reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kulinarne popisy lipcóweczek :)

No to w Nowym Roku bo cos ucichlo ;-)

SKLADNIKI:
1 puszka berberechos (małże sercaki)
350g pieczarek pokrojonych w puszce
3 jajka na twardo
1 papryka czerwona marynowana bez skory (takie w sloiku)
Ocet balsamiczny
Oliwa z oliwek
Posiekana natka pietruszki
Sol i pieprz

PRZYGOTOWANIE:
Na patelni z teflonu podsmazyc pieczarki na odrobinie oliwy.
Jajka pokroic w polowki, papryke w male kwadraty.
Na sam dol miski ulozyc pieczarki posypac papryka po bokach ulozyc polowki jajek a po srodku berberechos.
Udekorowac paskami papryki.
Polac octem i oliwa posypac sola i pieprzem do smaku
Posypac natka pietruszki.
 
reklama
mowisz i masz ;-)

Składniki:
1 kg ziemniaków
1–2 jajka
1–2 cebule
3-4 łyżki mąki
sól, pieprz
olej lub smalec do pieczenia
ew. natka pietruszki i ok. 60 ml mleka

Sposób przyrządzania:
Ziemniaki obieramy, myjemy i ucieramy na drobnej tarce. Żeby uniknąć rozlewu krwi, można użyć robota kuchennego i polecam do ucierania używać tarcz również o grubych oczkach. Placki są znakomite utarte także na grubszej tarce. Cebulę można dodać utartą na surowo, jak również pokrojoną w kostkę i przesmażoną na złoty kolor. Jeżeli dodajemy cebulę surową, to mieszamy ją z utartymi ziemniakami i ew. zalewamy wrzącym mlekiem. Do masy ziemniaczanej dodajemy mąkę, jajo, sól i pieprz. Mieszamy. Smażymy na rozgrzanym tłuszczu z obu stron na złoty kolor. Powinny być dość cienkie. Można je jeść na słodko i na słono, polane śmietaną, jogurtem lub sosem np.: grzybowym. Jeżeli ucieramy ziemniaki na grubej tarce, to możemy do masy dodać oprócz cebuli – posiekaną natkę pietruszki.

SMACZNEGO:-):-):-)
 
Wegetaria​
nskie placuszki warzywno-ryzowe

Składniki:​
1 kostka Bulionu oliwa z oliwek i ziołami Knorr
1 kostka przyprawy w minkostkach Czerwone małe Papryczki Knorr
300 g umytego ry​
zu jasminowego
1 czerwona papryka pokrojona w kostk
e

2 pory pokrojone w cienkie słupki (tylko biała cz​
esc)
2 posiekane z
abki czosnku
p
eczek posiekanej kolendry
5 ły
zek oliwy
sól
szczypta chilli w pudrze
2 ły
zeczki curry
5
zółtek
2 szczypty m
aki

Jak przygotowa​
c:

1. Do gotuj​
acej sie wody (około 2 szklanek) wrzuc 1 kostke Bulionu oliwa z oliwek i ziołami KNORR. Wymieszaj
trzepaczk
a i gotuj przez 1 minute. Nastepnie wrzuc ryz jasminowy i ugotuj go na sypko.
2. Do garnka wlej 3 ły
zki oliwy. Na zimna oliwe wrzuc czosnek i wymieszaj drewniana łyzka. Gdy czosnek zacznie sie

pra​
zyc, dodaj papryke i ponownie wymieszaj.
3. Ugotowany ry
z przełóz do duzej szklanej misy.
4. Do garnka z papryk
a wrzuc pory, dodaj szczypte soli i wymieszaj. Smaz przez minute cały czas mieszajac.
5. Składniki z garnka przełó
z do misy z ryzem i wymieszaj całosc drewniana łyzka. Teraz wlej zółtka, dodaj curry, chilli,
kolendr
e oraz przyprawe w minikostkach Czerwone małe Papryczki KNORR, wymieszaj. Dodaj 4 szczypty maki i jeszcze
raz dokładnie wymieszaj.
6. Rozgrzej reszt
e oliwy na patelni, łyzka formuj placuszki (jesli w trakcie smazenia placki beda sie łamac dodaj wiecej
m
aki do masy). Smaz przez chwile, nastepnie przewróc na druga strone, zeby sie nie przypaliły (obok patelni postaw
miseczk
e z zimna woda - mocz w niej łyzke, aby nie przyklejało sie do niej ciasto).
7. Wyłó
z placuszki na płaski talerz i udekoruj swieza bazylia. Talerz mozesz ozdobic czerwonym pieprzem.

Bon appetit!

dziś będe to danie robić:tak:kiedyś je jadłam i było pyyyycha:-D
 
Właśnie zrobiłam 110 ciasteczek, hihihi, ach tak łakoma na słodkie jestem, że musiałam coś zrobić, w domu pustki, do sklepu daleko, a M wróci dopiero o 23.
Co prawda trochę to trwało bo wszystko na siedząco, ale...
Oto przepis na tzw ciasteczka z maszynki, które ja wycinałam foremkami, z bardzo prozaicznej przyczyny, nie posiadam jeszcze maszynki do mięsa...
a więc przepis "połówkowy", oryginalny to za dużo wykrawania ciasteczek by było
0,5 kg mąki
1,25 kostki masła
0,5 szklanki cukru
2 żółtka
1/8 szklanki mleka
1,5 łyżeczki proszku do pieczenia
0,5 łyżeczki sody
ja do tego oryginalnego przepisu dodałam kilka łyżek śmietany i zdecydowanie dodałabym jeszcze cukru bo troszkę mało słodkie wyszły.
Zagniecione ciasto włożyłam na 1 godzinę do lodówki. Ciasteczka piekłam ok 20 minut w piekarniku o tem. 180C.
Jest to przepis na połowę porcji - jak pisałam wcześniej, w oryginalnym przepisie na ciasto z 1 kg mąki było 3 jajka ja jednak ograniczyłam się do żółtek.
 
yustynia, wow :szok::-) jak Ty takie ciasteczka pieczesz to jana pewno Cie kochana odwiedze jak bede w okolicy ;-)
 
Pozwalam sobie wkleić przepis na Muffiny, który podała Tiffi, naszukałam się go dzisiaj, że hej.

Muffiny

2 szkl mąki
1 szkl cukru
1 łyżeczka proszku do pieczenia
1/4 łyżeczki soli
2 jajka
1/2 szklanki oleju roślinnego
1 szklanka mleka
ok 1,5 szklanki truskawek lub innych owoców, lub bakalii, czekolady (można mniej)

W jednej misce łączysz suche składniki (mąka, cukier, proszek, sól). W drugiej misce rozbełtać jajka, dodać mleko i olej - wymieszać. Wlać mokre do suchych, wymieszać (ale nie mieszać długo, w cieście mają być grudki). Dodać truskawy przemieszać. Wkładać do foremek w których sa papilotki. Ja każdą muffinkę posypuję po wierzchu cukier trzcinowy i płatki migdałowe. Piec 20-25 minut w 200 stopniach. Polecam, szybkie i wychodzi.
 
reklama
Do góry