reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kulinaria

reklama
A ja wczoraj chciałam czegoś wiosennego i zrobiłam pyszny krem z cukinii i brokułów:-) świeżutki, nie mdły- w sam raz na mój wczorajszy apetyt :)
 
Zupka krem z cukinii i brokułów:

w wywarze (takim jaki możecie ugotować, bo ja typowo mięsnego nie mogę... :confused:) ugotowałam różnorakie warzywka: ziemniaczki, seler, por, pietruszka, marchewka (nie za dużo bo zupa będzie pomarańczowa)- wszystko pokrojone, aby się szybciej ugotowało. Gdy warzywa zmiękły dodałam 1,5 cukinii i kilka różyczek brokułowych, 3 ząbki czosnku. One nie muszą się długo gotować, więc parę minut później wszystko zmiksowałam i dodałam serek topiony śmietankowy. To jedyny sposób na zagęszczenie jaki znam i wyszło super. Oczywiście do smaku przyprawy- ja wolę ciut ostrzej, dlatego wszystko wg uznania :)
Zjadłam ze świeżą natką pietruszki i tartym serem żółtym. Mniam!

Już nie mogę się doczekać powrotu z pracy, bo jeszcze troszkę zostało, więc mam obiadek gotowy! :-)

A po weekendzie już niestety wprowadzamy w domu dietę- mężuś ma wysoko zawyżone enzymy wątrobowe i zły cholesterol... Posolidaryzuję się z nim i też postaram się podietować (w granicach rozsądku i zachcianek oczywiście :-D:-D:-D)
 
Ja ostatnio podlapalam przepis na prosty obiad od mojej mamy;-) Jajka na twardo w sosie koperkowym(np) z ziemniaczkami.
Sos jest latwy. Rozpuszczamy 1/4 kostki margaryny,dodajemy lyzke maki i mieszajac dolewamy wode do uzyskania konsystencji gestego budyniu,wsypujemy pokrojony koperek(ilosc wg uznznia) i dolewamy ok 250ml smietany (zauwazylam ze lepiej taka ponizej 30% bo wtedy sos nie jest taki ciezki). Przegotowac i gotowe!;) Jesli chcemy zrobic sos musztardowy (chrzanowy) po mace (przed woda) dodajemy 2 lyzki musztardy,reszta jak powyzej. Smacznego;-):-)
 
reklama
cyniczna żeby nie bałaganic w wątku głownym - tu Ci napiszę - potrawka wyszła wyśmienita! i nawet mężowi nie przeszkadzał koperek o dziwo. Zjadł aż mu sie uszy trzęsły i powiedział, że mam robic częsciej ;-)

Niestety brokułowa nie przejdzie w moim domu. No chyba, ze dla samej siebie, a to mi sie srednio chce, poza tym ja nie umiem gotowac takich małych porcji ;-)
 
Do góry