reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Ja też mam 38 skończone i dlatego pytam bo pisalas o trisomi 21. Ja wiem że to jeszcze daleka droga przede mną ale ja właśnie się boje żeby dziecko z racji wieku nie miało zespołu downa
To jak uzyskasz zarodki daj je na badanie PGT-A. Będziesz miała pewnosc, że nie podadzą Ci zarodka z trisomia.
 
Moja klinika nie ma takich badań, można zbadać gdzie indziej
A to kłopot, dziewczyny mówiły, że wtedy dużo drożej to wychodzi. Ja mimo, że jestem młodsza też się tego bałam. Taki mamy kraj a nie inny, że strach tym bardziej większy. U mnie w dwóch zarodkach wyszły wady, ale raczej letalne na wczesnym etapie.
 
W mojej klinice można zrobić badania prenatalne pod kątem tych chorób d jak się jest uz w ciąży ..dziękuję za odpowiedź jak mówiłam daleka droga..zobaczymy jak to się poukłada
 
A to kłopot, dziewczyny mówiły, że wtedy dużo drożej to wychodzi. Ja mimo, że jestem młodsza też się tego bałam. Taki mamy kraj a nie inny, że strach tym bardziej większy. U mnie w dwóch zarodkach wyszły wady, ale raczej letalne na wczesnym etapie.
Co to znaczy letalne na wczesnym etapie ? Pytam bo mi jeden taki zarodek wyszedł. Klinika go zostawila bo na pierwszej procedurze wybraliśmy dwa. Oczywiście wybiera się które chce i zostały 3 sztuki w tym jedna z brakującym chromosomem. Nie wiecie co potem zrobia z tym zarodkiem? Z oczywistych względów ja go nie wezmę przy kolejnej procedurze. Źle mi z tym że powiem "ja go nie chce, róbcie co chcecie" bo to jednak zarodek...no ale mimo to decyzja taka jest. Tylko nie wiem co kliniki robią w takiej sytuacji ?
 
Co to znaczy letalne na wczesnym etapie ? Pytam bo mi jeden taki zarodek wyszedł. Klinika go zostawila bo na pierwszej procedurze wybraliśmy dwa. Oczywiście wybiera się które chce i zostały 3 sztuki w tym jedna z brakującym chromosomem. Nie wiecie co potem zrobia z tym zarodkiem? Z oczywistych względów ja go nie wezmę przy kolejnej procedurze. Źle mi z tym że powiem "ja go nie chce, róbcie co chcecie" bo to jednak zarodek...no ale mimo to decyzja taka jest. Tylko nie wiem co kliniki robią w takiej sytuacji ?
Wada letalna to znaczy smiertelna. Moje zarodki miały takie wady, że raczej szybko by obumarly, nie miałyby szansy urodzić się jako chore dzieci. Czyli byłyby to po prostu tak zwane nieudane transfery lub wczesne poronienia.
U mnie była mowa, że wadliwe zarodki będą niszczone. Inna sprawa, że nadal widnieją w depozycie. Skoro nie można obecnie robić aborcji wadliwych płodów to kto wie co zrobią z chorymi zarodki. Myślę, że nie ma co o tym rozmyślać. W każdym razie miałam wyraźnie zaznaczone, że nie podadzą mi ich nawet jakbym chciała. Może póki place za depozyt będą sobie zamrożone? A co po tych 20latach? Jak się dopytam, to napiszę
 
reklama
Do góry