reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Naprawdę??? To dziwne. Kiedy ja się dowiadywałam, to koszt adopcji zarodkow był dużo niższy niż komórek...
Tak mi powiedział, z czeskiej kliniki tyle kosztuje. Bo to są komórki od młodych dziewczyn i plemniki też są bardzo dokładnie selekcjonowane. Mówi, że duża jest wówczas skuteczność. No i sporo kasy 🤷‍♀️
 
reklama
Hej dziewczyny, mam takie pytanie.... Zostala mi jedna dawka Bemfola 450, in vitro w lutym niestety nie udane, i tak się zastanawiam czy mogę to użyć czy to coś da, może wywoła lub pomoże w owulacji, pytam bo poprostu nie wiem a może któraś z Was wie i doradzic co zrobić, może wyrzucić bo już nic to nie da?
 
Rany co to wszystko znaczy jestem zielona
Przy czynniku męskim trzeba zrobić kariotypy żeby zobaczyć czy nie ma mutacji genetycznych bo jeżeli są to jest ogromny problem. Do tego mutacje w regionie AZF i CFTR ryzyko mukowiscydozy. Z tego co widzę na 9 oocytow mieliscie bardzo słabe zarodki. Tak to wyglada przy czynniku męskim. Po 3 dobie życia zarodka wchodzi w grę genom zarodka i zarodek rozwija się na genach matki i ojca. Do trzeciej doby tylko na potencjale komórki jajowej. Dlatego po 3 dobie zarodki padają. Stad pytanie o zarodki jakie były w 3 dobie. Jeżeli były ok to czynnik męski.
 
Tak mi powiedział, z czeskiej kliniki tyle kosztuje. Bo to są komórki od młodych dziewczyn i plemniki też są bardzo dokładnie selekcjonowane. Mówi, że duża jest wówczas skuteczność. No i sporo kasy 🤷‍♀️
Koszt adopcji zarodka w Czechach jest rzedu 2-3,5 tys euro( jesli ma miec zlota otoczke😉😉😉)koszt adopcji komorki i cala procedura z tym zwiazana to od 5-7 tys euro zaleznie gdzie,jakie gwarancje,co w pakiecie itp.Mysle ze jestem dosyc na bierzaco w temacie i mam wrazenie ze pan doktor chce cie troche naciagnac na kase .Gdybys sie na to zdecydowala to w Ostravie,Brnie masz kliniki z konsultantem w jezyku polskim.Jedz prosto tam,bo widocznie pan dok ma wysokie oplaty manipulacyjne😂😂😂
 
Koszt adopcji zarodka w Czechach jest rzedu 2-3,5 tys euro( jesli ma miec zlota otoczke😉😉😉)koszt adopcji komorki i cala procedura z tym zwiazana to od 5-7 tys euro zaleznie gdzie,jakie gwarancje,co w pakiecie itp.Mysle ze jestem dosyc na bierzaco w temacie i mam wrazenie ze pan doktor chce cie troche naciagnac na kase .Gdybys sie na to zdecydowala to w Ostravie,Brnie masz kliniki z konsultantem w jezyku polskim.Jedz prosto tam,bo widocznie pan dok ma wysokie oplaty manipulacyjne😂😂😂
Właśnie też tak myślałam, dużo pośredników po drodze 🤣🤣😅🤣😅😅

Ja oostatni raz podejdę do procedury. Jak będzie lipa to będę się zastanawiać.

To wszystko to złoty interes . A trzeba było iść na doktora 💉
🤣😅🤣😂😂
 
reklama
Przy czynniku męskim trzeba zrobić kariotypy żeby zobaczyć czy nie ma mutacji genetycznych bo jeżeli są to jest ogromny problem. Do tego mutacje w regionie AZF i CFTR ryzyko mukowiscydozy. Z tego co widzę na 9 oocytow mieliscie bardzo słabe zarodki. Tak to wyglada przy czynniku męskim. Po 3 dobie życia zarodka wchodzi w grę genom zarodka i zarodek rozwija się na genach matki i ojca. Do trzeciej doby tylko na potencjale komórki jajowej. Dlatego po 3 dobie zarodki padają. Stad pytanie o zarodki jakie były w 3 dobie. Jeżeli były ok to czynnik męski.
Kariotyp był robiony wyszlo wszystko prawidłowo.
 
Do góry