reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kulinaria

Ja od soboty wcinałam grillowane pomidorki. A zrobiłam tak :-)
Przekroiłam pomidory w poprzek, posypałam czosnkiem, lekko posoliłam, położyłam kawałeczek masła, na to trochę żółtego sera (lepsza by była mozzarella, ale nie miałam) i na górę walnęłam własne zioła :-D Czerwoną bazylię, szczypiorek, tymianek i lubczyk.
Mówię Wam - niebo w gębie
 
reklama
Ja ja preferuję wszystko co ostre i konkretne, najgorzej jest wieczorem, napada mnie taki wilczy apetyt na coś z cebulą, pieprzem, musztardą francuską itp. najczęściej robie kanapkę kładę cebułe, smaruję musztardą i posypuję pieprzem, po 2 kanapkach i przechodzi.
Czasami robię szybko sałatkę grecką, dobrze ją przyprawiam, dosypuję jeszcze przyprawę do pizzy i zajadam się tym. Czasami całą olbrzymią michę potrafię zjeść na raz. :)
 
Dziewczyny co Wy gotujecie na obiad ? Mnie się już znudziły schabowe, mielone czy inne gulasze... Chciałabym coś zrobić szybkiego i "innego". Macie jakieś sprawdzone przepisy ?
 
Wrzucę jeszcze tutaj przepis, bo niechcący z rozpędu dałam go w zły wątek...
Bananowiec
Składniki:



  • paczka wafli (kwadratowe)
  • 6 bananów
  • 1/2 szklanki cukru
  • 1 kostka margaryny
  • 3 paczki herbatników (pakowane po 8)
  • 3 łyżki kakao
  • 1 galaretka agrestowa
  • 1/3 szklanki wody
Pierw Moje Drogie robimy masę czyli rozpuszczamy na ogniu kostke margaryny dodajac cukier, wode, kakao i dolewamy galaretke rozpuszczoną w szklance wody, Nastepnie do masy skruszamy jeden wafel i 3 paczki herbatników ;D Później rozkładamy 4 wafle na stole i wylewamy na nie tą masę i czekamy az nasiąknie (czasami jak byly takie wafle, , ktore mi nie chcialy nasiaknac bralam pod 2 noze i nad parującą wodą z czajnika machalam nimi i po klopocie) po 1,5 ba Po 1,5 banana połozyc na krancu wafla i zwijać w rulon, aby banan był w samym środku. Zawijamy mocno w kuchenne sreberko czy jak sie to tam zwie:biggrin2: i do lodowki na chwil pare :biggrin2:
 
Hej dziewczyny!
Macie może dobre, sprawdzone przepisy na ciasto z owocami sezonowymi? W piątek mamy mieć gości, wracają moi rodzice i chciałam upiec coś fajnego, ale nie mam pomysłu.

An
 
Ja w okresie letnim lubię serniki na zimno :) można w galaretkę "wsadzić" owoce i będzie pyszne :) a serniczki są nawet gotowe z torebkach w sklepie chyba po 3,50, trzeba tylko serki homogenizowane dokupić i mleko o ile się nie mylę :-)
 
mi szewfowa sprzedała przepis na pyszny serniczek. Serek mój ulubiony zemieszany z galretka to jedna wartwa. Robisz ile chcsze warstw. Na góre jakieś owoce i zaleane galeretką. Nie dajędo tego cukru, ale mozna plastry banana między warstwy dac, jesli ktoś słodkie lubi

Shingle ja męzowi zrobiłam sałatkę z pomidorów, ogórka, kukurydzy, do tego pierś z kurczaka podsmazona drobno pokorojona i kilka lisci sałaty i tortilla.

Ostatnio zrobilam placki zmienmiaczane (sto lat nie jadlam)
Albo faszerowaną parykę (20 minut roboty). Dobre jest też pierść z kurczaka drobno pokorojona, podsmazona wrzucasz jakieś warzywa z patelni i makaron do tego. Szybkie zdrowe.
 
Ostatnia edycja:
Mamuśki ja Wam muszę powiedziec,że zanim nie byłam w ciąży nie jadłam ogórków ani kiszonych ani małosolnych a teraz codziennie jem kiszonego ogórka,bo mi smakują..;-) tak ogólnie to jeszcze niemam typowych zachcianek..narazie dopoki wymiotuję to nic mi sie nie chce jesc..ale mam nadzieje ze szybko to minię i bede mogła korzystac z Waszych porad kulinarnych:) Smacznego!:-)
 
reklama
Ja też mam ciągoty do kwaśnych rzeczy :tak: Potrafię nawet zjeść sobie ćwiartkę cytryny :szok: No i pomidorki też mi bardziej smakują niż zwykle ;-)
 
Do góry