reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

który tran?

A czy ktos orietuje sie z jakich regionow jest dorsz w tranie muller? I czy zawiera rtec. Szukam w google, ale nie widze.
 
reklama
Jakieś dwa lata temu drążyłem temat i znalazłem jakiś test na anglojęzycznej stronie (na bank z .gov) i muller był OK . Najniższe wyniki. Musisz mi zaufać :tak: bo nie chce mi się szukać.:-)
 
My też mamy Mollers tylko owocowy . Nie wiem czy działa czy nie bo u nas zapalenie oskrzeli jest średnio 1 w miesiacu ze wzgledu na alergie i astme u córki .
Córka pije chetnie za to mój mąż jak chciał zabłysnąć i wypić łyżeczke razem z córcia to wizyta skończyła sie w wc :-p Nie mogł przełknąć dość specyficznego smaku ja tez nie lubie tranu :-D
 
Napsialam do Mollers. Odpisali mi:

"Witam,


Nasz tran powstaję z dorsza Skrei, poławianego u wybrzeży Norwegi, dokładnie przy archipelagu Lofoten. Skrei jest uważany za najlepszy rodzaj dorsza na świecie przez World Wildlife Fund.


Do produkcji tranów Möller’s wykorzystywane są najnowsze technologie, aby usunąć ewentualne zanieczyszczenia i toksyny, zachowując jednocześnie wszystkie naturalne wartości produktu.
Oleje są oczyszczane przez destylację molekularną i rafinację, aby zapewnić całkowitą czystość i świeżość produktów.
Proces produkcji tranów Möller’s każdorazowo uwzględnia:
- regularną analizę zanieczyszczeń
- surowe normy dotyczące czystości mikrobiologicznej
- limity zanieczyszczeń dużo bardziej restrykcyjne niż standardy obowiązujące w Unii Europejskiej.
W poniższej tabelce zaznaczony jest poziom rtęci (merkury) dopuszczalny przez UE i w porównaniu z limitami stosowanymi przy produkcji Möller’s. Jak widać, różnica jest diametralna. Dotyczy to też pozostałych typów zanieczyszczeń:

1.jpg"
 

Załączniki

  • 1.jpg
    1.jpg
    22 KB · Wyświetleń: 169
Wiesz co limitami EU to ja bym się nie wspierał bo to masakra co zrobili z naszym jedzeniem. Kiedy obowiązywały polskie normy (PN) producenci mieli dużo mniejsze pole do "kombinowania" niż teraz w UE. Wklejanie tekstu ze strony producenta to już w ogóle pomyłka. Firma może napisać np. "Nasz produkt nie zawiera w ogóle rtęci" albo "śladowe" tak jak na przykład jest ze szczepionkami.

http://multimedia.food.gov.uk/multimedia/pdfs/fsis8005.pdf - niestety bez Möller’s
 
a ja moim dzieciakom daje trany smakowe z Gala, poleciła mi farmaceutka bo i dobra jakość i korzystna cena. Lubią pomarańczowy i miętowy, daje im po pół łyżeczki dziennie i naprawdę chorują dużo mniej. Sobie kupuję czasami w kapsułkach też od Gala.
 
Podziwiam Wasze pociechy za picie tranu :) Mój młody żadnego nie przełknie. Na szczęście teraz nie choruje tak często, to chyba zasługa groprinosinu, który dostał kiedyś na przeziębienie. No i oczywiście hartujemy, często spacerujemy, nie przegrzewany itd.. ;)
 
Podziwiam Wasze pociechy za picie tranu :) Mój młody żadnego nie przełknie. Na szczęście teraz nie choruje tak często, to chyba zasługa groprinosinu, który dostał kiedyś na przeziębienie. No i oczywiście hartujemy, często spacerujemy, nie przegrzewany itd.. ;)

mój syn też w zyciu by tranu nie wypił, ale kupiłam mu ecomer junior, to tran dla dzieci o owocowym smaku, więc nie ma problemu z podawaniem, lepiej zapobiegac niz leczyc:)
 
reklama
Do góry