reklama

Kulinarne popisy lipcóweczek :)

Temat na forum 'Dzieci urodzone w lipcu 2010' rozpoczęty przez yustynia, 18 Listopad 2009.

1. yustynia

yustynia Fanka BB :)

Zgodnie z sugestią emih, zakładam nowy wątek.
    Życzę nam Wszystkim smacznego :-)

2. yustynia

Na początek przepis emih:

Ja uwielbiam sałatke- nazywam ją wiosenną- z kurczakiem wędzonym i szczerze polecam (można ją wciągać tonami :szok:)
    Pół kapusty pekińskiej, pęczek rzodkiewki, szczypiorku, ogórek, pół czerwonej (lub innej) papryki, pomidor, udko wędzone kurczaka- doprawic łyżką- dwiema majonezu (+ew. jogurt naturalny), pieprzem, sola :biggrin2: SMACZNEGO
    ........
    yustynia
    Podaję równiez link do tematu który bardzo mnie interesuje:
    http://www.babyboom.pl/forum/dzieci-urodzone-w-marcu-2006r-f78/gotowanie-wg-pieciu-przemian-21626/

Ostatnia edycja: 18 Listopad 2009
  3. reklama
  4. emih

emih Fanka BB :)

Yustynia, a te brokuły które za toba chodza to polecam sałatki:
    Brokułowa z pomidorem i jajkiem:
    składniki: 1 mały brokuł
    3 pomidory
    3 jaja
    250 g jogurtu naturalnego
    ząbek czosnku
    łyżka świeżych posiekanych ziół
    sól, pieprz

przyrządzanie: Brokuły gotować w osolonym wrzątku przez ok. 5 minut. Odsączyć i wystudzić. Jaja ugotować na twardo, soląc lekko wodę. Pomiodry i jaj po obraniu ze skorupek pokroić w ósemki. na półmisku ułożyc różyczki brokułów, pomidory i jaja. Lekko posolić. Z jogurtu, przeciśniętego przez praskę czosnku oraz ziół i przypraw przygotować sos, którym tuż przed podaniem polać sałatkę.

Brokulową sałatke z pieczarkami:
    średniej wielkości brokuły
    30 dag pieczarek
    5 jajek
    1-2 ząbki czosnku
    6 łyżek majonezu
    jogurt naturalny
    sól, pieprz, mielona papryka, odrobina curry (co kto lubi)
    cukier, 2-3 łyżki octu winnego

Ugotować jajka na twardo, ostudzić, pokroić w grubszą kostkę. 2. Brokuły podzielić na różyczki, łodyżki pokroić w plastry Zagotować wodę z solą i łyżeczką cukru i wrzucić różyczki brokułów na 3 minuty a łodyżki na jakieś 5-7 minut.
    Zagotować wodę z solą i octem, zblanszować oczyszczone pieczarki pokrajane w plastry. Przygotować sos z majonezu, jogurtu, rozgniecionych ząbków czosnku i pryzpraw (sól, pieprz, słodką paprykę, zieloną pietruszkę+ pysznie smakuje z zupą cebulową w proszku. Przestudzone składniki sałatki wymieszać, zalać sosem, zostawić na trochę w lodówce, aż się "przegryzą".

sałatkę brokułową z łososiem
    filety z łososia 15-20 dag
    średni brokuł
    koperek posiekany łyżka
    natka pietruszki posiekana łyżka
    płatki migdałowe łyżka
    sok z cytryny łyżka
    oliwa z oliwek łyżka
    sól
    czarny pieprz

Łososia ugotowa na parze. Brokuły podzielić na różyczki, ugotowa al. dente, odstawić do ostudzenia pod przykryciem. Płatki migdałowe zrumienić na suchej patelni. Sok z cytryny wymieszać z oliwą, sos posolić, przyprawić pieprzem. Łososia podzielić na małe kawałki, wymieszać z brokułami, polać sosem, nie mieszać, posypać natką i migdałami.

POLECAM, wsyzstkie wzprbowaam i jedna smacyniejsya od drugiej :-)

5. yustynia

emih,
    to poprostu rewelacja, ale dzisiaj zaszaleję.

Wklejam link na przepis na kurczaka w cieście francuskim, udostępniony dzięki uprzejmości mam czerwcowych :-)

kurczak w cieście francuskim
    Przepis pochodzi z blogu: http://o-pysznym-jedzeniu.bloog.pl

O a jeszcze lazania brokułowa z serem pleśniowym, taką mam zachciankę (nie wiem czy ten ser pleśniowy jest wskazany w naszym stanie)
    Jak znajdę przepis, tzn. wydobędę go od znajomej to czym prędzej tutaj umieszczę.

6. yustynia

Czuję już atmosferę Świąt!
    Jak ja sobie poradzę, jeszcze przecież przeprowadzka, a jeszcze wcześniej wielkie sprzątanie...

