche poczekal moze by dorownal bratu:)). W obu ciazach przytylam 30kg,po pierwszej zeszlo bardzo szybko,po drugiej wolnieji zostala malutka oponka,ale wszyscy mowia ze nie widac ze bylam 2razy w ciazy:) w sumie teraz troche zaluje,bo moglam sie szybciej zdecydowac na kolejne:)rok roznicy to fajna sprawa:)Pozdrawiam
 
czesc
No ja jestem po cesarce i po naturalnym porodzie
pierwssza mialam cesarke i bardzo zle sie po niej czulam no a po 2 miesiacach okazalo sie ze znowu jestem w ciazy no i przy drugim dziecku porod naturalny sama bylam w szoku ze lekarz sie zdecydowal tak szybko na drugi porod naturalny bo przewaznie czekaja lekarze do 2 lat a jesli jest rok roznicy to lekarze podejmuja sie w wiekszosci przypadkow drugie ciecie ale ja sie ciesze ze drugi porod mialam naturalny zupelnie inaczej sie po nim czulami tylko szkoda ze pierwszego dziecka nie moglam rodzic naturalnie
 
czesc
No ja jestem po cesarce i po naturalnym porodzie
pierwssza mialam cesarke i bardzo zle sie po niej czulam no a po 2 miesiacach okazalo sie ze znowu jestem w ciazy no i przy drugim dziecku porod naturalny sama bylam w szoku ze lekarz sie zdecydowal tak szybko na drugi porod naturalny bo przewaznie czekaja lekarze do 2 lat a jesli jest rok roznicy to lekarze podejmuja sie w wiekszosci przypadkow drugie ciecie ale ja sie ciesze ze drugi porod mialam naturalny zupelnie inaczej sie po nim czulami tylko szkoda ze pierwszego dziecka nie moglam rodzic naturalnie
aha miedzy moimi dzicmi jest 14 miesiecy roznicy
 
reklama
hej dziewczyny
jestem prawie 4 miesiące po cc (21.05.09) i tydzień temu dowiedziałam się, że znów jestem w ciąży - totalna wpadka! Proszę napiszcie jak na wieść o tak wczesnej ciąży zareagowali lekarze i wasze rodziny? Czy z blizną było wszystko w porządku?
 
Do góry