W nastroju przedświątecznym polecam następujący przepis, jak same zauważycie pochodzi on z blogu kulinarnego moje wypieki (http://mojewypieki.blox.pl/html)
    Pierniczki (przepis I)
    Przepis sprawdzony. Pierniczki wyszły rewelacyjnie i efekt był naprawdę wspaniały.
    I jeszcze kilka przepisów na ciasteczka, pierniczki z tego blogu:
    Zimtsterne - niemieckie ciasteczka świąteczne
    oraz
    Pierniczki jak alpejskie ...
    Piernik (prawie jak) litewski z bakaliami

Piernikowanie czas zacząć :-)

7. babelle30

babelle30 Zaciekawiona BB

Z tego co czytałam sery pleśniowe raczej odpadają w ciąży. Nie wiem jak z serem feta, za którym przepadam :)

Ja ostatnio gotowałam zupę brokułową jeśli już w temacie brokułów jesteśmy:

0,5 l wywaru z rosołu (najlepiej z kurki) :)
    1 średni brokuł
    2 ząbki czosnku
    łyżka śmietany (lub jogurtu)
    gałka muszkatałowa
    pieprz
    sól

Brokuły lekko obgotowuję i miksuje z odrobiną rosołu. Czosnek przeciskam przez praskę. Łączę wszystkie składniki: rosołek, zmiksowany brokuł i przyprawy. Po 10 minutach gotowania dodaję śmietanę lub jogurt (w zależności od upodobań). Można też dodać na koniec szczyptę świeżej pietruszki :)))

Smacznego :)

8. yustynia

Ashika poleca :-)
    [FONT=&quot]Szpinak umyć, osuszyć i oczyścić z "ogonków". Liście szpinaku podgotować na parze około 1 minuty (uważać aby nie "przeciagnąć" ... szpinak musi być lekko twardawy).
    Podgotowany szpinak przełożyć do miski. Na patelni rozgrzać masło i oliwę, podsmażyć usiekany czosnek na jasno-brązowy kolor, doprawić solą i pieprzem.
    Polać gorącym tłuszczem z czosnkiem liście szpinaku i dokładnie wymieszać.[/FONT]

9. Ashika

Ashika .

to jest pyszna rzecz którą zaczelam jesc w hiszpanii u siostry POLECAM

salatka tibia modyfikowana
    Składniki:
    rukola
    roszponka
    pomidorki cherry
    mandarynki
    orzeszki pini (mozna zastapic slonecznikiem)
    boczek
    rodzynki
    ser kozi (roladka/rulon) mozna tez dodac brie
    oliwa
    ocet balsamiczny

Sposób przyrządzania:
    w naczyniu w ktorym podamy salatke ukladamy warstwami:
    rukole, roszponke,
    pomidorki cherry kroimy na pol i ukladamy na roszponce,
    mandarynki obieramy dokladnie ze skorki i wlokien, kroimu na male kawalki, ukladamy na pomidorkach,
    orzeszki pini lekko podsmazamy na oliwie, jesli dodajemy slonecznik wystarczy podprazyc na teflonowej patelni,
    boczek kroimy w paseczki i podsmazamy, lekko wystudzony dodajemy do salatki,
    rodzynki parzymy i lekko podsmazamy, i dosypujemy do calosci,
    ser kozi kroimy na plasterki i ukladmy na wierzchu naszej salatki,
    polewamy lekko oliwa i octem koniecznie balsamicznym! gotowe do podania i rozkoszowania sie smakiem!:tak:
    istnieje mozliwosc wielu modyfikacji tej salatki, zamiast mandarynek mozna dodac melona, zamiast boczku chuda szynke, lub poledwice dlugowedzona, zycze smacznego i udanych modyfikacji :-)

Salatka jest na prawde pyszniutka :-):-):-)

10. reklama
  11. Ashika

Ashika .

nigdy nie myslalam ze bede podawac przepisy na cos do jedzonka bo mam raczej dwie lewe rece w kuchni a teraz w ciazy to juz szczegolnie od niej stronie, no ale zachcialo mi sie czegos innego i podam wam przpisik ;-)

SAŁATKA Z ANANASEM

skladniki:
    6 jajek
    7 ogorkow kiszonych
    puszka kukurydzy
    ser feta (teraz Favita salatkowo-kanapkowy 270gr)
    puszka ananasa
    3 lyzki majonezu
    odrobina pieprzu

Jajka oczywiscie ugotowac ;-) potem wszystko pokroic w kostke i wymieszac dodac odrobinke pieprzu dla smaku. Oczywiscie anansa mozna kupic juz pokrojonego na kawalki. Salatka jest pyszna :tak:

SMACZNEGO

a dla tych co boja sie kwasnych smakow jesli ogorki nie sa bardzo ostre to nawet nie bedziecie ich za bardzo czuly, ja jem glownie slodkie i jakos dam rade z tymi ogorkami dla tego ananasa :-):-D

Ostatnia edycja: 28 Grudzień 2009
  12. oczekiwanie

oczekiwanie Fanka BB :)

Na ta salatke sie chyba jutro skusimy z moim M bo tak nam sie skladniki spodobaly:-)
    Ja lubie salatke z selera takeigo ze sloika, ananasa i kukurydzy a do tego kurczak wedzony. Przyprawiamy majonezem, sola i pieprzem.

Poleć forum